Neşe Aksoy

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Neşe Aksoy Kimdir

1966 İstanbul doğumlu olan Neşe Aksoy, IT Sektöründe, üst yönetici ve genel müdür olarak olarak 10 yılı aşkın sürelik bir tecrübeye sahiptir. Teknik bilgi ve altyapının, yöneticilik ile birleştirilerek, özellikle teknoloji firmalarının her departmanı ile güçlü iletişim kurabilme ve sorunlar oluşmadan bunlara yönelik önlem alabilme konusundaki yetkinliği her zaman ön planda olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden lisans, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden de Yüksek Lisans derecelerine sahip olan Neşe Aksoy, 2005 - 2006 yıllarında Vancouver'daki (Kanada) British Colombia Institute of Technology'de Sistem Analizi ve Dizayn Metodları, Proje Yönetimi ve Kurumsal iletişim konularında uzmanlık eğitimlerini sürdürmüştür. 1990 yılında Byte Bilgisayar ve Danışmanlık Ltd.'de Sistem Destek Mühendisi olarak iş hayatına giriş yapmıştır. Daha sonra sırasıyla Türk Sakura Bank A.Ş.'de, Bilgi Teknolojileri Depatman Müdür yardımcısı, SYS Telekomünikasyon İletişim Sanayi Tic. A.Ş.'de, Müşteri Hizmetleri ve Üretim Hizmetleri Departmanı Müdürü, Proje Departmanı Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı; CMC Customer Management Center'da, Genel Müdür Yardımcısı ve Yürütme Kurulu Üyesi; Canadian Institute for the Relief of Pain and Disability (CIRPD)'de(Vancouver) Bilgi Yönetimi Danışmanı, Tradesoft (Ata Holding)'ta Teknoloji servisleri direktörü; ES Şirketler Grubu'nda da Genel Müdür olarak kariyerini sürdümüştür. Performans değerlendirme sistemlerini uygulama, takım ruhu yaratma ve firma içi iletişimi en üst düzeye çıkarma alanlarında uzman olan Aksoy, müşteri memnuniyeti yaratma ve müşteri ile olan iletişimler konularında da son derece başarılı bir geçmişe sahiptir. Teşvik, TÜBİTAK, proje desteği, gümrük mevzuatı, ithalat-ihracat, yatırım teşvikleri, leasing konularının yanı sıra; Telekomünikasyon Kurumu, Sanayi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Patent Enstitüsü, TSE belge ve izinleri konusunda da üst seviyede bilgi ve tecrübeye sahiptir. Ayrıca, ISO9001:2008 Kalite Güvence Sistemleri ve ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri projelendirme, sistem kurma ve uygulama, danışmanlık ve denetimleri konularında da önemli bir tecrübeye ve baş denetici sertifikalarına sahiptir. Neşe Aksoy, yöneticilik ve teknik tecrübelerinin yanı sıra birçok önemli ve başarılı projenin yürütülmesinde de önemli roller üstlenmiştir. Ulusal ve uluslar arası alanda yer edinmiş olan"OMO Kadınlar Kulübü Call Center ve CRM" projesi bunlardan sadece bir tanesidir. 2012 yılından itibaren Analiz Sentez Karlılık, Büyüme ve Sistem Geliştirme Projeleri Ltd. Şti.'de Eğitmen-Danışman ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaktadır.

Neşe Aksoy Türk sinemasını Nasıl çizmiş

Neşe Aksoy, Türk sinema tarihini anlatan 11 yağlıboya tablodan oluşan resim sergisini, bu yılki teması "Sinemamızın 100 Yılı" olan 33.Uluslarararası İstanbul Kitap Fuarı'nda açtı. Türk Sinemasının 100'ncü Yılına ithaf ettiği yağlıboya resimlerini ilk olarak fuarda "Türk Sineması" için ayrılan bölümde sergileyen Neşe Aksoy'un, Türk sinema tarihinin dönüm noktalarının resmedildiği tablolarının satışından elde edilecek gelir Filmsan Vakfı tarafından Türk sinemasına emeği geçen sanatçılar için kullanılacak.

Sinema oyuncusu Neşe Aksoy, Türk sinemasının 100'ncü yıl kutlamaları çerçevesinde Türk sinemasının kilometre taşları sayılan önemli olayları ve filmleri tuvale aktardığı yağlıboya resim sergisini açtı. Bu yılki teması "Sinemamızın 100 Yılı" olan 33.Uluslarararası İstanbul Kitap Fuarı'nda açılan sergide, Neşe Aksoy'un 11 tablosu bulunuyor. 32 yıllık sinema oyunculuğunun yanı sıra İngiltere'de resim eğitimi de alan Neşe Aksoy'un tablolarının satışından elde edilecek gelir, Filmsan Vakfı aracılığı ile Türk sinemasına emeği geçenler için kullanılacak. 

Neşe Aksoy'un resim sergisinde; Sultan II. Abdülhamid için Yıldız Sarayı'ndaki ilk film gösterimi, ilk sinema salonu Pathe'nin açılışı, ilk renkli Türk filmi Halıcı Kız ve uluslararası ödül alan ilk film olan Susuz Yaz gibi Türk sinema tarihine yön veren film ve konuların işlendiği tablolar yer alıyor. Neşe Aksoy'un "11 Tablo ile Türk Sinema Tarihi" adlı sergisi 16 Kasım 2014 tarihine kadar İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 8B Hall'de "Türk Sineması" için ayrılan bölümde görülebilecek.

HER TABLONUN AYRI HİKÂYESİ VAR 

Neşe Aksoy, sergiyi Türk sinemasının 100'ncü yılı etkinlikleri için 3 yılda hazırladığını belirterek "Oyunculuğumun yanısıra tablolarımla da sinemaya bir katkım olsun istedim. Sinema ve resim sanatını bir arada sunacağım sergi için 3 yıl önce çalışmalara başladım. Çok yorucu ve uzun bir süreçti. Çok araştırma yaptım ve tablolarıma aktaracağım konuları titizlikle seçtim" dedi. Neşe Aksoy, araştırmaları sırasında Türk sinema tarihinin ilkleri ile ilginç olaylarla da karşılaştığını söyledi: 

"Türk sinema tarihinin başlangıcı 1914'te çekilen "Ayastefanos'taki Rus Abidesi'nin Yıkılışı olarak kabul ediliyor. Araştırınca gördüm ki Osmanlı sınırları içinde yaşayan Manaki kardeşler de filmler çekmişler. Manaki kardeşlerin çektiği bu filmlerden biri olan Büyükanne Despina filminin tablosunu yaptım. Manaki kardeşlerin çektiği bu filmi bazı sinemacı ve tarihçilerimiz Türk sinemasının başlangıcı olarak görüyorlar. Diğer bir tablo ise Yıldız Sarayı'nda II. Abdülhamid için yapılan film gösterimi. Bunu tabloma aktarmak için Yıldız Sarayı Tiyatro Salonu'na girip salonun ayrıntıları fotoğrafladım."

SAVAŞ SIRASINDA YARIM KALAN FİLM

Neşe Aksoy oyunculuk kariyerinin yanı sıra resimle de ilgileniyor.

"Yaptığım araştırmalarda Sedat Simavi'nin 20 yaşında Pençe ve Casus filmlerinin senaryolarına yapıp filmleri yönettiğini öğrendim. Çekimine Weinberg'in başladığı fakat 1. Dünya Savaşı nedeniyle yarım kalan ve sonrasında Fuat Uzkınay tarafından tamamlanan Himmet Ağanın İzdivacı filmini resmettim. Mürebbiye ile ilk sansürü, Halıcı Kız ile ilk renkli filmi ve Susuz Yaz ile ilk uluslararası ödülü tablolarıma taşıdım. 11 tablo böyle oluştu. Benim için önemli olan tablolarım ile ailem olan Türk sinemasına bir selam göndermektir."

NEŞE AKSOY

  1. Kelebek
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon