Metin Arolat

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Metin Arolat Kimdir

Anne tarafından Çerkez, baba tarafından ise İstanbullu olan Metin Arolat, 28 Mayıs 1972 tarihinde dünyaya geldi. Dedesi ünlü Türk şairi Ali Mümtaz Arolat'tır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Metin Arolat, lisans eğitimini tamamladıktan sonra yönetmen olma ve müzik kariyeri yapma hayaliyle İstanbul'a taşındı.
Metin Arolat, İstanbulda ilk önce bir Reklam ajansında Yönetmen Asistanı olarak işe başlayan sanatçı ardından Amerikaya gidip bir yandan Part Time işlerde çalıştı diğer yandan da University of Illinois'ta Reklamcılık eğitimi gördü. Amerikadaki Eğitimini Tamamlayan şarkıcı Amerikadan döner dönmez sırasıyla Star tv, Kanal 6 ve Atv'nin Tanıtım Bölümlerinde Yönetmenlik yaptı. Yönetmenlikten daha çok sanatçı kimliğiyle tanınan Metin Arolat, Sinan Çetin ,Rezzan Tanyeli, Ömer Vargı, Turgay Çokuludağ gibi Reklam Yönetmenlerine asistanlık yaptı. İlk Reklam filmi tecrübesini Loft Kot Firmasına çektiği reklamla elde eden sanatçı bu reklamla katıldığı Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinden (kendi dalında) ödül kazanır.Ödül kazanmasıyla işleri artan sanatçı Gazete-Promosyon filmleride dahil 600′den fazla Reklam filmi çeker. Bu sırada şarkı söyleme merakına kapılan sanatçı bir albüm yapar ve albüm ile birlikte müzik çevresi genişler, daha sonrasında yeni albümler yapan sanatçı Yönetmenliğide bırakmaz kendi şarkılarının klipleri ile Megastar Tarkan'ın klibini yönetti. Müzik piyasasına 1995 Yılındaki "Ayrılık Olmaz" albümü ile adım atan sanatçı şimdiye kadar toplam 5 albüm yayımladı.
Ailesine çok bağlı olan sıcakkanlı sanatçı kötü bir trafik kazasında Abisini kaybetti ve ardından çok sevdiği Babası hayata veda etti.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon