Chris de Burgh

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Chris de Burgh kimdir

Christopher John Dakvidson 15 Ekim 1948'de Arjantin'de dünyaya geldi. De Burgh, Dublin'de okurken pop şarkıları yazmaya başladı. A&M plak şirketiyle anlaştıktan sonra 1975'te o zamanlar başarılı sayılan Supertramp grubuna katıldı. İlk albümü "Far Beyond These Castle Walls", Moody Blues'un izlerini taşıdı. Albümden çıkan parça "Flying" İngiltere'de başarılı olamadı fakat Brezilya'da 1 numara oldu. De Burgh'un ikinci albümü "Spanish Train & Other Stories" de ilki gibi başarısız oldu. Fakat albümden çıkan "A Spaceman Came Travelling" parçası radyolarda hit oldu. De Burgh, İngiltere ve Amerika'da beklediği başarıyı her ne kadar yakalayamadıysa da Kanada, Güney Afrika, Avrupa ve Güney Amerika'da oldukça başarılı bir isimdi. Beşinci albümü "Eastern Wind" Norvey'de The Beatles'ın "Let It Be"sinden daha başarılı oldu. Uzun bir bekleyişin ardından "The Getaway" albümüyle 1982'de İngiltere'de de başarı elde etti. Albümden çıkan "Don't Pay The Ferryman" parçası hit oldu. 1984'de "The Superior Man On The Line" piyasaya çıktı. Aynı yıl De Burgh İngiltere'nin önemli isimlerinden biri haline geldi. 11 sene süren turnelerin ve iki düzine parçanın sonunda De Burgh, İngiltere'de çok büyük bir başarı elde etti.
1986'da çıkarttığı "The Lady In Red" parçasıyla İngiltere listesinin başına geçti. Parçanın bulunduğu albüm dünya çapında hit oldu ve De Burgh artık önemli bir isim haline geldi. De Burgh'un tekrar piyasaya çıkarttığı "A Spaceman Came Travelling" 1987'de İngiltere'de liste başı oldu. 1988'deki "Missing You" parçasıyla neredeyse İngiltere'de bir numara oldu. 1988'de İngiltere listesinin başına geçen "Flying Colours" onun en çok satan albümü oldu. 1991'de Körfez savaşının çıktığı dönem, De Burgh "The Simple Truth" albümünden elde ettiği gelirlerin tümünü Kürt mültecilerine bağışladı. Yıllar sonra "The Lady In Red" parçasının karısı hakkında olmadığını açıkladı. Canlı kaydedilen "Beautiful Dreams" albümünde De Burgh, Elvis Presley ve the Beatles cover parçalarına yer verdi. "The Lady In Red" derlemesinde ise Prenses Diana'nın anısına yazdığı en son şarkısı "A New Star In Heaven Tonight" yer aldı. 

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon