Ayşe Tunalı

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Müzisyen, Türk Sanat Müziği Sanatçısı. 1956'da, şu anda ikamet ettiği İstanbul Beykoz'da doğdu. Bazı kaynaklarda doğum yeri Kars olarak geçer. İlkokulu 1, 2 ve 3. sınıfı Fatin Hoca İlkokulunda, 4. ve 5.sınıfı Adapazarı Geyve ilçesinde okudu. Daha sonra İstanbul Çamlıca Kız Lisesi'nde yatılı okudu ve İstanbul Belediye Konservatuarı'nda 4 yıl eğitim gördü. Bu arada da bestekar İrfan Özbakır'dan ud dersleri aldı. Daha sonra Yıldırım Gürses, Saadet İkesüs, Radiye Erten, Metin Everest, Muzaffer Birtan, Erdem Siyavuşgil ve Baki Duyarlar'dan dersler aldı.

1980 yılında profesyonel sanat yaşamına başladı, yurtiçi ve yurtdışında defalarca konserler verdi, Türkiye'yi temsil etti.

80' li yıllar ve doksanlı yılların ortalarına kadar yumuşacık sesi ve kendi sanatından ödün vermeyen çizgisi ile Türk Sanat Müziği severlerin büyük bir keyifle dinlediği sanatçı Ayşe Tunalı, uzun zamandır göz önünde değil. Yıllarca güzel sesi ve yorumu ile sanat müziğine hizmet veren sanatçı, sahnelere veda ettiğinden bu yana üretkenliğin her zaman, her yerde ve her yaşta devam edebileceğine ne güzel bir örnek teşkil ediyor.

Ayşe Tunalı 1997' de, şimdilerde mutlu bir şekilde süren, Prof. Dr. Sabri Narman ile evlendikten bir yıl sonra oğlu Aydın' ı dünyaya getirdi. İlkokula başlayana kadar oğlunu kendisi büyüttü.

Sahne çalışmalarına 1997 yılında evlenerek ara veren Tunalı, 2006 yılında Acarkentliler Musiki Derneği'ni kurarak Musikiden hiç kopmadı. Dernek ve konser çalışmaları devam etmektedir. Yorucu olsa da Türk Musikisi adına kurduğu Acarkentliler Musiki Derneği'nden gurur duymaktadır.

Dernekte yoğun bir şekilde çalışan özverili bir takım arkadaşlığı var ancak değerli sanatçı Ayşe Tunalı, inanılmaz bir performansla işi sahiplenen ve liderlik eden bir gönül emekçisi.

Kurulduğu günden itibaren bulundukları bölgede konserler vermekle yetinmeyen dernek her yıl huzurevleri ve bakımevlerinde konserler düzenlemektedir.

Acarkentliler Musiki Derneği olarak her yıl çeşitli kültür merkezlerinde ücretsiz bahar konseri düzenlenmektedir.

AYŞE TUNALI

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon