Canan Başkaya

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Türk halk müziği ses sanatçısı Cânân Başkaya, Ankara'da dünyaya gelmiş, ilk, orta ve lise öğrenimini de Ankara'da tamamlamıştır. Ortaokul ve lise yıllarında amatör olarak halk oyunları ve Halk Müziği topluluklarında görev almıştır.

1981 yılında T.R.T. Ankara Radyosu'nun açmış olduğu stajyer ses sanatçılığı sınavını kazanmış, yaklaşık iki yıl süren eğitimden sonra, 1983 yılında Ankara Radyosunda profesyonel ses Sanatçısı olarak göreve başlamıştır.

1984 yılında müzik dünyasında "Ayrılık Hasreti" adlı albümüyle çıkış yapmış ve Milliyet Gazetesi tarafından "Yılın Halk Müziği Sanatçısı" ödülüne layık görülmüştür.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız konserlere, etkinliklere, televizyon ve radyo programlarına katılmış, "Merhamet ki", "Gönül senden ayrılır mı" ve son olarak da "Gül ek yüreğine" adlı albümüyle tekrar dinleyicileriyle buluşmuştur.

1998 yılında 15 yıl hizmet verdiği T.R.T. Ankara Radyosundan ayrılarak, T.C. Kültür Bakanlığı'na Solist Sanatçı olarak geçiş yapmış ve Kültür Bakanlığının yurt içi ve yurt dışı etkinliklerinde ve konserlerinde Devlet Sanatçısı olarak görev almıştır.

2006 Ağustos ayında emekliye ayrılan Cânân Başkaya, 2008 yılında Köln'den yayın yapan Türkshow Televizyonunda, her salı Canan Başkaya ile Türkü Show programını hazırlayıp sunmuştur.

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon