Candan Erçetin

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Candan Erçetin kimdir

Candan Erçetin
Candan Erçetin

Şarkıcı, sinema ve dizi oyuncusu, söz yazarı, besteci, yapımcı, sunucu, spor yöneticisi, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Başkanı Candan Erçetin 10 Şubat 1963 tarihinde Kırklareli'nde dünyaya geldi. Annesi Priştinalı, babası Üsküplüdür. Göçmen bir ailenin kızı olarak İlkokulu Kırklareli'nde bitirdi. 11 yaşında iken İstanbul'da burs sınavına katıldı ve Galatasaray Lisesi'ni kazandı, aynı yıl ailesinden ayrıldı. 1989 yıllarında Fransız Chanson'u ile tanıştı. 1978 yılında İstanbul Belediyesi Şan Okulunda şan dersleri aldı. 1986 yılında Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasın da Türkiye'yi Klips ve Onlar grubuyla "Halley" şarkısını seslendirerek temsil etti ve grup Türkiye'nin o zamana kadarki en iyi derecesini elde etti. 25 Haziran 2013 tarihinde Ünal Aysal tarafından Ümit Özdemir ile birlikte Galatasaray Başkan Yardımcılığına atandı.

Candan Erçetin'in ilk albümü Hazırım, 1995 yılının Ağustos'unda çıktı. 12 şarkıdan oluşan albümde Gökhan Kırdar çoğunlukta olmak üzere, Sezen Aksu, Yusuf Bütünley, Ahmet ve Balkan halk ezgileri gibi ünlü sanatçıların bestelediği şarkılar yer aldı.

1996 senesinde çıkan Sevdim Sevilmedim, Candan Erçetin'in ilk remix EP olup toplamda ikinci albümü oldu. 17 Haziran 1997 tarihinde Çapkın albümü, sanatçının ikinci stüdyo albümü, toplamda 3. albümü oldu. Albümde yer alan "Yalan]" ve "Onlar Yanlış Biliyor" şarkılarıyla ödüller alan sanatçıya, "Her Aşk Bitermiş" adlı parçaya çektiği video klipden yurtdışında en iyi klip ödülü verilmiştir.

1998 Ağustos'u sonuna doğru yayınlanan ve Candan Erçetin'in 2. remix EP albümü olan Oyalama Artık albümü 7 şarkıdan oluştu.

Üçüncü Candan Erçetin stüdyo albümü Elbette, 1 Ocak 2000 tarihinde Topkapı Müzik etiketiyle yayımlandı. Şarkılardan sekizinin söz yazımını Mete Özgencil tek başına gerçekleştirdi. Erçetin ise altı şarkının bestelenmesinde görev aldı. Aralık 2009 yılında Elbette, NTV'nin müzik jürileri tarafından 2000 yıllarının En İyi Türkçe Albümü seçildi.[10]

2001 yılında NTV'de Günlük Hayat programını sunan Candan Erçetin, yine bu yıl içinde Melih Kibar'ın anısına yapılan Yadigâr albümündeki "Sevdan Olmasa" şarkısını seslendirdi

17 Mayıs 2002 tarihinde, dördüncü stüdyo albümü Neden'i parfüm kokan diski eşliğinde Topkapı Müzik etiketiyle yayımladı. Bu albümle birlikte, Hazırım albümünden bu yana süregelen Mete Özgencil-Candan Erçetin iş birliği son buldu.

Çalışmalar kapsamında yirmi beş şarkı ortaya çıktı ve bunlardan on bir tanesi albüme dahil edildi. Albüm 17 Haziran 2004 tarihinde Pasaj Müzik tarafından yayımlandı. Türkiye'de D&R'ın çok satan albümler listesine 27 Haziran 2004 tarihinde bir numaradan giriş yaptı ve haftalar boyu zirvede kalmaya devam etti.

Erçetin, aynı yıl Beyazıt Öztürk, Ceza, Nev ve Harem ile birlikte Fanta Gençlik Festivali kapsamında Türkiye'yi dolaşarak 23 gün içinde 17 şehirde konser verdi

2005 yılının ilk aylarında, Beyazıt Öztürk ile başrolünü paylaştığı Yıldızların Altında müzikalinde oynayan şarkıcı, Türk-Yunan kültürüne ait geleneksel şarkıları seslendirdiği Aman Doktor albümünü ise DMC etiketiyle aynı yıl 9 Aralık'ta yayımladı. Albümdeki şarkıların bir kısmını Türkçe, bir kısmını Yunanca seslendirdi.

Erçetin, Haziran 2006 tarihinde Yabancı Damat dizisinin 68. bölümüne konuk olarak Eftelya ve Memik'in düğününde şarkı söyledi.

Candan Erçetin, Ocak 2009'da yayımlanan Gölgesizler filminin yapımcılığını üstlendi ve filmin her aşamasında çeşitli sorumluluklar üstlendi. Film için hazırladığı "Ben Kimim" şarkısını ise Kasım 2008 tarihinde yayımladı.

Erçetin'in altıncı stüdyo albümü Kırık Kalpler Durağında, şarkıcının "5 yıl, 5 ay, 27 gün süren suskunluğunun ardından" 16 Aralık 2009 tarihinde Pasaj Müzik tarafından satışa sunuldu.

Erçetin, Ocak 2014 tarihinde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Fransız-Türk ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Sanat ve Edebiyat Nişanı ile ödüllendirildi. Haziran 2014 tarihinde Galatasaray'ın yönetiminde başkan yardımcılığı görevine atandı; Temmuz 2014 tarihinde ise bir sonraki sezon için kulübün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olacağı duyuruldu.

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin (MSG) 31.03.2018 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulunda yeni başkan sanatçı Candan Erçetin oldu. Erçetin mevcut başkan Garo Mafyan'a karşı 98 oy farkla seçimi kazandı.

Candan Erçetin
Candan Erçetin

Yapımcısı Olduğu Filmler: 

Gölgesizler (2009)

Kaptan Feza (2009)

Rol Aldığı Film ve Diziler: 

Gölgesizler (Yazarın Karısı, Sinema Filmi, 2009)

Yabancı Damat (Kendisi, TV Dizisi, 2004)

Hayat Bilgisi (Canan Hanım, TV Dizisi, 2003)

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar (Remzi'nin Arkadaşı, Sinema Filmi, 1993).

Müziğini Yaptığı Filmler: 

Meleklerin Mucizesi (Sinema Filmi, 2014)

Kaptan Feza (Sinema Filmi, 2009)

Gölgesizler (Sinema Filmi, 2009)

Candan Erçetin
Candan Erçetin

ÖDÜLLERİ

2005 En Fazla Satış Altın - MÜ-YAP Müzik Endüstrisi Ödülleri

2009 En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solisti - Altın Kelebek Ödülleri

2015 Onur Ödülü - 1. Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon