Donna Summer

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

31 Aralık 1948 tarihinde Boston'da doğdu. 17 Mayıs 2012 tarihinde Florida'da hayatını kaybetti.

Disko müziğin ünlü ismi Donna Summer 63 yaşında hayatını kaybetti. "Last Dance" ya da "Hot Stuff" gibi şarkılarıyla tanınan Summer'ın lakabı 'Disko Kraliçesi'ydi. Summer'ın 11 Eylül saldırıları nedeniyle kansere yakalandığı iddia edildi.

'Disko Kraliçesi' lakaplı Donna Summer, akciğer kanser hastalığıyla mücadelesini kaybetti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada, ünlü şarkıcının 63 yaşında Florida'da hayatını kaybettiği belirtilerek, "Yetenek dolu Donna Summer Sudano'yu kaybettik" denildi.

Şarkıcının prodüktörlüğünü disko müziğin bir başka büyük ismi Giorgio Moroder yapıyordu. Summer'ın ölümü, ABD'nin ünlü magazin sitesi TMZ sitesi tarafından ailesinin açıklamasından bir süre önce bildirilmişti.

TMZ, Summer'ın, New York'taki İkiz Kulelere düzenlenen 11 Eylül saldırılarında ortaya çıkan zehirli parçacıkları soluduğu için kanser olduğuna inandığı öne sürdü.

''Love to love you baby'', ''Last Dance'', ''Hot Stuff'' ya da ''On the Radio'' gibi hit şarkılarıyla 5 Grammy ödülü alan yıldız, daha sonraki yıllarda bir televizyona yaptığı açıklamada, ''Böyle bir başarı yakaladıktan sonra ne yapacağımı bilmiyordum. Ne yapacağım konusunda hiçbir işaret yoktu. Kendimi umutsuz ve depresyonda hissettim. İlaçlar almaya başladım'' demişti.

Ünlü şarkıcının ölümü sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da büyük yankı buldu.

Şarkıcı Mary J. Blige, ''Huzur içinde yat. Her şeyi gerçekten sen değiştirdin'' diye yazarken, La Toya Jackson da ''Donna Summer'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Onu çok özleyeceğiz. O gerçekten disko kraliçesiydi'' diye tweet attı.

Albümleri

1974: Lady of the Night (Groovy, The Netherlands/Germany/Belgium)

1975: Love To Love You Baby (Casablanca)

1976: A Love Trilogy (Casablanca)

1976: Four Seasons Of Love (Casablanca)

1977: I Remember Yesterday (Casablanca)

1977: Once Upon A Time (Casablanca)

1978: Live and More (Casablanca)

1979: Bad Girls (Casablanca)

1980: The Wanderer (Geffen)

5 GRAMMY ÖDÜLÜ ALDI

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon