Evanescence

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Evanescence Kimdir

Evanescence, 'duman gibi yok olmak' anlamına geliyor. Vokalist Amy Lee, gitarist ve söz yazarı Ben Moody'den oluşan grup 90'lı yıllarda Amerika'da kuruldu. Gruba 2002 yılında John LeCompt(gitar) ve RockyGray(davul) katıldı.

Evanescence, rock grubu olarak gösterilsede, müziklerinde alternatif rozk, gothic rock, nu-metal, piyano rock, arena rock tınılarını bulmak mümkün. Amy'nin etkileyici sesi ile diğer gruplardan ayrılıyor. Amy'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olması.

Grubun kurucuları Amy ve Ben, yaz kapmında tanışan iki çocukluk arkadaşı. Amy, piyano ile 'I'd Do Anythink For You ' şarkısını çalarken Meat Loaf hayranı Ben, hemen Amy ile tanışmış ve o gün bir grup kurmaya karar vermişler.

2000 yılında çıkardıkları 'Origin' albümlerini özel sebeplerden dolayı ilk albüm olarak saymadılar. Grup ilk çıkışını 2003 yılında 'Daredevil' adlı filmin soundtrack'ine verdikleri 'Bring Me To Life' ve 'My Immortal' adlı parçalarla yaptı. Ardından 2003 senesinde yayınladıkları 'Fallen' albümlerini de ilk albümleri olarak gördüler. Albümün şarkılarının ortak noktası aşk ve çaresizlik hakkında karanlık şarkılar olması. Evanesence, ilk albümleri ile 600.000 satıp, listelerde ilk 10 albüm arasına girmeyi başardı. Ancak albüm, Christian-Rock kitlesi tarafından çok beğenildiği ve başarı grafiği hızla yükseldiği için bu kitleye hitap eden müzik marketlerden toplatıldı. Amerika'da Hristiyan Rock şeklinde gelişen olgunun bir sonucudur bu tepki. Dini temalar içeren gruplar yoğun ilgi topluyor. Sadece bu türe odaklanmış plak dükkanları, radyolar ve festivaller var, ancak grup üyeleri kendilerini sadece gotik olarak adlandırmayı arzu etmedikleri gibi yalnız bu kitle için müzik yapıyor durumuna da gelmek istemiyorlar. Bu yüzden albümlerini butür dükkanlardan toplatma kararı almışlar.

Evanescence 2004 yılında 'En İyi Hard Rock Performansı' ve 'En İyi Yeni Artist' dallarında Grammy Ödülü kazandı. 'My Immortal' adlı şarkı MTV Video Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Rock Video' ödülüne aday gösterildi. 2004 yılı sonunda 6 tane pilatin plak ödülünü kazanan 'Fallen', Amerika'da 2.7 milyon satarak 8. en çok satan albüm statüsüne ulaştı.
Evanesence, 'The Open Door' adını verdikleri ikinci albümlerini Ekim 2006'da yayınladı. İlk haftasında 500.000'e yakın satan albüm, albüm listelerinde de şimdiye kadar ki en iyi dereceyi yakaladı. Çıkış şarkıları 'Call Me When You're Sober' idi. Albümün öne çıkan bir diğer şarkısı da 'Lithium' oldu.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon