Hakan Peker

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Hakan Peker Kimdir

Hakan Peker, 5 Şubat 1961 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Zafer Peker adında bir dönem şarkıcılık yapan bir ağabeyi vardır.

KARİYER HAYATI

Kariyerine Seyyal Taner ve Deniz Erkanat'ın dansçısı olarak başlayan Hakan Peker, 1981 yılında Türkiye Dans Yarışması'nda birinci olmuştur. TRT'nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konser organizasyonlarında yer almıştır. Nisan 1989 tarihinde ilk albümü piyasaya çıkmıştır. Bir Efsane ismini taşıyan albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı hit olmuştur. 1990 yılında çıkardığı Camdan Cama adlı albümüyse sanatçıya istediği başarıyı elde ettirmiştir.

Albümlerinden elde ettiği başarıların ardından Peker Müzik adlı plak şirketini kuran sanatçı bir yanda Hey Corç, Amma Velakin gibi kariyerini sağlamlaştırdığı albümlerini çıkarırken diğer yanda Türkçe sözlü popüler müziğe yeni isimlerin kazandırılmasını sağlamıştır. Burak Kut'un, Zafer Peker'in, Özlem Tekin'in, Ali Güven'in ve Erhan Güleryüz'in ilk albümleri Peker Müzik'ten çıkmıştır. 1995 yılında çıkardığı Ateşini Yolla albümündeki klip şarkılarının yönetmenliklerini de üstlenen Peker, 1998 yılında Dünden Bugüne Hakan Peker adlı toplama albümünde hit şarkılarının yeni düzenlemelerine yer vermiştir. "Bir Efsaneydi" şarkısı bu albümle bir kez daha kez hit yapmıştır. 2000 yılında İlla ki albümüyle Türkiye Müzik Ödüllerinde "en çok satan albüm" ve "yılın en iyi erkek sanatçı" ödüllerini kazanan isim olmuştur. 2001 yılında sanatçının dinlemekten zevk aldığı Türk sanat müziği şarkılarından oluşan Canım İstedi adlı özel albüm izlemiştir. 2003 yılında Aşk Bana Lazım adlı stüdyo albümünü, 2004 yılında Taş Gibi adlı kariyerinin ilk teklisini piyasaya süren Peker, sırasıyla 2004 yılında Yak Beni, 2006 yılında Gece Gözlüm ve 2011 yılında Karamela adlı çalışmalarıyla müzik hayatını devam ettirmektedir. Son olarak klibini Özge Ulusoy ile çektiği 'Mütemadiyen' isimli single çalışmasını sevenleriyle buluşturmuştur. 7 Nisan 2016 tarihinde çıkardığı Efsane Şarkılar albümü ile tekrar sevenleriyle buluşmuştur.

ÖZEL HAYATI

Peker'in ilk evliliği seksenli yılların başında olmuştur. Bu evliliğinden Burak Peker adında oğlu bulunmaktadır. Başarılı sanatçının, 16 Kasım 2015 tarihinde kendi adını taşıyan torunu "Hakan Peker" dünyaya gelmiştir.

Peker, 1986 yılında ikinci evliliği için nikah masasına oturmuştur. Çift, 1990'da boşanmıştır.

Hakan Peker, 2012 yılında üçüncü evliliğini menajeri Arzu Öztoprak ile gerçekleştirmiştir. 2018 yılında yolları ayrılmıştır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon