Genesis

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Genesis Kimdir

Genesis, 1968 yılında Peter Gabriel ve Tony Banks tarafından İngiltere'de kurulmuştur. Peter Gabriel, Phil Collins, Steve Hackett, Mike Rutherford ve Tony Banks gibi progressive müziğin öncüleri grubun üyeleri arasındadır. Progressive müzik denildiğinde akla ilk gelen gruplardan biri olan Genesis de Gabriel'in gruptan ayrılmasına rağmen progressive müzik etkileri devam ediyordu. Fakat Hackett'in de gruptan ayrılmasıyla Genesis'in müziğinde Collins'in etkileri iyice ön plana çıkmıştır. Phil Collins ile birlikte grubun müziğinde pop müziğin etkileri görülmüştür.
En iyi albümlerini Peter Gabriel ile birlikte yapan grup Gabriel'in gruptan ayrılmasıyla progressive dinleyicilerinde genellikle hayal kırıklığına yol açmıştır.
1970'lerde çıkan en iyi progressive gruplarından biri olma hüviyetini sürdüren Genesis'in müziğini Gabriel'den sonra ve Gabriel'den önce olarak ayırabiliriz. Son stüdyo albümünü 1997'de çıkartan grup Genesis fanlarını tam olarak memnun etmemişti. 

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon