Bendeniz

 Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Bendeniz Kimdir

Bendeniz
Bendeniz

Ülkemizde doksanlar ve müzik denildiğinde akla gelen pek çok farklı sanatçı bulunmaktadır. O yıllarda radyoların ve müzik kanallarının popüler olması nedeni ile müzik oldukça fazla kişinin tercih ettiği bir dal olarak görülmüştür. Doksanlarda pop söyleyen kadın şarkıcılar denildiğinde akla ilk gelen isimler arasında Bendeniz yer alır. Bendeniz kimdir diye merak edenler için asıl adı Deniz Çelik'tir. Müzik hayatının başlaması ile birlikte Bendeniz ismini kullanmaya başlamıştır. Aile tarafından Konya'lı olan Bendeniz İsviçre'nin Zürih kentinde dünyaya gelmiştir. 

Biyografi ve Hayatı

Gurbetçi olan ailesi İsviçre'den dönüş yaptıktan sonra Bendeniz eğitim hayatına İstanbul'da devam etmiştir. İstanbul'da bulunan Erenköy Kız Lisesi'ni başarılı şekilde bitirmiştir. Üniversite eğitimi için tekrar yurt dışına çıkan şarkıcı İsviçre'de meslek yüksekokulu mezunu olmuştur. Büro işleri ile ilgili bir bölümden mezun olan şarkıcı tekrar ülkemize dönmüştür. Spora, özellikle futbola olan ilgisi ile ülkemizin ilk kadın futbol takımlarından birisi olan Dostlukspor'da maçlara çıkmıştır. Farklı alanlara olan ilgisi ile birlikte müzik dünyasına adım atmış ve ülkemizin önemli şarkıcılarından birisi olmuştur.

Müzik Hayatı

Bendeniz genç yaşlardan itibaren müzik ile içli dışlı olmaya başlamıştır. Bendeniz kaç yaşındadır sorusunu merak edenler için 1973 yılında doğduğu söylenebilir. Müzik dünyasına attığı ilk adım ise 1992 yılındadır. Yirmili yaşlarında bir arkadaşının doğum gününde söylediği bir şarkı tanınmasını sağlamıştır. Doğum günü şarkısı olarak başlayan süreç Raks Müzik firmasına kadar ulaşmış ve yapımcıların dikkatini çekmiştir. Tesadüf eseri ünlü olmayan başlayan Bendeniz müzik çalışmalarına profesyonel olarak başlamıştır. Yapılan çalışmalar sonrasında 1993 yılında Neslihan Yargıcı'nın da çalışmaları ile ilk albümünü çıkartmıştır. "Abajur Kız" adı verilmiş olan ilk albüm ile başarının basamaklarını çıkmaya başlamıştır. 1993 senesinin sonlarına doğru ise diğer albümünü piyasaya çıkarmıştır. "Bendeniz I" ismindeki albümü ile de adeta akıllara kazınmıştır.

Albüm içerisinde yer alan "Ya Sen Ya Hiç" adlı şarkıya çekilen klip ilk klibi olarak bilinmektedir. Bu klipteki görüntüsü, şarkının hareketli olması ve benzeri sebepler ile herkes tarafından bilinen birisi olmasını sağlamıştır. Daha sonra bu albüm içerisinde yer alan birkaç şarkısına daha klip çeken şarkıcı bu şarkıların hit hale gelmesini sağlamıştır. 1994 yılında başarılı şarkıcı Harun Kolçak ile "Elimde Değil" adlı single çalışması yapmış ve klip çekmiştir. 1995 yılında devam eden şarkı çalışmaları sonrasında "Bendeniz II" adlı albümü içerisinde hem slow hem de hızlı pek çok başarılı şarkı bulunmaktadır. Hızlı şekilde üçüncü albüm çalışmalarını yapan başarılı şarkıcı "Bendeniz III" adlı albümü 1996 yılında piyasaya çıkartmıştır. Sonraki yıllarda neredeyse her yıl bir albüm çalışmasına imza atarak büyük bir başarı yakalamıştır. 2009 yılında çıkardığı "Cumadan Pazara" adlı parça unutulmaz eserleri arasında yer etmiştir. En son albüm çalışmasını ise 2011 yılında "O Biliyor" adlı albümü ile yapmıştır. 

Bendeniz
Bendeniz

Başarıları ve Ödülleri

Bendeniz ülkemiz için unutulmaz olan ve klasik hale gelmiş pek çok şarkı ve albüm çalışmasına imza atmıştır. On iki tane albüm ile müzik dünyasına adını başarılı şekilde yazdırmayı başarmıştır. Albümlerin içerisinde yer alan birçok şarkı günümüzde dinleyicilerin beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Bendeniz'in en önemli başarılarından birisi "Ya Sen Ya Hiç" adlı şarkısı ile MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde yakaladığı başarıdır. Bu yarışmadan yirmi ülke arasında on birinci olmuş ve MTV bünyesinde yayınlanan ilk Türk klibi olarak dikkat çekmiştir. Ayrıca Bendeniz III adlı albüm içerisinde Anadolu Rock türünde söylediği türküler ile unutulmazlar arasında yer etmiştir.

Bendeniz
Bendeniz
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon