Kenny Rogers

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

150 ALBÜMÜN TAMAMI LİNKLİ OLARAK AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR

Kenneth Ray "Kenny" Rogers, Amerikalı country ve country pop şarkıcısı, müzik yazarı ve aktör. 1958 yılından beri müzik çalışmalarına devam etmektedir. 1977 yılından beri, başta Grammy olmak üzere birçok kez müzik ödüllerine layık görülmüştür. Grammy dışında aldığı müzik ödüllerine örnek olarak Academy of Country Music, Country Music Association, American Music ve CMT Music ödülleri gösterilebilir. Kenny Rogers günümüze kadar toplam 65 albüm çıkartmıştır ve albümleri bugüne kadar 100 milyondan fazla satmıştır, tüm zamanların albümleri en çok satan sanatçıları sıralamasında 8. sırada gelmektedir. 

Tam adı Kenneth Ray'dır. Ancak "Kenny" olarak bilinmektedir. Rogers, Amerikalı country ve country pop şarkıcısı, müzik yazarı ve aktördür. 

Kenny Rogers, 1997 yılında Wanda Miller ile evlenmiş ve son nefesine kadar evli kalmışlardır. 

Kenny Rogers, 1,82 cm boyunda ve 83 kiloydu. 


Kenny Rogers'ın en büyük hitleri - aralarında "The Gambler", "Lady", "She Believes in Me" ve "You Decorated My Life" o kadar kolay aktı ki, onu daha iyi bir parçası haline getirdiğinin farkına varmak harika. country-pop ve kolay dinlemenin imza karışımına ineceği on yıl. Caz komboları ve folk grupları arasında dolaştı ve sonunda 1960'ların sonlarında "Just Drop In (To See What Condition My Condition In Was)" ile bir çift büyük hit alan şov tuhaf psychedelic pop grubu First Edition'a doğru yol aldı. "ve" Ruby, Aşkını Kasabaya Götürme. " First Edition, Rogers'ı bırakarak '60'lardan 70'lere geçişi tam olarak atlatmadı.1977'deki "Lucille" şarkısıyla kendini yeniden şekillendirene kadar Las Vegas kulüplerinde mahsur kaldı, single, ülke listelerinde zirveye çıkan ve Pop Top Ten'e yükseldi. Oradan, gerçek bir süperstar oldu, hem ülke hem de pop listelerinde, isabetler durduktan sonra bile ününü korumayı başaran bir fikstür oldu. Kariyerinin ilerleyen dönemlerinde Rogers , müziğiyle olduğu kadar şöhretiyle de ünlüydü; TV görünümlerine, restoran bayiliklerine ve turnelere kattığı bir pozisyon, emekliliğine kadar şov dünyasında başarılı bir yaşam sürdürdü. 2017'de ve 2020'de ölüm.

Birçok ülkenin süper yıldızı gibi, Rogers da mütevazı köklerden geldi. Houston, Teksas'ta doğdu, o ve yedi kardeşi şehrin en fakir bölgelerinden birinde büyüdü. Yine de liseyi bitirdi, bu arada gitar ve keman çalmayı öğrendi. Son sınıfta iken, Louella Parsons tarafından yazılan "Kangewah" da dahil olmak üzere üç single yayınlayan The Scholars adlı bir rockabilly grubunda çaldı.. Mezuniyetinin ardından, yerel bağımsız plak şirketi Carlton'da "We'll Always Fall in Again Fall" ve "For You Alone" adlı iki single çıkardı. İlk single "That Crazy Feeling" in B yüzü, ona American Bandstand'da bir slot kazandıracak kadar popülerdi. 1959'da kısa bir süre Texas Üniversitesi'ne girdi, ancak kısa süre sonra Bobby Doyle Three caz kombosunda bas çalmak için ayrıldı . Grupla birlikteyken, Rogers diğer müzikal mekanları keşfetmeye devam etti ve Mickey Gilley'in 1960 single'ı "Is It Wrong" da bas çaldı . The Bobby Doyle Three , Rogers Kirby Stone Four ile oynamak için gruptan ayrılmadan önce In a Most Olağandışı Yol adlı bir albüm çıkardı .Stone ve kısa süre sonra Mercury ile bir solo rekor sözleşmesi yaptı.

Rogers , Mercury'de hepsi başarısız olan bir avuç bekar yayınladı. Merkür şarkıcı düştü keresinde katıldı Yeni Christy Minstrels - birkaç diğer çalmış müzik grupları ile bırakarak Bir yıldır halk grubuyla kaldı 1966 yılında Mike Settle , Terry Williams ve Thelma Lou Camacho oluşturmak üzere 1967 yılında - İlk Baskı . Davulcu ekleme Mickey Jones , Birinci Baskı "Sadece Bırakılan In (To See neler Durumu My durumda olduğunu)." Pop-psychedelic tek Reprise ile imzalanan ve kaydedilen Single, 1968'in başlarında hit oldu ve beş numaraya yükseldi. Bir yıl içinde grup Kenny Rogers & the First Edition olarak faturalandırıldıve 1969 yazında, ikinci ve son Top Ten hitleri olan "Ruby, Aşkınızı Kasabaya Götürmeyin" i yaptılar. Şarkının taşra tonları Rogers'ın gittiği yöne işaret ediyordu, tıpkı ufak bir hit olan "Ruben James" gibi. Sonraki iki yıl boyunca First Edition , country, pop ve hafif psychedelia arasında gidip geldi ve 1970'in başlarında Mac Davis'in "Something's Burning" adlı son büyük hitlerini yaptı. 1972'nin sonunda, grubun kendi sendikasyon televizyon programı vardı. , ancak satışlar kurudu. Ertesi yıl, Rogers'ın yeni şirketi Jolly Rogers'a imza atarak Reprise'dan ayrıldılar . Merle Haggard'ın bir versiyonu olsa da, bekarlarının hiçbiri büyük hit olmadı."Bugün Seni Yeniden Sevmeye Başladım", 1973'ün sonlarında ülke listelerinin alt bölgelerine ulaştı. Rogers 1974'te gruptan ayrıldı ve ertesi yıl grup dağıldı.

Grup dağıldığında Rogers ciddi bir şekilde borç içindeydi ve Jolly Rogers işsizdi. Kariyerine hızlı bir başlangıç ​​yapmak için, 1975'te United Artists'e imza attı ve yapımcı Larry Butler'ın yardımıyla, yetişkin çağdaş pop'a eğilen, erişilebilir, radyoya hazır ve kusursuz bir şekilde hazırlanmış bir country-pop modeli tasarladı. ülke değil. İlk single'ı "Love Lifted Me", 1976'nın başlarında küçük bir hit oldu, ancak Rogers için tam bir yıl sürdü."Lucille" ile gerçek bir atılım yapmak. 1977'nin başlarında bir numaraya tırmanan "Lucille", Country Müzik Derneği'nin Yılın Tekli ödülünü kazanan büyük bir ülke hitiydi, aynı zamanda pop listelerinde beş numaraya kadar yükselen büyük bir geçiş başarısıydı. Önümüzdeki altı yıl boyunca, Rogers hem ülke hem de pop listelerinde sabit bir En İyi On hit dizisine sahipti.

Crossover başarısı önemli - gür, kolay dinleyen prodüksiyonları ve akıcı şarkılar, ülke yıldızlarının doğru şekilde üretilip pazarlanırsa pop izleyiciyi fethedebileceğini gösterdi. 70'lerin sonlarında ve 80'lerin başlarında, ülke radyosunun çoğunda ya şehirli kovboy ya da Rogers'ın kendi bekarlarının damarındaki country-pop egemenliği altındaydı . 1978 ile 1980 yılları arasında, beş sırayla bir numaralı ülke single'ı vardı - "Love or Something Like It", "The Gambler", "She Believes in Me", "You Decorated My Life," "Coward of the County" - çoğu da pop Top Ten'e ulaştı. Solo hitlerine ek olarak, Dottie West ile bir dizi Top Ten düeti yaptı."Every Time Two Fools Collide" (1978), "Tek İhtiyacım Olan Sensin" (1979) ve "Aşkta Ne Yapıyoruz" (1981) gibi bir numaralı hit dahil. Sadece single'ları iyi satış yapmakla kalmadı, albümleri de, 1976'dan Kenny Rogers ve 1984'ten Once Upon a Christmas arasında altın veya platin olmak üzere çıkardığı her albümde sattı .

80'lerin başında Rogers'ın izleyicileri ülke kadar pop düzeyindeydi ve Lionel Richie'nin "Lady" şarkısını coverladığı gibi single'lar bu gerçeği doğruladı ve pop listelerinin zirvesinde altı hafta geçirdiler. Rogers ayrıca Kim Carnes ("Don't Fall in a Dreamer", üç numaralı ülke, dört numaralı pop, 1980) ve Sheena Easton ("We've Got Tonight", bir numaralı ülke, altı numaralı pop, 1983). Rogersayrıca televizyonda ve filmde de yer almaya başladı, 1982'deki Six Pack ve "The Gambler" ve "Coward of the County" şarkılarına dayanan iki film de dahil olmak üzere bir dizi TV programında ve TV'ye özel filmlerde yer aldı. 1983'ün sonlarında, RCA Records için United Artists / Liberty'den ayrıldı ve Dolly Parton ile plak şirketi için ilk single'ı olarak "Islands in the Stream" adlı bir düet yayınladı. Tarafından yazıldı Bee Gees tarafından ve üretilen Barry Gibb , kayıt ülke ve pop listelerinde hem üstündeki iki hafta geçirdikten, onun en büyük hitlerinden biri oldu.

Rogers beş yıl RCA'da kaldı ve bu süre zarfında MOR, yetişkin çağdaş pop ve kaygan country-pop arasında geçiş yaptı. Hit'ler eskisi kadar sık ​​gelmiyordu ve Liberty'nin kasalarından yapılan yayınlarla sık sık rekabet ediyorlardı, ancak "Islands in the Stream" e ek olarak etiket için beş bir numaralı single kaydetmeyi başardı: "Crazy" (1984), "Gerçek Aşk" (1985), "Morning Desire" (1985), "Tomb of the Unknown Love" (1986) ve Ronnie Milsap düeti "Hata Yapma, She's Mine" (1987). Ülke başarılarına rağmen, artık pop crossover hitleri yoktu. Bununla birlikte, Rogers'ın konserleri, televizyon için yaptığı filmler gibi popüler olmaya devam etti. Yine deRogers , single'ları listelerde yer almaya başlamadan önce , altın albümü Something Inside So Strong'dan alınan, büyük bir hit olan 1989'un Top Ten "The Vows Go Unbroken (Always True to You)" adlı ilk plak şirketi Reprise'a geri döndü . İlk 40'ın alt yarısı.

Rogers , 80'lerin sonları ve 90'ların sonları boyunca hayır işleri, konserler, fast-food zinciri Kenny Rogers 'Roasters, televizyon programları, filmler ve fotoğrafçılıkla meşgul oldu , en az iki kitap, Kenny Rogers' America ve Kenny Rogers yayınladı. : Your Friends and Mine, onun fotoğrafları. Rogers neredeyse her yıl albümler çıkararak kayıt yapmaya devam etti, ancak geniş, sadık hayran kitlesinin ötesine geçemediler ve listelerde sadece küçük bir etki yaptılar. 1998'deki Noel'den Kalpten ile kendi plak şirketi Dreamcatcher'ı kurdu; O Rides Wild Horses bir yıl sonra izledi ve There You Go Again 2000 ortalarında yayınlandı.A&E Live by Request , 2001'de yayınlandı, ardından 2003'te Back to the Well , 2004'te Me & Bobby McGee ve 2006'da Water & Bridges izledi .

Kariyerinin bu noktasında, artık pop ya da ülke listelerine giremeyen Rogers , kendini nostaljik bir marka olarak yeniden konumlandırdı ve 2011'in The Love of God , bir gospel ilahileri ve ilham verici şarkılar koleksiyonunu yalnızca Cracker Barrel lokasyonlarında yayınladı. (albüm bir yıl sonra Gaither Music Group tarafından Amazing Grace adıyla yeniden yayınlandı ). 2012'de Luck or Something Like It: A Memoir adlı bir otobiyografi yayınladı ve ertesi yıl Country Music Hall of Fame'e girme şerefini aldı. Warner Bros. Nashville ile yapılan yeni bir anlaşma You Can't Make Old Friends'i ortaya çıkardı, yedi yıl içinde ilk büyük etiketli, büyük bütçeli yayınını yaptı ve büyük bir turla tanıttı ve hatta İngiltere'nin efsanevi Glastonbury Festivali'nde yer aldı. Albümün Ekim 2013 sürümünden önce, uzun süredir arkadaş olan Dolly Parton ile başlık şarkısı düet yapıldı . Rogers, 2015'in sonlarında tanıdık bir türe geri döndü ve 17 yıldır ilk tatil albümü Once Again It's Christmas'ı çıkardı.

Rogers , 2015'te The Gambler's Last Deal adlı bir veda turu başlattı. 2017'de Nashville'deki Bridgestone Arena'da Lionel Richie ve Dolly Parton gibi konuklarla dolu bir final gösterisi ile doruğa ulaştı .

ALBÜMLERİN TAMAMI

 1. Love Songs
 2. Let's Spend an Evening with Kenny Rogers
 3. Let's Spend an Evening, with Kenny Rogers 2
 4. Kenny Rogers & The First Edition
 5. The Love of God (Deluxe Edition)
 6. Valentine's with Kenny
 7. Once Again It's Christmas
 8. Country Masters: Kenny Rogers
 9. An Afternooon in the Studio With: Kenny Rogers
 10. Kenny Rogers Valentine Card
 11. My Little Lady (Re-Recordings)
 12. Sunshine
 13. You Can't Make Old Friends
 14. A Contribution
 15. Kenny Rogers Songs
 16. Kenny
 17. 7 merveilles de la musique: Kenny Rogers
 18. Kenny Rogers - Early Career
 19. Faith
 20. Tell It All Brother
 21. Heroes Collection - Kenny Rogers And The First Edition
 22. Back To Back: John Denver & Kenny Rogers
 23. Release Me
 24. Kenny Rogers & The First Edition (Digitally Remastered)
 25. Lady
 26. Les grands succès de la chanson américaine
 27. Tell It All Brother
 28. Love Songs Volume 2
 29. Kenny Rogers, Pt. 2 (Re-Recordings)
 30. Kenny Rogers Part 1
 31. Timepiece - Orchestral Sessions with David Foster
 32. County to Country
 33. Kenny Rogers' Last Few Threads Of Love
 34. Water And Bridges
 35. Back to the Well
 36. There You Go Again
 37. She Rides Wild Horses
 38. Christmas From The Heart
 39. Across My Heart
 40. The Gift
 41. Kenny Rogers, Pt. 1
 42. Kenny Rogers, Pt. 2 (Re-Recordings)
 43. Kenny Rogers, Pt. 3
 44. If Only My Heart Had a Voice
 45. Back Home Again
 46. Love Is Strange
 47. Christmas In America
 48. Something Inside So Strong
 49. I Prefer the Moonlight
 50. They Don't Make Them Like They Used To
 51. The Heart of the Matter
 52. Love Is What We Make It
 53. Once Upon A Christmas
 54. What About Me
 55. We've Got Tonight
 56. Eyes That See In The Dark
 57. Love Will Turn You Around
 58. Share Your Love
 59. Christmas
 60. Gideon
 61. Classics
 62. Kenny
 63. Love Or Something Like It
 64. Every Time Two Fools Collide
 65. The Gambler
 66. Daytime Friends
 67. Kenny Rogers
 68. Love Lifted Me
 69. Tell It All, Brother
 70. Kenny Rogers: Golden Legends (Deluxe Edition)
 71. Kenny Rogers - Something's Burning
 72. Love Songs
 73. The Best Of Kenny Rogers: Through The Years
 74. Good Time Liberator
 75. Something's Burning
 76. Through The Years
 77. Ruby Don't Take Your Love to Town
 78. Kenny Rogers Presents: Valentines Day Love Songs 2016
 79. Kenny Rogers Presents Love Songs Once Again at Christmas (2015)
 80. Songs of Love & Inspiration
 81. Inspirational Kenny Rogers
 82. Unforgettable
 83. Me and Bobby McGhee (Re-Recordings)
 84. New Design
 85. Golden Hits
 86. My Washington Woman
 87. Tulsa Turnaround
 88. Highlights
 89. Love WomanA
 90. Kenny Rogers - Ticket To Nowhere
 91. Spend an Hour with Kenny Rogers
 92. Ruby, Don't Take Your Love To Town
 93. I Will Always Love You
 94. Ticket to Nowhere
 95. Unforgettable
 96. Sunshine
 97. Kenny's Condition
 98. Discovery Vaults
 99. Kenny Rogers Éxitos
 100. Essential Kenny Rogers
 101. Los Mejores Éxitos de Kenny Rogers
 102. The Classic Collection
 103. Me and Bobby Mcgee
 104. Christmas Live!
 105. The All Time Greatest Country Artists-Kenny Rogers-Vol. 2
 106. Country Legend Vol. 31Albüm • 2011Ruby
 107. Mothers Day With Love from Kenny Rogers
 108. Ruby Don´t Take Love to Town
 109. Me and Bobby Mcgee
 110. Kenny Rogers Volume 2
 111. Kenny Rogers Volume 1
 112. Best of Kenny Rogers
 113. 10 Tops: Kenny Rogers
 114. Love Songs
 115. Masters of Pop Music
 116. Elvira & Other Favorites (Digitally Remastered)
 117. Me And Bobby McGee & Other Favorites (Digitally Remastered)
 118. Ruby, Don't Take Your Love To Town & Other Favorites (Digitally Remastered)
 119. 16 Best of Kenny Rogers
 120. 8 Best of Kenny Rogers
 121. 12 Best of Kenny RogersA
 122. Ruby Don't Take your Love to Town
 123. Best Of Friends
 124. 24 Golden Classics
 125. Very Best Of Kenny Rogers
 126. The Way It Used To Be
 127. Sing You A Sad Song
 128. Best of Kenny Rogers
 129. After Dark
 130. Golden Legends: Kenny Rogers
 131. Pop Masters: As Time Goes By
 132. The Best Of Kenny Rogers
 133. 20 Best of Kenny Rogers
 134. The Best of Kenny Rogers (Grandes Éxitos de Kenny Rogers)
 135. All The Hits And All New Love Songs
 136. The Best Of Kenny Rogers: 20th Century Masters The Millennium Collection
 137. Country Legends - Kenny Rogers
 138. Best Inspirational Songs
 139. Always Leaving
 140. For The Good Times
 141. Love Songs, Vol.2
 142. Forever Gold
 143. Legend Music
 144. Love Songs
 145. Greatest Hits
 146. Daytime Friends: The Very Best Of Kenny Rogers
 147. All Time Greatest Hits, Vol. 1
 148. Country Classics
 149. The Hit Singles Collection
 150. Ten Years Of Gold
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon