Betül Demir

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

TEKLİLER

Betül Demir kimdir

25 Eylül 1980 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Betül Demir aslen Çankırı'lıdır. Aynı zamanda albümlerinin prodüktörlüğünün yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir kız kardeşidir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan bölümünde okudu. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Müzikle ilgilenmeye çok küçüşlarda başladı. Ortaokul yıllarında okul korolarında solist olarak yer aldı, lisede kurduğu grupla kendi çevresinde konserler verdi.

Lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin tavsiyesi ile şan ve solfej dersleri almaya başladı. Aynı yıllarda şan ve solfej derslerini vokal ve jingle'lar izledi. Aynı dönem reklam müzikleri ve Aşkın Nur Yengi ile Demet Sağıroğlu'nun albümlerinde vokallik yaptı. Liseyi bitirdiği dönemde Müjdat GezenSanat Merkezi'nde şan dersleri aldı.

İlk albümü Ayrılığın El Kitabı, 26 Mayıs 2006 tarihinde piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan Yaz Geliyor, Yapamadım, Günahımı Alma ve Taş Duvarlar şarkılarına video klip çekildi.

Betül Demir, 2 Ağustos 2007'de "Betül Demiremix" adlı remiks albümünü çıkarttı. Bu albümünde "Ayrılığın El Kitabı" albümündeki bazı şarkıların remiksleri ile 3 yeni şarkı yer aldı.

2008 yılında 3 Hürel'in "Sonsuza Kadar" albümünde "Gönül Sabreyle" isimli rock şarkısını yorumlarken; yine 2008 yılının 2 Temmuz tarihinde, aranjörlüğünü Mustafa Ceceli'nin yaptığı ve Sezen Aksu, Güven Baran, Sinan Akçıl, Fettah Can gibi isimlerin şarkılarını yorumladığı Seyhan Müzik'ten "Süper" isimli albümünü çıkardı ve ilk video klip albümün çıkış parçası Mustafa Uslutarafından "Süper" şarkısına çekildi.

2015 yılında bir kozmetik firmasının reklam yüzü oldu.

Müziğe Girişi

İlk albümünü 2006 yılında Ayrılığın El Kitabı çalışması ile piyasaya sundu. İkinci albümü ise 2007 yılındaki Betül Demiremix adlı çalışması oldu. Bu albümde 3 yeni şarkı ile birlikte ilk albümündeki bazı şarkıların remixlerinin yer aldığı bir albüm olmuş oldu.

2008 yılında oldukça başarılı işlerinden birisi olan Süper adlı albümünü çıkardı. Bu albümde Fettah Can, Sinan Akçıl, Sezen Aksu gibi önemli isimler ile çalıştı.

Başarısının devamını 2010 yılında çıkardığı Herkes Haklı single parçası takip etti. 2011 yılında Mıknatıs isimli bir albüm daha çıkaran sanatçı sesinin güzelliğinin yanı sıra oldukça da çalışkan bir insan olduğunu göstermiş oldu.

herkes bilmese de biz yanıtlamış olalım. 1.58 boyunda olan sanatçı Türkiye kadın boy ortalamasının biraz altındadır. 

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon