Barbra Streisand

 Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Barbra Streisand, Amerikalı şarkıcı, oyuncu, yönetmen, prodüktör ve yapımcı. Güçlü ve tutkulu sesiyle ve söylediği romantik şarkılarla da tanınan aktris, 24 Nisan 1942'de Brooklyn'de doğdu. Erasmus Hall Lisesi'ni bi­tirdi. Üniversite eğitimi almamış olmasına karşın, 1995'te Brandeis Üniversitesi tarafından verilmiş 'Fahri Doktora' unvanına sahip. Gerçekte Barbara olan adını, 'kimseye benzememesi için' Barbra olarak değiştirdi. Yıllarını kendi özel gülünü yetiştirmeye adadı, yarattığı güle kendi adını verdi. 1968'de En İyi Kadın Oyuncu Oscarı'nı, Katherine Hepburn ile paylaşmıştı. Streisand çok sık olmasa da, beste çalışmaları da yapmıştır. Bu yaptığı bestelerle de pek çok ödüle layık görülmüştür. 

Erken dönem

Streisand, 24 Nisan 1942'de Williamsburg, Brooklyn'de Diana Rosen ve Emanuel Streisand'da doğdu. Streisand'ın babası, Streisand sadece 15 aylıkken epileptik nöbet komplikasyonlarından ölen bir lise İngilizce öğretmeniydi.

Annesi Diana, New York City devlet okulu sisteminde sekreter olarak çalışarak Streisand ve ağabeyi Sheldon'i büyüttü, ancak aile yoksulluğun eşiğinde zar zor hayatta kaldı. Sonların buluşmasına yardımcı olmak için Streisand'ın dedesi ile birlikte taşındılar. Annesi daha sonra 1949'da kullanılmış araba satıcısı Louis Kind'a yeniden evlendi, Streisand kamptayken. Üvey kız kardeşi Rosalind 1951'de doğdu.

Streisand çocukluğunu acı verici olarak nitelendirdi. Çocukken utangaçtı ve görünüşü olağandışı olduğu için genellikle diğer çocuklar tarafından reddedildiğini hissetti. Ayrıca üvey babasını duygusal olarak kötü niyetli olarak gördü. Ayrıca şov dünyasının hayallerini sürdürmek için çok çekici olmadığını düşünen annesinden hiçbir destek bulamadı.

Çocukken Streisand, okul korosunda şarkı söylediği Bais Yakov Okulu'na gitti. İlkokulun ardından Streisand, Erasmus Hall Lisesi'nde öğrenciydi ve burada gelecekteki işbirlikçisi Neil Diamond ile tanıştı . Streisand liseden mezun olmadan önce oyunculuk okumak için New York'a seyahat ediyordu.

15 yaşında Anita ve Alan Miller ile Greenwich Köyündeki Cherry Lane Tiyatrosu'nda tanıştı. Streisand çiftle bir anlaşma müzakere etti; Alan'ın oyunculuk okuluna burs karşılığında çocuklarına bakıcılık yapardı. Aynı anda katıldığı iki kişiden biriydi. 1959'da 16 yaşında Erasmus Lisesi'nden mezun oldu. Sınıfında dördüncü oldu.

Televizyon ve Film Yıldızı

1965 yılında Streisand, My Name Barbra ile televizyona döndü . Gösteri beş Emmy Ödülü aldı ve CBS Television, Streisand'a daha fazla TV özel yapımında ve yapımında 10 yıllık bir sözleşme verdi. Streisand'a, önümüzdeki dört ağ yapımının tam sanatsal kontrolü verildi.

Streisand , 1966'da Galler Prensi Tiyatrosu'ndaki Komik Kız'daki rolünü yeniden canlandırdı . İki yıl sonra büyük ekran çıkışını oyunun film versiyonunda yaptı. Performansı için 1968 Akademi Ödülünü kazanmanın yanı sıra, Altın Küre kazandı ve Ulusal Tiyatro Sahipleri Birliği tarafından "Yılın Yıldızı" seçildi.

Filmlerde oynadıktan sonra Merhaba Dolly! (1969) ve Clear Day'de Sonsuza Kadar Görebilirsiniz (1970), Streisand müzikal olmayan komedi, Baykuş ve Pussycat'ta (1970) rol aldı . 1972 yılında başka bir komedi daha, What's Up Doc? Aynı yıl Streisand kendi yapım şirketi Barwood Films'i kurdu ve şirketin ilk projesi olan Up the Sandbox'da rol aldı . Film, büyüyen kadın hareketi ile ilgilenen ilk Amerikan filmlerinden biri oldu.

1970'lerde Barbra Streisand film ve müzikal ilgi alanlarıyla başarılı bir şekilde evlendi; ilk olarak ilk 1 numaralı single'ı olan ve ona En İyi Kadın Oyuncu dalında 1973 Akademi Ödülü adaylığını kazanan The Way We Were adlı hit filmi ile . 1976'da Streisand'ın ürettiği A Star Doğdu . Proje altı Altın Küre kazandı ve Streisand'a ikinci 1 numaralı single'ı "Evergreen" i teklif etti.

Sadaka Çalışması ve Politika

27 yıllık bir aradan sonra Streisand, 1994 yılında konser sahnesine geri döndü. Performansı, ilk 10 milyon satan albüm The Concert ile sonuçlandı . Turun kendisi, AIDS örgütleri, kadın ve çocuklar tehlikede, Yahudi / Arap ilişkileri ve Afrikalı-Amerikalılar ile Yahudiler arasındaki ilişkileri geliştirmek için çalışan ajanslar da dahil olmak üzere 10 milyon dolardan fazla yardım topladı. Streisand'ın hayırseverliği ve aktivizmi, Barwood Film'in silah kontrolü konusunda ulusal bir tartışmaya ilham veren Long Island Olayı gibi yapımlarına da uzanıyor .

Streisand, açık sözlü bir Demokrattır ve yeteneklerini ve şöhretini Al Gore, Bill Clinton ve Barack Obama da dahil olmak üzere birçok adayı ve davayı desteklemek için kullandı. 27 yıllık sahne yokluğundan önce, Streisand ücretsiz canlı konser performanslarını sadece desteklediği nedenlerin yararına adadı. Onun Barbra Streisand: Tek Ses konseri, bugüne kadar, çok sanatçının enerji ve kaynak işgal etmeye devam Streisand Vakfı aracılığıyla yardım kuruluşlarına $ kar elde 7000000 kanalize etmiştir.

En son olarak, Streisand 2000 yılındaki Timeless: Live in Concert albümünü New Years Eve'deki Las Vegas şovunda kaydetti ve hem CD hem de DVD'de yayınladı. Bir yıl sonra yeni bir tatil albümü olan Christmas Memories geldi. Sanatçının 1999'daki A Love Like Ours'dan bu yana ilk tam uzunlukta stüdyo albümü oldu . 1985 The Broadway Album'un devamı olarak , The Movie Album 2003'te ortaya çıktı. 2005 yılında, orijinal Guilty'nin lüks bir CD / DVD yeniden yayınını bir ay sonra Guilty Pleasures izledi.Streisand'ı Barry Gibb ile yeniden bir araya getiren yeni bir albüm. 2006 yılında konser sahnesine döndü, 2007 Konserde Live'da belgelendi. Uzun zamandır beklenen filme dönüşte Streisand, 2006's Focker'larla Tanışın'da ortaya çıktı .

Sahnede

Streisand, liseden mezun olduktan sonra 1960 ay içinde Manhattan'a taşındı. Orada, 1963'te evlendiği aktör Elliot Gould da dahil olmak üzere arkadaşlarıyla birkaç daire paylaştı. Sekiz yıl evliler. Çiftin bir çocuğu vardı, Jason.

Ofis işleri çalışırken ve oyunculuk derslerine katılırken, Streisand yerel bir kulüpte yetenek gecesine girmeye teşvik edildi. Daha önce hiç şarkı dersi almamıştı. Akşam büyük bir başarıydı ve kısa süre sonra kabare şarkıcısı olarak kariyerine başladı ve ortasından "a" yı ortada bırakarak öne çıkmasını sağladı. Canlı soprano kısa süre sonra Streisand'ı kazandı ve Bon Soir ve Mavi Melek gibi yerel kulüplerde sadık bir izleyici kitlesi.

Bu süre zarfında tanıştığı drag kraliçelerinin gösterişini inceleyerek sahnede güvensizliğini nasıl karşılayacağını öğrendiğini iddia ediyor. Yine de Streisand, zayıflayan bir sahne korkusu nedeniyle yaklaşık otuz yıldır canlı performanslardan kaçındığı için ünlüdür. Fobiyi 1967'de New York Central Park'taki bir konsere bağlar ve şarkılarından birine sözlerini unutur.

Streisand ilk kez 1962'de Broadway şovunda Sizin İçin Toptan Satış Yapabilirim . New York Drama Eleştirmenleri Ödülü'nü kazandı ve performansı için Tony adaylığı aldı; o konserin oyuncu albümü ilk stüdyo kaydıydı. Streisand, aynı yıl Columbia Records ile anlaştı ve ilk albümü The Barbra Streisand Album'u 1963'te piyasaya sürdü . İlk 10 altın rekor oldu ve Yılın Albümü de dahil olmak üzere iki Grammy Ödülü aldı. O zamanlar onur alan en genç sanatçıydı.

1964'ün başlarında üç başarılı albüme rağmen, Streisand canlı konserler üzerinde Broadway performanslarını seçti. İki yıldan fazla süredir Komik Kız gösterisinde yer aldı ve bu da ona Tony Ödülü adaylığı kazandı. O şovdaki "People" şarkısı Streisand'ın ilk 10 single'ı oldu.

Başlıca filmleri 

Hello Dolly (Cici Kız) 1969, 
The Owl and the Pussycat (Baykuş ve Kedi) 1970, What's Up doc (Aşka Vakit Yok/Doktora Ne Oluyor) 1972, The Way We Were (Gittiğimiz Yol) The Funny Lady (Komik Kadın) 1973, 
A Star is Born (Bir Yıldız Doğuyor) 1979, 
All Night Long (Gece Boyunca) 1981, 
Nuts (Çetin Ceviz) 1985, 
The Prince of Tides (Gelgitlerin Prensi) 1991, yönetmen. 

Onlarca Yıllık Başarı

1970'lerin sonlarında, Streisand eski lise korosu arkadaşı Diamond ile "Bana Çiçek Getirmez" şarkısında işbirliği yaptı. Bekar, Donna Summer ile söylenen bir dans kaydı olan "Artık Gözyaşı Yok (Yeterince Yeter)" gibi 1 numaraya gitti . Ancak Streisand, en çok satan albümünü 1980 yılında , Bee Gees'den Barry Gibb tarafından yazılan ve üretilen ve 1 numaralı hit "Woman in Love" ı içeren Guilty ile çıkardı .

Isaac Bashevis Singer'ın "Yentl, Yeshiva Boy" adlı kısa hikayesini 1968'deki ilk filminden kısa bir süre sonra okumasına rağmen, Streisand'ın hikayeyi ekrana getirebilmesi için sadece 15 yıl süren azimden sonra oldu. 1983 ilk yönetmenlik dalında, film beş Akademi Ödülü adaylığı aldı ve Streisand, En İyi Filmin (müzikal komedi) hem En İyi Yönetmeni hem de yapımcısı olarak Altın Küre Ödülleri aldı. Film ayrıca Top 10 film müziği de yaptı.

1985 yılında Broadway Albümü Streisand'ı listelerin başına getirdi. 1987 yılında tüm yeteneklerini entegre etmeye devam eden Streisand, Yentl'i Kuruyemiş ile takip etti . Sadece filmde rol almakla kalmadı, aynı zamanda müziği de üretti ve yazdı. 1991'de ikinci yönetmenlik gezisi için Streisand , Pat Conroy romanına dayanan bir hikaye olan Prince of Tides filmini yaptı . Film, yedi Akademi Ödülü adaylığı ve Amerika'nın Yönetmenler Loncası'ndan bir aday göstererek, onurlandırılan sadece üçüncü kadın oldu. 1996'da Streisand, Aynanın İki Yüzü filmi ile elini tekrar yöne doğru denedi .

BARBRA STREISAND

Daha Sonra Kariyer

Streisand , 2009 ve 2011 yıllarında sırasıyla Love Is the Answer (ABD'de altın satış statüsüne ulaşan) ve En Önemli Şey albümlerini çıkardı .

2012 sonbaharında, Streisand yeni bir albümün geldiğini duyurdu: kariyeri boyunca birkaç oturumdan yayınlanmamış bir malzeme koleksiyonu olan Release Me . 2014 yılında Stevie Wonder , Billy Joel ve John Legend de dahil olmak üzere bir dizi beğenilen erkek sanatçıdan oluşan bir düet albümü olan Partners'ı takip etti .

Kişisel hayat

Streisand, 1 Temmuz 1998'de aktör James Brolin ile ikinci kez evlendi. Evlendikten sonra Streisand, A Love Like Ours (1999) adlı bir aşk şarkısı albümü kaydetti . Koleksiyonda Vince Gill ile hit düet "If You Ever You Leave Me" yer aldı.

Streisand, 2018'de sevgili köpeği Samantha'nın geçen yıl ölümünden sonra klonladığını ve şimdi iki yeni yavru şirketten hoşlandığını duyurmasıyla kaşlarını kaldırdı. Haber, klonlamanın orijinal köpeği yeniden yaratmadığını ve şarkıcının bir barınakta harika bir yeni köpek bulabileceğini öneren hayvan hakları grubu PETA'nın onaylanmamasını sağladı.

miras

Streisand düzinelerce altın ve platin satan albüm oluşturduğu için biliniyor ve tüm zamanların en çok satan kadın sanatçısı olarak kabul ediliyor. Streisand, son kırk yılın her birinde 1 numaralı albüm yaptı; bu, herhangi bir solo kayıt sanatçısı için en uzun ömür. Beatles ve The Rolling Stones'un önünde tüm zamanların en iyiler listesinde ikinci sırada ve sadece Elvis Presley tarafından aşıldı .

Streisand dünya çapında yaklaşık 250 milyon kayıt sattı ve iki Akademi Ödülü, bir Tony Ödülü, beş Emmys, 10 Grammys, 13 Altın Küre, bir CableACE Ödülü, Üniversite de dahil olmak üzere tüm büyük ödül kurumlarından onur kazanan tek sanatçı. Gürcistan George Foster Peabody Ödülü ve Amerikan Film Enstitüsü'nün Yaşam Boyu Başarı Ödülü. 2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Özgürlük Madalyası'nın bir üyesi olarak onurlandırıldı.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon