Amii Stewart

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

ALBÜMLERİN TAMAMI LİNKLİ OLARAK AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR

1956'da Washington DC'de doğan Amy Stewart, altı çocuğun beşincisiydi.

Pentagon'da çalışan babası Amy'ye müzik çalmayı öğretti. Dokuz yaşında dans dersleri aldı, ancak ortaokuldaki rehberlik danışmanları onu şov dünyasındaki bir kariyerden uzaklaştırmaya çalıştı.

Amcası olan lise müdürü onu kurtarmaya geldi ve ülkenin başkentindeki türünün ilk sanat okulu olan 'Sanatta Kariyer Atölyeleri'ne kaydolabilmek için ders programını düzenledi. Bu sayede, gençlik yıllarında Emmy Ödülü'nü kazanan özel "Genesis Juba And Other Jewels" da dahil olmak üzere birçok yapımda rol aldı.


Actor's Equity'ye kayıtlı bir Amy Stewart zaten vardı, bu yüzden adının yazılışını Amii olarak değiştirdi. Washington'daki Howard Üniversitesi'ne gitmeye başladı, ancak kısa süre sonra DC Repertory Dance Company'de bale ve modern dans eğitimi almak üzere çalışmaya başladı. 19 yaşında Tony ödüllü müzikal "Bubbling Brown Sugar" ın turne şirketine katıldı, önce Miami'de, ardından Broadway'de ve son olarak da London West End'de çıktı.

Londra'dayken, ödüllü bir BBC Television Network özel koreograf yardımcısı ve baş dansçı olarak "All God's Children" da yer aldı.

Londra'da plak yapımcısı Barry Leng ile tanıştı.

İlk kayıtları, Hansa Records etiketi için Barry Leng / Simon May bestesi olan "You Really Touched My Heart" idi. Kayıt, bir albüm sürümü için birkaç parçanın daha kaydedilmesini hak edecek kadar ilgi uyandırdı. Barry ve Simon albüm için dört şarkı daha yazdı. İyi bir ölçü olarak, Leng ve May'in bir potpur ve Eddie Floyd'un "Knock On Wood" albümünün bir cover'ıyla birleştirmek üzere bir uptempo şarkısı yazdıkları "Aşkını Geri Getir", "The Doors" Light My Fire "adlı üç" eski "kullanıldı. . "


Albüm tamamlandığında, disko çok ateşliydi ve hasta Amerikalı şirket Ariola Records hızlı bir şekilde kayıtları seçti. İlk albümleri "Knock On Wood" un 12 "single'ıydı. Şarkı normal 4/4 disko ritmi değildi ve birçok DJ miksajı zor buldu. Ancak hızla bir dinleyici buldu ve 27 Ocak'ta listelere girdi. 1979. On iki hafta sonra bir numaraya yükseldi ve Amii'nin müzik tarihindeki yerini kazandı. Sonunda dünya çapında 8 milyondan fazla kopya sattı. Mart ayında single Gold oldu ve Ağustos'ta Platinum oldu. Albüm Gold'a ulaştı. İlk Kırk'ta on dokuz numaraya ulaşmadan önce Şubat ayında statü kazandı.

Devamında, "Light My Fire / 137 Disco Heaven" karışık bir tanıtım amaçlı 12 "tekli kırmızı plakta yayınlandı ve kulüp listelerinde hızla yükseldi. Aynı tepkiyi radyo listelerinde bulamadı. ABD, 69 numarada kalıyor. Britanya'da ilk beşe girdi.

İlk albümlerinin beklenmedik başarısıyla Amii ve Barry, başarılarını çoğaltmak için stüdyolara koştu. "Paradise Bird" ün 1979 sürümü, kapaklarla süslenmiş orijinal melodilerin önceki formülünü izledi. Londra'da Hansa Records için bir kez daha kaydedildi ve bir kez daha Ariola America tarafından tercih edildi. Bu albümün promosyonu zarar gördü. Sadece bir 12 "single yayınlandı." Kıskançlık "," Wood "un tüm gücüne ve gürültüsüne sahipti, ancak aynı düzeyde başarıya ulaşamadı. Albüm satış ödülleri kazanmadı ve hızla ortadan kayboldu. Hansa'nın promosyonu sayesinde ve Amii'nin uluslararası başarısı albüm İngiltere listelerinde çok daha başarılı oldu.


1981'de Amii, yapımcılar Narada Michael Walden ve William Anderson ve Raymond Reid ekibi ile kayıt yaparak müzikal olarak dallara ayrıldı. ABD'de Handshake Records'ta yayınlanan üçüncü albümü "I'm Gonna Get Your Love" en çok yönlü ve ikinci en başarılı albümü.

Albümde 3-12 tane single üretti: "Digital Love", "I'm Gonna Get Your Love" ve "Where Did Our Love Go." Johnny Bristol ile "My Guy / My Girl" düeti albümün olduğunu kanıtladı. En başarılı sürüm. Bir videosu "Knock On Wood" ve "Kıskançlık" ın önceki videolarını takip etti.

Amii uzun yıllardır İtalya'da yaşıyor ve müzik ve televizyon alanlarında büyük başarılar elde etti. Hala aktif olarak tur yapıyor.

Amii Stewart hakkında daha fazla bilgi için, yukarıdaki bağlantıdaki resmi web sitesini ziyaret edin.

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon