Ege

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Ege Kimdir

Şarkıcı Ege 15 Aralık 1968 yılında İzmir'de doğmuştur. Ege Aslen İzmirlidir. Ege Yay Burcudur. 

Şarkıcı Ege'nin gerçek adı; Levent Ak'dır. Ege çocukluğunda klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe başlamıştır. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik'le tanıştı. Şarkıcı Ege, Epik'ten uzun süre gitar ve bestecilik dersleri aldı. Kendi bestelerini yapmaya başladı. Başarılı söz ve besteleri ile, kendini ispatlamış oldu.

Ege İzmir'de yaşadığı 1994 yılında 'Yaz Aşkım' adlı şarkısının demosu ile yerel radyolarda yayınlandı. Kısa süre sonra ise şarkıcı Ege tanınmaya başladı. Daha sonra İstanbul'a gelerek albüm çalışmalarına başladı. 1995 yılında ilk albümü 'Senden Uzak'la büyük beğeni almayı başardı. Hayranları Ege'nin şarkılarını büyük beğeni ile dinledi.

Ege kazandığı birikimle şarkılarının söz ve müziğini kendisi yazarak sadece 'yorumcu' olmadığını da kanıtlamış oldu. 'Senden Uzak' adlı çalışmasında, dokuz şarkının söz ve müziğinin altına imza atarak 'Aşktan Söz Et' ve 'Senden Uzak' adlı şarkıları ile gündemde yerini aldı.

1997 yılında "Sevildiğini Bil Yeter" adlı albümünü çıkardı. Ege albümdeki parçaların düzenlemesinde Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi birçok ünlü isim destek verdi. Deniz Seki, Aylin gibi isimler vokalleriyle albüme renk verdiler. Şarkıcı Ege 2014 yılında "EGEOLİVE" adında bir zeytinyağı firması kurdu. İzmirli şarkıcı Ege, sevilen şarkıları ve sahne performansı ile geniş hayran kitlesine sahip olmayı başardı.

'ÇOK BÜYÜK PARALAR BATIRDIM'

Ama önemli iki ders aldım. Birincisi Türkiye'de zeytinyağını en iyi bilenlerdenim... İkincisi aldığım en önemli ders 'bildiğin işi yap' oldu. Çok büyük paralar batırdım, bütün birikimim gitti.

Benim hayata yeniden başlayabilmek gibi bir özelliğim var. Buna alışık olduğum için zor olmadı toparlanmam. Üç yıl sadece zeytinyağı işiyle uğraştım. Konser vermek yerine bu iş için fuarlara gittim yeni şeyler öğrendim.

Bu olayın üzerinden 4-5 yıl geçti. Bırakmamdaki en önemli neden de şudur: Çok önemli bir kurumdan 5 bin şişe sipariş geldi. Bizim ürünler de öyle ucuz değil 55 euro falan... Alıcılarla bir toplantı yaptık. Ben başladım anlatmaya, 'üç bin yıllık şişeler 55 saate yapılıyor, ürünümüz 8 ayrı işlemden geçiyor, organik sertifikaları var' dedim.

İşte Ege'nin açıklamalarından satırbaşları: 

"Ben zeytinyağı işine girdim ve battım. Baktım bir süre sonra üç ayda zeytinyağından kazanacağım parayı bir gecede sahneden kazanıyorum kendi kendime 'Ne uğraşıyorsun?' dedim, bıraktım.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon