Lipps Inc

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Lipps Inc. Minneapolis, Minnesota'dan bir Amerikan disko ve funk grubuydu . Grup en iyi, dünya çapında 28 farklı ülkede 1 numaraya yükselen ve satışlarda çift platin olarak onaylanan, dünya çapında listelerde zirveye çıkan 1980 teklisi " Funkytown " ile tanınıyordu .

Grup başlangıçta baş vokalist Cynthia Johnson ve gitarist David Rivkin , gitarist Tom Riopelle ve basçı Terry Grant gibi değişen seans müzisyenlerinden oluşuyordu . Gösterinin yaratıcısı Steven Greenberg , grubun müziğinin çoğunu yazdı ve üretti 

Tarih

Lipps Inc. , disko şarkıları yazmayı denemek isteyen bir düğün DJ'i olan Steven Greenberg'in bir projesi olarak başladı . O, "Dudak Senkronizasyon" adını kullanmak için tasarlanmıştır ancak bunu başka bir grup tarafından zaten kullanılıyor oldu, bu yüzden onun yerine, o seçti homophone "Lipps, Inc." Greenberg, "Rock It" adlı şarkısının seçmelerine katılırken Cynthia Johnson ile tanışana kadar grubun tek üyesiydi . Johnson daha sonra projeye katıldı ve Lipps Inc. bir ikili oldu.

Lipps Inc.'in ilk sürümü, Greenberg'in kendi Flight baskısında 1979 tarihli bir single olan "Rock It" idi. Hareket, ilk albümü Mouth to Mouth'u 1979'un sonlarında yayınladı .

Bu albümden ikinci single olan " Funkytown ", Amerika Birleşik Devletleri'nde hem Billboard Hot 100'de hem de Hot Dance Music / Club Play listelerinde 4 hafta 1 numarada kaldı . 7 "single, birkaç ay içinde iki milyondan fazla kopya sattı ve piyasaya sürüldüğü yıl içinde platin rekorla ödüllendirildi . Birleşik Krallık'ta 2 numaraya yükseldi ve dünya çapında bir hit oldu.

Lipps Inc.'in sonraki single'ları grubun ilk başarısıyla eşleşemedi (diğer tek Hot 100 girişi 64. sırada zirveye ulaşan "Rock It" idi). Bununla birlikte, 1981'de (başlangıçta Ace için bir hit olan ) " How Long " da dahil olmak üzere 1980'lerde ABD dans listesinde 4 numaraya ulaşan daha fazla dans hit yayınlandı . Üçüncü albüm Designer Music'in ardından Johnson gruptan ayrıldı ve yerini Margie Cox ve Melanie Rosales aldı . Lipps Inc., iki yıl sonra dağılmadan önce son albümü 4'ü 1983'te yayınladı.

Ödüller ve takdirler

  • Üç Billboard Müzik Ödülü, 1980
  • Funkytown ile Platinum ve Double-Platinum Statüsü
  • Minnesota Music Hall of Fame'e Giriş Yapın
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon