Edis

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Nirvana

Dudak

Perişanım

Vay

Benim Ol

Perişanım

Olmamıs Mı

Edis kimdir

Edis
Edis

Şarkıcı, söz yazarı, dizi film oyuncusu olan Edis Görgülü 28 Kasım 1990 tarihinde Londra'da doğdu. Ailesi o üç yaşındayken İzmir'e taşındı. Ailesi Edis'e 4 yaşında piyano dersleri aldırmaya başladı. Edis ilerleyen yıllarda ortaokulda çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı ve İzmir Kent Orkestrası gibi büyük orkestralarda şarkı söyleyerek deneyim kazandı. Liseyi, İzmir Özel Tevfik Lisesinde tamamladı. Burada okurken 2007 de Expo 2015 adayı olan İzmir'in tanıtılması için yapılan organizasyonlarda yer aldı. Ayrıca lisede grup kurup yarışmalara katıldı. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı ve İstanbul'a adım attı. Burada okurken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını da kazanarak bu bölüme de başladı. Ancak iki üniversiteyi birlikte götürmesi zor olduğundan konservatuar eğitimini bıraktı. Bu arada üniversite yıllarında da müzik çalışmalarını sürdürdü. Ayrıca o dönemde birkaç da oyunculuk deneyimi oldu. 2011-2012 tarihlerinde Fox TV'de yayınlanan "Dinle Sevgili" dizisinde Barış karakterini oynadıktan sonra, 2012'de Star TV'de yayınlanan "Hayatımın Rolü" dizisinde "Uygar" rolüyle yer aldı.

Edis
Edis

Müzik çalışmalarıyla birlikte oyunculuk yapan sanatçı, bu yıllarda Daha sonra menajeri olan Şebnem Özberk, Edis'i Kenan Doğulu'yla tanıştırdı. Sanatçı ile demo çalışmaları yapan Edis, ardından Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı ile tanıştı. İkili ile tanışmasıyla albüm anlaşması yapması bir oldu ve PDND Müzik ile albüm yapma konusunda anlaşma imzaladı. Edis'in şarkılarını dinleyen Çolakoğlu ve Sarıkabadayı bu şarkılar arasından seçtikleri "Benim Ol"un albümün çıkış şarkısı olmasına karar verdi. Henüz albüm yapılmadan söz yazarlığı ve bestesini yaptığı bu şarkı 1 Aralık 2014 yılında single olarak piyasaya sürüldü.

Şarkı bir anda patlama yaparak radyo ve televizyonlarda en çok çalınan şarkılar arasında yer aldı. Şarkının klibinde ise Hepsi Grubunun üyesi Cemre Kemer, Edis'e eşlik etti. Şarkısı ve danslarıyla Edis'in bu çıkışı, müzik otoriteleri tarafından çok başarılı bulundu. Edis albümünün çıkmasından bir yıl sonra ilk konserini 2 Mayıs 2015 de Soner Kabadayı ile birlikte Bostancı Gösteri Merkezinde verdi. Edis, aynı yılın temmuz ayında ikinci single çalışması olan "Olmamış mı?"yı hayranlarının beğenisine sundu.

Başta Kral TV Türkiye Müzik ödüllerinde "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı" ödülü olmak üzere pek çok ödül alarak müzik motivasyonunu sürdürdü. 2015'yılının sonlarına gelindiğinde Londra, Paris, Zürih, Amsterdam gibi birçok şehirde yurtdışı turneleri vermeye başladı.

Aldığı Ödüller:

Dijital Dünyanın Enleri Ödülleri - Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı, Ege Üniversitesi Medya Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı, Altın Homeros İzmir'e Katkı Ödülleri - Yılın İzmirli Sanatçısı, Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış, Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması - Umut Vaat Eden Genç Yetenek, Kral Türkiye Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış, MGD Altın Objektif Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı, GQ Türkiye Men of the Year - Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon