Gökhan Özen

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Gökhan Özen Kimdir

29 Kasım 1979 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Tam ismi Ahmet Gökhan Özen'dir. Aslen Trabzon Beşikdüzülüdür. Babasının ismi Osman Nuri, annesinin ismi ise Tülay Nadire'dir. Müzikle ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başladı. Henüz 6 yaşındayken 1986 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi çok sesli çocuk korosu sınavlarını kazandı. Ardından 1991 yılında TRT Ankara Radyosu TSM Çocuk Koro'sunun sınavlarını birincilikle kazanarak 7 sene süren Türk müziği eğitimine başladı. Burada 7 yıl boyunca TRT Ankara radyosunun değerli hocalarından şan, solfej ve nazariyat dersleri aldı. 12 yaşında bu koro ile Türkiye'yi Fransa ve Rusya gibi birçok ülkenin festivallerinde temsil etti. 1986'da TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra aslında müzik kariyerine başlamak istediği İstanbul'a üniversite eğitimi için geldi. Yüksek öğrenimine İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesinde başladı ve 2 sene buraya devam etti. Bu esnada beste çalışmalarına ağırlık verdi. 1997 yılında hazırladığı demo şarkılarını müzik yapımcılarına dinletmeye başladı. Bu esnada Türkiye'nin ulusal radyolarından birinde canlı müzik programı yapmaya başlaması Gökhan Özen'in sonraki kariyeri için de bir dönüm noktası oldu.

1999 yılında 'Dayanamam', 'Üşüyorum' gibi şarkıların da içinde bulunduğu ''Özelsin'' isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı ve sadece 1 video klip ile uzun yıllar boyunca satışı devam etti, albümün tirajı yarım milyon satış rakamına ulaştı. Ardından 2000 yılında tüm beste ve aranjelerin kendisine ait olduğu 'Duman Gözlüm' albümü ile 'Aramazsan Arama', 'Tabiri Caizse', 'Dön Çarem' gibi hitlere imza atarak Türk Pop müzik piyasasında başarısını kanıtlamaya başladı.

Sanatçının müzik kariyerinde asıl yükselişini sağlayan albümü 2000 yılında çıkardığı "Duman Gözlüm" ile oldu. Universal Müzik etiketi ile piyasaya çıkan ve 1 milyonu aşkın tirajı ile yılın en çok satan albümlerinden olan 'Duman Gözlüm' ile Gökhan Özen, 2000-2002 tarihleri arasında içlerinde 'Kral Tv En iyi çıkış', 'Altın Kelebek' ve 'MGD' ödüllerinin de bulunduğu yüzlerce ödül ve plaket aldı. 2002 yılında bir sonraki albümü 'Civciv'i piyasaya çıkardı. Albümde "Herşeyde Biraz Sen Varsın", "Boşver" ve "Civciv" gibi hit parçalar yer alıyordu. Albümün piyasaya çıktığı ilk hafta 300 binin üzerinde satış yaparak kayda değer bir rekora imza attı. 2004'de "Aslında" adlı albümle müzikseverlerin karşısına çıkan Gökhan Özen, bu albümle de pek çok ödüle layık görüldü. Bir sene sonra kayıtlarını Londra'da yaptığı ve kariyerinde ilk kez İngilizce bir şarkıyı seslendirdiği 'One More Time' isimli maxi single'ı, yine DMC etiketi ile, Londra merkezli dünyaca ünlü starlara sayısız hit parça hazırlamış Ministry Of Sound- Gökhan Özen işbirliği ile çıkardı. 'One More Time', 'Benim İçin N'apardın?' ve 'Kalbim Seninle' gibi hitlerin de içinde bulunduğu bu maxi single 200 bin'e yaklaşan satış rakamıyla yine Müyap satış ödülü de dahil bir çok ödül aldı.

2013 yılının en başarılı albümlerinden 'Milyoner'i sevenleri ile kavuşturduktan sonra, kariyerinde 1999-2013 seneleri arasında çıkan 10 albümle neredeyse 5 milyon albüm satışına ulaşan sanatçı, zengin repertuarı ile konserlerinde şarkılarılarını binlerce seveni ile birlikte seslendirmeye devam etti. Müzik kariyerinin 11. albümü olan "Maske"yi üç ayrı ülkede, 7 ayrı stüdyoda hazırlayarak 21 Temmuz 2015 yılında hayranlarının beğenisine sundu. Diğer taraftan "Kalbim Seninle", "Sitemkar", "Resimler Hayaller", "Budala" gibi birçok şarkının da bulunduğu toplam dokuz klibin yönetmenliğini yaptı. Gökhan Özen, müzik kariyerinin dışında oyunculuğuyla da hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. "Sevda Çiçeği", "Yalan Dünya" ve "Yıldız Masalı" adlı TV dizilerinde oynadı, bu dizilerle yurtdışında da tanınan bir yüz oldu.

7 Temmuz 2010'da, Selen Özen (kızlık soyadı: Sevigen) ile evlendi.Çiftin 2012'de Ada Deren, 2015'te ise Derin Su isimli kız çocukları oldu. Çift, Kasım 2016'da, yazılı bir basın açıklaması yaparak boşandıklarını duyurdu.

Filmleri

  • 2006 - Sevda Çiçeği
  • 2007 - Yalan Dünya
  • 2011 - Yıldız Masalı
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon