Cengiz Kurtoğlu

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Cengiz Kurtoğlu kimdir

Cengiz Kurtoğlu
Cengiz Kurtoğlu

Kurtoğlu, 05 Mayıs 1959'da Artvin'in Arhavi ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Arhavi'de okudu. Profesyonel müzik hayatı öncesi Arhavi'de bulunan çay fabrikasında kısa bir süre memur olarak çalıştı.

O yıllarda "Ciha Dağı Efsanesi" isimli orkestrayı kurarak amatör müzik çalışmalarına başladı.

Vatani görevini yapmak için Ankara'ya gittiğinde 20 yaşındaydı. 1979 yılında askerliğini Ankara'da tamamladıktan sonra 1982 yılında İstanbul'a geldi. Amatör demo kasetini hazırlayıp Şahin Özer'in müzik firmasına gönderen Cengiz Kurtoğlunun hayatı, o tarihten sonra değişti.

İlk albümü "Sen Sözden Anlamazsın"'ı çıkartarak yüzbinlerin, daha sonra da milyonların sevgilisi oldu.

1983 yılından beri sahne yaşamına devam eden Cengiz Kurtoğlu, kendi yönetiminde olan Sima Müzik Yapım isimli şirketine büyük oğlu Orçun Bora Kurtoğlu'nu da dahil etti.

2013 yılının Ekim ayında "Veliaht" adlı şarkıcı yarışmasında Musa Eroğlu, Zerrin Özer, Kubat, Emre Altuğ, Yaşar Günaçgün, Çelik Erişçi, Niran Ünsal, Deniz Seki, Rafet El Roman, Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen, Nükhet Duru, Hande Yener, Orhan Hakalmaz jüri üyeliği yaptı. "Veliaht" yarışmasında sunuculuk yapmakta iken, giydiği dekolte kıyafeti, bakan Hüseyin Çelik'in beğenmemesi yüzünden işinden olan Gözde Kansu'nun yerine sunucu olarak Murat Başoğlu geldi.

Fatma Kurtoğlu ile 1979'da başlayan evliliği'nden Aylin (d.1981) adında bir kızı ve Orçun (d.1979) ile Aydın (d.1983) adında 2 oğlu var.

FİLMLERİ

  • 1986 - Gelmeyin Üstüme (Sinema filmi)
  • 1987 - Aşığım Aşık (Sinema filmi)
  • 1987 - Yıllarım Cengiz (Sinema filmi)
  • 1987 - Şanssızım (Sinema filmi)
  • 1988 - Sönen Ocak (Sinema filmi)
  • 1998 - Hain Geceler (Sinema filmi) 
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon