Deniz Seki

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Deniz Seki kimdir

Deniz Seki, 1 Temmuz 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Maçka Süheyla Artam İlkokulundan sonra orta ve lise eğitimini yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesinde okudu. Daha sonra TRT İstanbul Televizyonunun sunuculuk sınavlarını kazanarak sunucu oldu. Sunuculuk yaptığı sırada müzikle amatör bir ruhla uğraşan Seki, 1993'de Melih Kibar'la tanışmasıyla profesyonel müzik yaşamına atıldı. Tesadüfen tanıştığı Melih Kibar'a sesini dinlemesini istemesi üzerine Melih Kibar, Seki'yi stüdyosuna davet etti. Sanatçı bir anda kendini reklam filmlerini seslendirirken buldu. Daha sonra Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın, Zuhal Olcay ve Yaşar gibi sanatçılara vokalistlik yapmaya başladı.

1995 yılında müzik piyasasına bireysel olarak girmesi gerektiğini düşünerek Pop-Show 95 Şarkı yarışmasına katıldı ve orada sözlerini kendisinin yazdığı şarkıyla birinci oldu. 9 Nisan 1997 yılında ilk albümü, sözü ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan "Hiç Kimse Değilim"' ile müzikseverlerle buluştu. İlk albümü sanatçının deyimiyle "yaşadığı acı ya da tatlı duygu yoğunlukları, söz ve bestecilik kimliğinin ortaya çıkmasını" sağladı. Çok geçmeden 25 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendisine ait olan "Anlattım" isimli albümü çıktı.

Sanatçı kendini biraz daha geliştirerek üçüncü albümünü 2002 yılının Ocak ayında hayranlarıyla buluşturdu. Bu albümde "Unutursun" ve "Yakamoz" adlı şarkılara klip çekildi. Bir sene aradan sonra Eylül 2003'te "Aşkların En Güzeli" albümü müzik marketlerde yerini aldı. Bu albümde sanatçı, çocukluğunun şarkılarını, günümüz sounduyla yeni kuşaklara taşımak ve kaybolmaya yüz tutmuş olan Türk pop müziğinin asla kaybolmayacağını ispat etmeyi amaçlamıştı.

25 Mart 2005 tarihinde 14 şarkının 13'ünün sözleri ve bestesi kendisine ait olan çıkan beşinci albümü "Aşk Denizi"ni piyasaya sürdü. Ardından üç sene sonra çıkardığı "Sahici" albümünde yine çoğunlukla kendi bestelerini seslendirdi. Albümün sonunda "İçimi Döktüm" adlı kendi şiirine yer verdi. Deniz Seki, ayrıca 2006'da yayınlanan "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" filminde rol aldı. Yine 2006 yılında "Lipton" markası için kendi yazıp bestelediği "LİptonOHH" parçasını da seslendirdi. 23 Temmuz 2008'de çıkan altıncı stüdyo albümünün ilk klibi Serdar Seki yönetmenliğinde "Aptal" şarkısına çekildi ve şarkı Türkiye listelerinde iki numaraya kadar yükseldi.

Sanatçının 2011 yılında çıkan albümü "Suya Hapsettim"deki aynı adlı şarkı klibi olmadığı halde Türkiye listelerinde birinci sıraya kadar çıkmayı başardı. Müzik yaşamı boyunca pek çok sanatçıya vokalistlik yapmasının yanı sıra 12 Mayıs 2006 yılında piyasaya çıkan Ali Kocatepe'nin "41 Kere Maşallah" adlı albümünde "Herşey Senin İçin" adlı parçayı seslendirdi. Aynı sene Ayla Dikmen için hazırlanan ve çeşitli sanatçıların Ayla Dikmen'in şarkılarını okuduğu albümde Deniz Seki, albümle aynı ismi taşıyan "Sensiz Yaşayamam" adlı parçayı seslendirdi. Ercan Saatçi'nin "Mucize Nağmeler" adlı alaturka albümünde "At Kadehi Elinden" adlı parçayı seslendirdi.

2010 yılı Seki için olumsuzluklarla geçti. Jandarmanın düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı ve sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak bir süre sonra sanatçı hakkındaki bu karar bozularak yakalama kararı çıkarıldı. Uyuşturucu ticareti yapmak suçuyla mahkemeye çıkarılan Seki, tutuklanarak Cezaevine kondu, 8 yıl hapsi istendi. Davayı yöneten Savcı, Seki'nin uyuşturucu madde kullanmak suçundan tedavi edilmesine ve denetimli serbestlik uygulanmasına karar verilmesini istedi. 24 Şubat 2010 tarihinde görülen davanın ardından Seki, Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne götürüldü. Cezaevinde 218 gün geçiren Deniz Seki 2 Kasım 2010 tarihinde tahliye edildi. Davada beraat edeceğini düşünen Deniz Seki'ye bir tokat da İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin 6 yıl 3 ay hapis cezasını onamasıyla geldi. Sanatçı hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Uzunca bir süre bulunamayan Deniz Seki, 15 Kasım 2014'te Esenyurt'ta saklandığı evde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Deniz Seki 16 Kasım 2014'te yeniden cezaevine girdi.

Ağustos 2015'te bir televizyonda yayınlana "Söylemezsem Olmaz" programına konuk olan Tahir Sarıkaya, Deniz Seki'nin cezaevinden çıkacağı tarihi bildiğini iddia etti. Sarıkaya, yayın sırasında ünlü sanatçının ancak iki sene sonra tahliye edilebileceğini söyledi: "Deniz Seki cezaevi kütüphanesinde yeni şarkılar yazıyor. Çıktıktan sonra albüm yapacak. 5 Haziran 2016 yılında da Kocaeli Açık Kadın Cezaevi'ne gönderilecek. Burada ailesini daha rahat görebilecek. Bundan 2 sene sonra, yani 5 Haziran 2017'de sabah 08:00'de tahliye olacak."

Ayrıca Deniz Seki'nin cezaevinde yazmaya başladığı ve kadın hikâyelerini derlediği kitabını da bitirmek üzere olduğu ifade edildi. Deniz Seki, 5 Haziran 2017 günü, yaklaşık üç yıl tutuklu kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hapishanesinden tahliye oldu. Deniz Seki'nin çıkışı beyaz güvercinler ile karşılandı ve Seki gözyaşları içinde güvercinleri serbest bıraktı.

Albümleri

 • Hiç Kimse Değilim (1997)
 • Anlattım (1999)
 • Şeffaf (2001)
 • Aşkların En Güzeli (2003)
 • Aşk Denizi (2005)
 • Sahici (2008)
 • Sözyaşlarım (2011)
 • İz (2014)
 • Uzun Hikaye (2018) 

Müzik videoları

 • Aşk Müzikali, 
 • Böyle gelmiş böyle geçer, 
 • Aşkıma Ait, 
 • Unutursun Sahici.

Kazandığı ödüller
Yıl Ödül veren organizasyon Kategori Sonuç
2006 4.MÜ-YAP Müzik Ödülleri Altın Albüm (Aşk Denizi) Kazandı
12.Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı Kazandı
MGD 15.Altın Objektif Ödülleri Yılın En İyi Albümü (Aşk Denizi) Kazandı
Altın Nota Ödülleri En İyi Müzik ve Yılın Şarkısı (Masal) Kazandı
2012 Karadeniz Vakfı (KarVak) Ödülleri Yılın En İyi Şarkısı (Suya Hapsettim) Kazandı
2013 2.OMÜ Medya Ödülleri En İyi Kadın Şarkıcı Kazandı
2014 İstanbul Fm 20.Altın Ödülleri En İyi Dilek Ödülü Kazandı

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon