Kıraç

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Hayat

Haydi Haydi

Varoşlarda Maraş

Küçük Kadınlar

Gözyaşı Çetesi

Kıraç Kimdir

1972 yılında Kahramanmaraş'da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle on yaşına dek Kahramanmaraş'ta yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul'a yerleşti ve eğitimine İstanbul'da devam etti. Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Tufan Kıraç'a ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan Kıraç'a ikinci büyük desteği lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksal verdi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören Refik Köksal, Kıraç'a ilk gitarını hediye etti.

1990 yılında liseyi bitirdikten sonra, üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye, Kadıköy'deki barlarda çalışmaya başladı. Lise yıllarında ilk beste ve söz çalışmalarını yapan Kıraç, 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. TMC Film Müzik Üretim ve Pazarlama A.Ş. ile anlaşan Kıraç'ın "Deli Düş" adlı ilk albümü 1998 yılının Mayıs ayında çıktı. İlk albümünden "Dağların Kadını", "Talihim Yok Bahtım Kara", "Ben Yolumu Bulurum" adlı parçalara klip çeken Kıraç, kaliteli çalışmasıyla beğeni topladı.

Birinci albümüyle Rock müzik dinleyicilerinin gözünde sağlam bir yer edinen Kıraç, 2000 yılının ilk günlerinde, ikinci albümü "Bir Garip Aşk Bestesi" ile binlerce müzikseverin beğenisini kazandı. İkinci albümden "Gidiyorum", "Bir Garip Aşk Bestesi" ve "Karahisar" adlı parçalarına klip çekti. "Bir Garip Aşk Bestesi" adlı albümünün müzikseverlerle buluşmasının ardından, üçüncü solo albümünün repertuar çalışmalarına başlayan Kıraç'ın bu arada TMC Müzik sanatçılarından Funda Arar'la birlikte 2001 Şubat ayında "Sevgiliye" adını verdikleri mini düet albümü çıktı.

Ağustos ayında üçüncü solo albümünün repartuar aşamasını tamamlayarak stüdyoya girdi. Ağırlıklı olarak Kıraç şarkılarından oluşan "Zaman" albümünde söz ve müziği İskender Doğan'a ait "Kan ve Gül", "Aşık Veysel'den "Derdimi Söylesem" ve iki de anonim türkü yer alıyor. Albüm 14 Aralık 2001 tarihinde müzikseverlerle buluştu. Kıraç bu abümündeki "Endamın Yeter", "Gönül", "Yıllar Sonra", "Kan ve Gül" ve "Zaman" parçalarına klip çekti. Bu yıl ekranlarda fırtına gibi esen "Zerda" adlı dizinin müziklerini yapan Kıraç, bu konuda da büyük bir başarıya imza attı.

Ali Tufan Kıraç, 17 Haziran 1972 tarihinde Kahramanmaraş'da dünyaya gelmiştir. 

Öğretmen bir babanın çocuğu olarak ilköğrenimine doğduğu yerde başlamıştır. 1982 yılında ilkokul dördüncü sınıftayken, babasının tayini nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşmişlerdir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Hasköy'de tamamlamıştır.

KARİYERİ:

Lise eğitimini tamamladıktan sonra Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'ne girmiştir. 1992 yılına gelindiğinde Ortaköy bir barda sahne hayatına başlamıştır. Kendi müziğini daha geniş kitlelere duyurma, paylaşma arzusu sonucu 1994 yılında ilk demo kasetini hazırlamıştır. Bir arkadaşının aracılığıyla TMC Film ile tanışmıştır. 1998 yılı Mayıs ayında ilk albümü Deli Düş piyasaya sürülmüştür. "Dağların Kadını", "Talihim Yok Bahtım Kara" ve "Ben Yolumu Bulurum" şarkılarına klip çekilmiştir.

2000 yılı Ocak ayında ikinci albümü Bir Garip Aşk Bestesi çıkmıştır. İlk klip şarkısı "Gidiyorum"'un başarısının ardından Kıraç'ın dinleyici kitlesi artmıştır. "Bir Garip Aşk Bestesi" ve "Karahisar Kalesi" adlı şarkılara da müzik klibi çekilmiştir. Bir sene sonra; 2001 yılı Şubat ayında Funda Arar'la yaptığı düet albüm Sevgiliye Sevgililer Günü anısı olarak dinleyicilerle buluşmuştur. Bu albümde "Sevgiliye" ve "Çeşminaz" parçalarına klip çekilmiştir. Aynı yılın sonunda müzikseverlerle buluşan "Zaman" albümüyle geniş kitlelere sesini duyurmaya devam etmiştir. Bu albümde "Endamın Yeter", "Gönül", "Kan ve Gül", "Yıllar Sonra" ve "Zaman" parçalarına klipler çekilmiştir.

2002 yılında TMC Film'den gelen bir diziye jenerik ve müzik yapma teklifi müzikal yaşamında yeni bir kapı açmıştır. Zerda'nın jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. 2003 yılı baharında dizinin müziklerinden oluşan Zerda albümü müzik marketlerdeki yerini alarak başarılı bir satış grafiği yakalamıştır. Zerda'nın başarısını bir başka dizi, Bir İstanbul Masalı takip etmiştir. Yüksek izlenme oranı bulunan Aliye, Binbir Gece ve Beyaz Gelincik adlı dizilerin müziklerine de imzasını atan Kıraç, Aliye/Soundtrack'le adını daha çok duyurmuştur. 2003 Ağustos ayında yeni albümü Kayıp Şehir için stüdyo çalışmalarına başlamıştır. Albümde yer alan "Senden Başka", "Tek Hatıra", "Razıysan Gel", "Yalan" ve "Ayşe" adlı şarkılara video klip çekilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100. yılı için 2007 yılında bir de beste yapmıştır. Funda Arar'la birlikte Gölgeler adlı müzik programını sunmuştur. Aynı sene Binbir Gece ve Annem dizilerinin müziğini yapmıştır.

2008 yılında Yağmur Zamanı,Gözyaşı Çetesi,Sessiz Fırtına adlı dizilerin müziğini yapan Kıraç,nişanlısı Ayşe Şule Bilgiç'in yazdığı Gönül Salıncağı adlı dizinin müziklerini yapıp ufak bir rolde oynamıştır. Aynı yılda A Millî Futbol Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonasında gösterdiği başarıdan ötürü Haydi adlı albümü çıkarmıştır. Daha sonra ise O...Çocukları adlı sinema filminin müziklerine imzasını atmıştır. 2009 yılının sonlarında da Yolcu albümü piyasaya çıkmıştır. 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonasında yer alan Türkiye millî basketbol takımı için Show Zamanı adlı albümü çıkarmıştır. Aşk ve Ceza,Unutulmaz,Ömre Bedel ve Show'da yayınlanan Karadağlar dizisinin müziklerini yapmıştır.

ÖZEL HAYATI:

Ünlü sanatçı, 2008 yılında Ayşe Şule Bilgiç ile dünyaevine girmiştir. Çiftin; Elif Iraz Kıraç ve Çağrı Manas Kıraç adında çocukları vardır.

DİZİ MÜZİKLERİ:

  • Aralarında Zerda, 
  • Aliye, Unutulmaz, 
  • Binbir Gece ve Beyaz Gelincik, 
  • Bir İstanbul Masalı ve Kaçak gibi dizelerin de bulunduğu çok sayıda dizinin müziğini yapmıştır. Ayrıca Kıraç, 2005 yılında ilki düzenlenen 1. Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde Drama dalında Bir İstanbul Masalı adlı dizi ile En İyi Müzik ödülünü kazanmıştır.
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon