Julio Iglesias

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Julio Iglesias Kimdir

Dünyanın en başarılı Latin şarkıcısıdır. 

23 Eylül 1943 tarihinde İspanya, Madrid'de doğmuştur. Dr. Julio İglesias Puga ve Maria del Rosario de la Cueva y Perignat'ın iki oğlundan büyüğüdür. Erkek kardeşi Carlos ile mutlu bir çocukluk geçirdiler. Gençliğinde Real Madrid futbol takımının genç takımında kaleci olarak oynadı.

Madrid Complutense Üniversitesinde hken 22 Eylül 1963 tarihinde 20 yaşında ağır bir trafik kazası geçirdi. 2 seneye yakın felç kalıp yatağa bağlanmak zorunda kalınca, babasının yardımcılarından hemşire Eladio Magdaleno'nun hediye ettiği gitarla oyalanmaya başladı. Bu dönemde zamanının çoğunu yazdığı kısa şiirlere eşlik edecek melodiler besteleyerek geçirdi. Julio Iglesias, iyileştikten sonra eğitimine devam etti ve İngiltere'ye gitti. Önce Ramsgate daha sonra da Cambridge'de Bell's Language School'de İngilizce öğrendi.

Daha sonrada devam ettiği Hukuk eğitimini tamamlayarak Cambridge Üniversitesi'nden hukuk diplomasını aldı. Ama kariyerine şarkıcılıkla devam etti. 1968 yılında Benidorm Müzik Festival'inde meşhur şarkısı 'La Vida Sigue Igual' (Hayat Her Zamanki Gibi Devam Ediyor) ile birincilik ödülünü kazandı.

Şubat 1969'da Brassow Golden Stag Festivaline (Romanya) katıldı. O yıl ilk Amerika turuna çıktı ve Viña Del Mar (Şili) festivalinde sahne aldı, ardından ilk filmini çekti: La Vida Sigue Igual.

1970 yılında Eurovision şarkı yarışmasında "Gwendolyne" adlı şarkıyla İspanya'yı temsil etti. 1971 yılında evlendikten sonra ABD. Florida'ya taşındı. CBS International ile anlaşma imzaladıktan sonra günümüze kadar İspanyolca, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Japonca ve Tagalog dili de dahil olmak üzere toplam 80 albümü piyasaya sürülmüştür.

1971'de Como el Alamo al Camino adlı şarkısını Japonca seslendirdi. Bir sonraki yıl Almanca ilk LP'sini doldurdu. 1971- 1972 yıllarında Çin'de yaşadı. 1975'te ilk Portekizce LP'si çıktı. 1978'de CBS International ile bir anlaşma imzaladı ve ilk Fransızca ve İtalyanca albümünü yaptı. 1979 yılında Avustralya Dünya Güzeli yarışmasında jüri üyeliğine davet edildi.

1982 yılında Tahitili manken Vaitiare Hirshon ile tanıştı onunla 6 yıl birlikte oldu. Daha sonra Vaitiare Hirshon Julio Iglesias ile birlikte geçirdiği yılları "Bez Bebek" adı ile kitaplaştırdı.

1983 yılına gelindiğinde Guinness Rekorlar Kitabı'na dünya tarihinde plakları yabancı dilde en çok satan sanatçı olarak girdi.

1985 yılında Hollywood Ünlüler Kaldırımını yıldızla süsleyen bir kaç Latin asıllı sanatçıdan biri olma ünvanını aldı.

1992'de Florida'da "Evrensel İspanyol" ve İspanya'da "Galicia Dünya Elçisi" seçildi.

1995'de Çin'de Altın Plak Ödülünü alan ilk yabancı sanatçı olarak tarihe geçti. 1997'de Monako En İyi Latin Şarkıcı Müzik ödülünü aldı.

Julio İglesias düfazla albüm sattı. Başarılı müzik kariyeri boyunca 2600'den fazla platin ve altın plak sahibi oldu, müzik tarihinde başka hiçbir şarkıcı bu başarıyı elde edemedi. 1971 yılından itibaren Türkiye'ye de bir çok kez geldi konserler verdi.

Julio Iglesias 1983'de Paris'de Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünya tarihinde plakları yabancı dilde en çok satan sanatçılara verilen ilk ve tek ödül olan Elmas Plak ödülünü aldı. (Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Tagalog ve Japonca). 1985'de Hollywood Ünlüler Kaldırımını yıldızla süsleyen bir kaç Latin asıllı sanatçıdan biri olma ünvanını aldı.

Julio Iglesias, Halen yaşamını Miranda ve dört çocuğuyla beraber Punta Cana (Dominik Cumhuriyeti), Miami (ABD) ve Marbella (İspanya)'daki evlerinde sürdürüyor.

Filmleri

1988 - The European Film Awards (Kendisi) (TV Filmi)
1969 - La Vida Sigue Igual. (Sinema Filmi)

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon