Oya & Bora

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Oya & Bora Kimdir

Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu

Biz bu çifti "Ara Beni" parçası ile tanıdık. Sadece Oya Küçümen'i ise Süper Baba dizisinin jenerik müziği olan Bana Bir Masal Anlat Baba şarkısına can verdiği sesiyle. Onlar giyim tarzları ve söyledikleri şarkıları ile farklı bir ekipti, zaman içinde de aile oldular. İşte Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu'nun dünden bugüne değişimi...

Oya Küçümen 1966 İstanbul doğumlu. Tiyatro ve seslendirme sanatçısı. Mimar Sinan Üniversitesinden mezun oldu. Bir sürü tiyatro ve müzikalde oynadı. 2004 yılında Bora Ebeoğlu ile evlendi. İkili 1987 yılında "GRUP DENK" isimli bir grup kurdular ancak bir süre sonra gurubun adı "OYA BORA" olarak değişti. Yıllarca birlikte çalışmalarına rağmen geç evlendiler ve geç çocuk sahibi oldular. 1987 ile 1997 arasında 5 albüm çıkardılar, 1997 yılından sonra da yeni albümleri çıkmadı. Onca zamandan sonra 2007 yılında çift birlikte yeniden konser vermeye başladı.

Oya Küçümen "Süper Baba" dizisinde "Bana bir masal anlat baba" şarkısıyla sevenlerinin kalbinde taht kurdu. Bu hayranlığı, sevgiyi ölümsüzleştirdi. 

"Seni Bana Yazmışlar" ve "Saraylı" şarkıları en unutulmaz parçalar arasında. 

Show TV'nin sevilen dizisi "İlişki Durumu: Karışık" için dizi müziğini de Oya Bora çifti yaptı. 

Oya Bora ikilisi ilk olarak 1987 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde Melih Kibar'ın bestesi "Paydos" ile katıldı ve yarışmayı 2.'i olarak bitirdi. 

Çift birlikte 6 tane albüm çıkardı. "Seninle Beraberim", "Tiryaki", "Seni Bana Yazmışlar", "Saraylı", "Aşk, İhanet, Vs", "Aşk Güzel Şeydir & Adı Aşk Olsun" 

Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu çiftinin 2004 yılında yaptıkları evliliklerinden bir kız çocukları var. 

Oya Küçümen'in son hali - Yıl 2016

Oya Bora çifti diziler için yaptıkları müzikleri albüm olarak çıkardı ve bu albüm aslında Oya Bora'nın geri dönüşü değil, sadece birlikte seslendirdikleri için öyle algılandı. Ama Oya Küçümen bir albüm daha çıkarmayı çok istiyor, planları arasında da var. Aynı zamanda yeni bir "Oya Bora" albümü de yakında gelecek. 

Oya Bora çifti 1984 yılından bu yana birlikteler yani 32 yıldır. Oya Bora çifti bu birlikteliğin sırrını sade kader olarak açıklıyorlar. 

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon