Indila

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Indila Kimdir

Sahne adı Indila olan Fransız R&B şarkıcısı 

Adila Sedraia ya da bilinen ismi ile Indila 25 Mart 1979 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te dünyaya geldi. Müziğe başlamadan önce turist rehberliği yaptı. Fransız şarkıcının ''Indila'' ismi onun göbek adıdır.

ve söz yazarı Adila Sedraïa, 26 Haziran 1984'de Paris'te dünyaya geldi. Babası Cezayir asıllı, annesi ise Hindistan, Kamboçya ve Mısır kökenlidir. Fransız Le Parisien gazetesine verdiği bir röportajda, "Indila" adının kendisinin göbek adı olduğunu ve Hint kökenli bir kelime olduğunu söylemiştir.

Indila müzik kariyerine başlamadan önce Paris'in bir küçük bir kasabası olan Rugnis'de turist rehberi olarak çalıştı. O zamanlarda şarkı söylemeyi çok sevdiğini fakat müzikle uğraşmak için fırsat bulamadığını ifade etmiştir.

Etkilendiği isimler arasında, Michael Jackson, Concha Buika, Ismaël Lô, Jacques Brel, ve Hint şarkıcı Lata Mangeshkar bulunmaktadır. Indila, kendisini "Dünya'nın bir çocuğu" olarak tanımladığını ve şarkılarını Fransızca, İngilizce ve bazen de Hintçe söylediğini belirtmiştir.

24 Şubat 2014'de çıkardığı ve dinleyicilerin çok sevdiği "Mini World" albümü ile kısa zamanda Avrupa ve ülkemizde önemli bir üne kavuşmuştur. Albümdeki "Dernière Danse" şarkısının kazandığı bu popülerlikte önemli bir payı vardır.

Indila, 2007 yılından beri prodüktör ve şarkı sözü yazarı Pascal Boniani Koeu ya da bilinen adıyla DJ Skalp ile evlidir.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon