Beyoncé

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Beyoncé Kimdir

Beyonce Giselle Knowles, 4 Eylül 1981'de Houston'da dünyaya geldi. 

Beyoncé
Beyoncé

Müzikle ilgilenip kariyer sahibi olma düşüncesine kapıldığında henüz 7 yaşındaydı. Katıldığı yetenek yarışmasında LaTavia Robertson ile tanıştı. Kurduğu "Girls Time" grubundaki partneri olan kuzeni Kelly Rowland'ın da katılımıyla oluşan üçlüyü, dördüncü ve son üye olan LeToya Luckett tamamladı. Ellerinde büyük umutlarının ve hayallerinin ötesinde bir şey yoktu. Ta ki Destiny's Child (Kaderin Çocuğu) ismini yanlarına alana kadar...
1997 yılında, kendi isimleriyle piyasaya sundukları albümün ilk single parçası olan "No, No, No" ile müzik dünyasına bomba gibi girdiler. Ancak yakaladıkları başarı, iki yıl sonra çıkacak olan "The Writing's On The Wall"sayılmayacak kadar küçük kaldı. Dünya çapında 10 milyonun üzerinde satılan albüm, "Jumpin' Jumpin'", "Say My Name" ve "Bills, Bills, Bills" gibi hit parçalarıyla müzik listelerini altüst etti. 

Beyoncé
Beyoncé

Bir yıl sonra Michelle Williams'ın da katılımının ardından grup, "Survivor"ı kaydetti. 9 milyon gibi müthiş bir satış rakamına ulaşılmasının ardından 2001'de iki de Grammy ödülü kazanma başarısı gösteren topluluk, müzik dünyasının zirvesine yerleşti.
Grubun "Jumpin' Jumpin'", "Survivor" gibi çok önemli parçalarının üreticisi olan Beyonce, daha sonra müzikal çalışmalarını solo kariyerinde sürdürmeye karar vererek bu alandaki ilk çalışması olan "Dangerously In Love"ı kaydetti. Şarkıların yanında bilgisayarda izlenebilecek multimedya içeriğiyle de dikkat çeken, "Gift From Virgo" isimli bir de gizli şarkıya yer verilen 2003 çıkışlı albüm, Sony Music Columbia etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.
Çok sayıda önemli ismi bir araya getiren, profesyonel düzenlemeleri ve sunumuyla çalışma aşamasında gösterilen titizliği hissettiren albümün yapımcıları arasında Beyonce Knowles'in yanısıra Rich Harrison, Scott Storch, Focus ve Bryce Wilson da yer aldı. Yaratıcı kadroda ise şu isimler çalıştı; vokallerde Luther Vandross, Sean Paul, rap vokallerinde Jay-Z, Big Boi, Missy Elliot, Sleepy Brown, gitarlarda Dan Workman, Phil Hamilton, John Brousard, bassta Bryon Miller, davullarda Ivan Hampden, perküsyonda Bashiri Johnson, arkaplan vokallerde Tawatha Agee, Brenda White-King ve Candace Thomas.
Beyonce, bu ilk albümüyle geniş bir dinleyici kitlesinin beğenisini kazandı. Şarkı yazma konusundaki yeteneğini, özgün tavrıyla sergilemeyi başaran şarkıcı, 'gerçek bir sanatçı' olarak değerlendirilme hayallerinin gerçekleşebileceğinin sinyallerini vermiş oldu. Jay-Z ile birlikte seslendirdiği olay yaratan "Crazy In Love" ile başlayan ve 15 parçadan oluşan "Dangerously In Love" albümü, Beyonce Knowles'in solo kariyerine attığı hızlı ve güçlü adımın bir simgesi olarak raflardaki yerini aldı.
Aktörlük konusundaki yeteneğini sergilemek amacıyla 2001'de MTV'nin "Carmen"inde oynayan Beyonce, bir yıl sonra şansını beyazperdede denemiş ve "Austin Powers In Goldmember"'da Foxy Cleopatra'yı canlandırmıştı. "The Fighting Temptations" ve sonrasında gelen çeşitli yapımlarla bu yönünü de güçlendirmeyi hedefleyen genç şarkıcı ayrıca Pepsi ve L'Oreal reklamlarında da boy gösteriyor.
2004 yılında Destiny's Child'ı tekrar bir araya getiren Beyoncé, aynı yıl çıkan Destiny Fulfilled adlı albüm sayesinde grupla beraber büyük bir başarı kazandı. Albümdeki Soldier şarkısı listelerin en üst sıralarına kadar tırmanırken, grubun yaptığı turneler de büyük başarılar getirme devam ediyordu. Fakat albümün tanıtım turneleri bittikten sonra Beyoncé grubu tekrar dağıttığını açıklayarak hayranlarını üzdü.
2006 yılında, Shakira ve Jay-Z gibi farklı müzik dallarında boy gösteren sanatçıların da katkıları ile B'Day adlı ikinci solo albümünü çıkartan Beyoncé, bu albümün üç milyondan fazla satması sonucunda 3 Platin Plak ve Grammy ödülü kazandı.
I Am... Sasha Fierce albümü ile beraber Beyoncé hem bir albümü, hem de kendisi için yarattığı Sasha Fierce adlı sahne kişiliğini tanıtıyordu hayranlarına. "Kesinlikle sahne için" diye tanımladığı Sasha karakterinin hikayesini anlatan albüm, satış rekorları kaldı.
Beyoncé, Forbes dergisinin 2009 yılında yaptığı araştırmaya göre, 2008-2009 yılları luslararası müzik başarıları sonucunda "Dünya'nın En Etkileyici ve Güçlü 100 Ünlüsü" arasında 4. sırada yer aldı.

Beyoncé
Beyoncé
Beyoncé
Beyoncé

Beyonce Sözleri

1. Eskiden ismimden nefret ederdim. Değiştirmek isterdim. Anneme sürekli 'anne, neden benim ismim Beyonce?' diye sorardım. / Beyonce 

2. Star olmanın en güzel yanı insanlara örnek olabilmek ve onlara ilham olabilmek en kötü yanı ise özel hayatınızın olmaması. / Beyonce 

3. İnsanlar sırf güzelim diye çok kez yeteneklerimi görmezden geliyor. / Beyonce 

4. Aşk kesinlikle çok tehlikeli bir duygu. Birine kalbinizi vermek demek ve birinin sizde kontrol sağlaması demek.Kendimden biliyorum, sürekli sert olmaya çalışıyorum, gerçekten tehlikeli. / Beyonce 

5. Billboard ödüllerinde eteğim çok dardı ve sürekli sahnede çekiştirmek zorunda kaldım. / Beyonce 

6. Aşk acıtmaz. Asıl acıtan, yanlış kişiyi sevmektir. / Beyonce 

7. Sahnede olduğum kişi normal hayatımdakinden çok daha farklı. Ama asla sahnede sexy göründüğüm için Tanrı'nın bana kızdığını düşünmüyorum. Kimse bundan ne kadar zevk aldığımı bilemez. Etrafta düzgün giyinerek dolaşıyorum her zaman diva stilini korumaya çalışıyorum bu insanların gördüğü şey. İnsanlar asla anlayamazlar. Kimse benim Tanrı'yla olan özel ilişkimi bilemez ve benim kimseye bir şey kanıtlamaya ihtiyacım yok.

Beyoncé
Beyoncé

'Beyoncé'

Şov dünyasındaki yıldızların gerçek isimleri her zaman merak konusu olmuştur. Çoğunlukla sahne isimleriyle tanıdığımız ünlüler arasında Beyoncé'nin adı her harfiyle kendisine ait. Annesinin kızlık soyadı Beyincé'nin Beyoncé'ye evrilme hikayesi oldukça ilginç. Beyoncé'nin annesi ailede yeterince erkek çocuk olmadığından, soy isminin devamlılığı hakkında duyduğu endişeyle kızına Beyoncé adını koymuş. 

Hayali Arkadaşlar

Beyoncé'nin annesi Tina Knowles bir dergiye verdiği röportajda kızının çocukluğunda gerçek arkadaşlar yerine hayali arkadaşlarla oynadığını anlatmıştı. Hayali arkadaşların normal çocuk gelişiminin bir parçası olduğunu bildiğimiz bugünlerde,Beyoncé için endişelenmeye gerek yok.

En Çok Kazanan Çift

Forbes'in her yıl açıkladığı 'En Çok Kazanan Çiftler' listesinde Beyoncé ve Jay-Z, 80 milyon dolarlık yıllık kazançlarıyla en ön sıralarda ve bu ünvanın hakkını fazlasıyla veriyorlar.

 Uğurlu Sayısı 4

İster batıl inanç diyelim, ister gerçekten uğuruna inanılan bir sayı. Beyoncé'nin uğurlu rakamı 4. O bu sayıyı gerçekten ciddiye alıyor. Doğum tarihinde 4 var, evlendiği gün 4 Nisan, dördüncü stüdyo albümünün adı 4. Hatta yüzük parmağına eşi Jay-Z ile yaptırdığı dövme de bile Roma rakamlarıyla 4 yazıyor.

Parfüm Alerjisi

Beyoncé'nin parfüm alerjisi olduğunu biliyor muydunuz? "Ama kendi parfüm markası var" dediğinizi duyar gibiyiz. Siz onun pazara açıldığına bakmayın. Kozmetik ürünleriyle markalaşma trendi sadece bir dönemdi ve geçti. Beyoncé, parfüm konusunda epey dertli.

Beyoncé
Beyoncé

Özel Hayatı
Beyoncé, uzun yıllardır birlikte olduğu, kendisi gibi müzisyen olan sevgilisi Jay-Z ile 2008 yılında evlendi, çocuğu bulunmayan genç çift evliliklerini 5 Eylül 2008 tarihinde hayranlarına açıkladılar.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon