Linet

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Tam adı Linet Menaşi olan müzik sanatçısı Linet'in babası, İstanbullu Şumuel Menaşe, annesi ise bir dönem Türk sanat müziğinin ünlü isimlerinden olan Bursalı Leyla Özgecan'dır. (Leya Bonana). İki kız kardeşi bulunmaktadır.

İsrail'de doğup büyüyen linet, burada lise eğitimini tamamladıktan sonra 3 ay da İsrail Ordusunda askerlik yaptı.

Müzisyen bir anneye sahip olmanın verdiği imkânlarla şarkı söylemeyi küçük yaşta öğrenen sanatçı, ilk sahne deneyimini ise sadece 5 yaşında iken yaşadı. 10 yaşında geldiğinde ise ilk albümünü çıkardı.

 Eurovision Şarkı Yarışması İsrail elemelerine 1993'de Ani Ana şarkısı ile katıldı, bundan iki sene sonra 1995'de Türkiye'deki ilk albümünü piyasaya sürdü.

17 yaşında iken Orhan Gencebay'ın müziği ile tanışan Linet, Gencebay'ın parçalarının bulunduğu albüm çıkardı ve bu albüm ona iki altın plak kazandırdı. Linet sadece İbranice ve Türkçe değil, İngilizce ve Arapça şarkılar söyleyerek dünya çapında milyonlarca kişinin sevdiği bir sanatçı haline geldi.

 2003 yılında İsrail'de çıkardığı Different Woman isimli bir stüdyo albümü ile büyük yankı uyandırdı, aynı zamanda burada ticaret hayatına atılarak bir şekerci dükkanı açtı. Ancak bu dönemde aldığı aşırı kilolar nedeniyle bir süre ekranlardan uzak duran sanatçı verdiği 40 kilonun ardından yeniden hayranlarının karşısına çıktı.

Piyasalardan uzak kaldığı bu dönemin ardından yeniden Türkiye'ye dönen Linet, bir süre çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Geçen uzun sürenin ardından 2009 yılında imza attığı 5. albümü "Paylaşmak İstiyorum" ile yeniden sevenlerinin karşısına çıktı.

Balık burcu olan Linet, konuk olarak katıldığı programlarda playback'den uzak durması ve canlı performansı ile dikkat çeken bir sanatçı olarak hafızalarda yer etmeye devam ediyor. 

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon