Martika

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Single'lar 

Martika Kimdir

"Marta Marrero" adıyla 18 Mayıs 1969 tarihinde doğan Martika, 80'lerin sonlarında dinleyicileri ile buluştu, ailesi aslen Küba'lı. Ancak devrim esnasında ülkelerini terk ederek, Kaliforniya' ya yerleşmiş. Burada büyüyen Martika, şarkıcılık kariyerinden önce tv dizilerinde oyuncu olarak karşımıza çıktı.

İlk single'ı "More Than You Know"u 1989 yılında yayınlayan Martika, kendi adını taşıyan ilk albümünüde aynı yıl içinde yayınladı. Bu albümdeki "Toy Soldiers" isimli şarkı Amerika'da genç şarkıcının listelerde 1 numara olmasını sağladı.Bu arada, aradan geçen yaklaşık 15 yıl sonrasında ünlü rap yıldızı Eminem, son single'ı "Like Toy Soldiers"da bu parçada Martika'nın sesini kullanarak parçanın yeniden gündeme getirilmesini sağladı.

1991 tarihinde ikinci albümü "Martika's Kitchen"ı yayınlayan Martika , bu albümde Prince'den inanılmaz destek gördü."Love Thy Will Be Done"ı Martika için besteleyen Prince, sanatçının bu parça ile ikinci kez büyük bir başarı elde etmesini sağladı.

Martika, uzun süredir müzik ile uğraşmıyor .Onu başta "Wiseguy" olmak üzere, zaman zaman dizilerde oyuncu olarak izliyoruz.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon