Aysel Yakupoglu

Müzik 

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Aysel Yakupoglu Kimdir

29 Ocak 1982 tarihinde Ankara Bala'da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimini Demetevler İlköğretim Okulu'nda, liseyi Yenimahalle Yunus Emre Kız Meslek Lisesi'nde bitirmiştir.

1999 yılında Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosuna girmeye kazanmıştır. 1999-2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı bünyesinde solist olarak yurt içi ve yurt dışı turnelerine katılmıştır.

2002 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'ne girmiştir. 2006 yılında Aysel Yakupoğlu, iyi bir dereceyle mezun olmuştur. Ankara ve Adapazarı'nda geçici olarak müzik öğretmenliği yapmıştır. Öğretmenlik süresince sahne hayatına da devam etmiştir. Birçok sanatçının albümlerinde vokal ve düet yapmıştır. Ankara Yenimahalle Belediyesi'nde koro şefi ve solist olarak çalışmıştır.

Söz ve müziği ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'ye ait olan "Leyla Mecnun Aşk Görsün" adlı şarkısına 6 Ekim 2016 tarihinde klip çekmiştir. 2017 yılında ise "Gün Gelir" isimli albümünü yayımlamıştır.

Aysel Yakupoğlu'nun eşi Savaş Yakupoğlu'dur. Bu evliliklerinden ise 2012 yılında dünyaya gelen Asya Yakupoğlu adında bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

AYSEL YAKUPOĞLU

  1. Gönül Yarası
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon