Mithat Körler

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Dünya Dönüyor

Eskişehirspor Marşı

Eskişehir Yalçınkaya

Mithat Körler Kimdir

1955'de Eskişehir'de doğmuştur. 30'un üzerinde albümü bulunmaktadır. 1980'li ve 1990'lı yıllardan arasında Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır. Değerli sanatçı Güneşimi Kaybettim, Yaylalar ve Gitme adlı şarkıları ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştur. Koyu Eskişehir spor taraftarı olan şarkıcının klipleri genelde Kral TV 'de klipleri yayınlanmıştır. Kendini Eskişehir'e adamış sanatçı aynı zamanda Eskişehir'in ünlü radyolarından bir radyonun da sahibidir.

Ön yaşamı

Mithat Körler, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir'de, liseyi Ünye'de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. İstanbul'da müzikle ilgili yaptığı çalışmalar sanat hayatına geçiş için önemli bir adım olmuş, üniversite sonrası eğitimci olarak hiç çalışmamıştır. Daha sonrasında da Eskişehir'de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında ve sinema salonlarında konserler vermiş, 1978 yılında profesyonel yaşama geçiş yapmıştır.

Sanat yaşamı

30'un üzerinde albümü bulunmaktadır. 1980'li yıllarda yapılmış, 2 tane 45 lik plak ve 2 tane uzunçalar (LP) plağı, 10 tane de kaseti bulunmaktadır. 1983 yılında ilk klibi TRT yönetmeni İsmail Umaç tarafından çekilmiştir. Bu dönemlerde. Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır. Sanatçı, Güneşimi Kaybettim, Yaylalar ve Gitme adlı şarkıları ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştur.

Aile yaşamı

Evli ve Eren isminde 1980 doğumlu bir oğlu ve iki erkek torunu bulunmaktadır. Oğlu tiyatro sanatçısı olup, dizi oyunculuğu yapmaktadır.

Diğer yaşamı

Koyu Eskişehirspor taraftarı ve delegesi olan Körler, Eskişehir'de yaşamaya devam etmekte olup, 1998 yılında Eskişehir'in önemli radyolarından birini kurmuş, daha sonra devretmiştir. 2008 Ağustos ayında Kıbrıs'tan İstanbul'a seyahat ederken içinde bulunduğu Atlas Jet uçağı hava korsanları tarafından kaçırılmıştır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon