Nalan

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Nalan Kimdir

1973 yılının Kasım ayında dünyaya gelen ünlü sanatçı Nalan Eskişehir doğumludur. Babası polis, annesi ise ev hanımıdır. Babasının o dönemlerde tayin olması sebebi ile 3 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınmıştır. Ailenin 3. kız evladıdır. İlkokul eğitimine de İstanbul'da başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi ve Kanun öğrencisi olarak Ortaokul eğitimini bitirmiş, ardından Lise ve Üniversite tahsilini Şan Bölümü Klasik Türk Müziği üzerine tamamlamıştır.

Üniversite döneminde iken okuldan arkadaşları ile beraber müzik grubu kurmuş ilk sahne deneyimlerini İstanbul, Beşiktaş'ta Sokak Bar'da gerçekleştirmiştir. Daha sonra Ataköy Regata'da ve Twins Bar gibi mekanlarda sahne almıştır. Sahne aldığı o yıllarda ünlü müzisyen Garo Mafyan hazırlamış olduğu bir albüm için solist aramakta idi. Daha sonra çalışmış olduğu barda Nalan'ı dinleyen Garo Mafyan bu albümü de Nalan'ın okumasını istemiş, kısa bir süre sonra ise albüm hazırlanmış ve 1994 senesinde Of Aman ismi ile müzik severlerle buluşmuştur.

Albüm çok kısa bir süre içinde binlerce satma rekoruna ulaşmış dönemin en başarılı albümü olarak 800 Bin'in üzerinde satış gerçekleştirmiştir. Bu albüm ile birlikte hem albümün ismi, hem de kendi ismi müzik severler tarafından Of Aman Nalan olarak adlandırılmıştır.

Maalesef ünlü sanatçının rahatsızlığı nedeni ile müzik hayatı da çok kısa sürmüştür. 1994 senesinden 2000 senesine kadar haftanın neredeyse her günü sahne alan ve müziğini icra eden usta sanatçı alerjik astımı olduğu için müzik kariyerini noktalamak zorunda kalmıştır. Müziği bırakması özellikle doktorlar tarafından kendisine telkin edilmiştir. Ancak başarılı isim uzun seneler sonra tekrar müzik hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

2007 senesinde ise babasının hayalini gerçekleştiren sanatçı Türk Sineması Klasikleri isimli bir Türk Sanat Müziği albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Albümde yorumu, icrası, sesi ve eserlere hakimiyeti, bu dalda yer alan tüm duayen isimlerden tam not almıştır.

Ödülleri

2006 yılında Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde, En İyi bayan fantazi müzik sanatçısı. Günümüzde yaşantısını Fethiye'de sürdürdüğü bir kaç kaynakta belirtilmektedir, ancak kesin bilgi değildir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı ise 18,2bin civarındadır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon