Özlem Tekin

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Özlem Tekin Kimdir

18 Kasım 1971 tarihinde California'da doğdu.
Babası Prof. Dr. Talat Tekin'in Berkeley Üniversitesi'nde öğrenim görevlisi olması nedeniyle çocukluğunun bir kısmı Amerika'da geçti. İlkokula başlamadan önce Türkiye'ye geldi.
İlkokulu Ankara'da Fransızca eğitimi veren Tevfik Fikret Lisesinde okudu. Müziğe olan ilgisi çocuk yaşlarda gelişti. Bir süre piyano dersi olan Özlem Tekin, bu yeteneğini daha fazla geliştirmek isteyince Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarına girerek Klarnet bölümünü kazandı.
Müzik eğitimi devam ederken Ankara'da sahne çalışmalarına başladı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere İngilizce pop, rock, metal, punk, caz tarzlarında müziklerle yazlık mekanlarda sahne aldı. 

Daha sonraları Lokomotif grubu'ndan aldığı bir teklif üzerine İstanbul'a geldi. Kısa bir süre bu grupla çalıştı. Bir müddet sonra Volvox grubuna katıldı ve bu grupta Şebnem Ferah'la birlikte çalıştı.
Volvox grubu ile birlikte Türkiye'de hiç denenmemiş sahne çalışmaları gerçekleştirdi. İlk sene Volvox grubunda akustik gitara olan merakından ötürü bu enstrumanı çalmayı öğrendi ve bu gitarla besteler yapmaya başladı.
1996 yılında ilk solo albümü "Kime Ne" yi çıkardı. O güne değin Türkiye'de çok fazla yaygın olmayan tarzı ile büyük yankı uyandırdı.
Albümden ilk hit şarkı "Aşk herşeyi affeder mi?", müziğiyle beğeni toplarken içerdiği konu açısından tartışma programlarına konu oldu. Bu albümden ikinci klibini "Duvaksız gelin" isimli şarkıya çekti. Bu şarkı ise Türkiye'de özellikle köylerde yaşayan başlık parası ve zorla evlendirilmelere tepki niteliği taşırken Özlem Tekin'e gerçek anlamda popüler olmanın yollarını açtı.
Aynı yılın yaz aylarına gelindiğinde ise Özlem Tekin'in albümünde bulunan en hareketli şarkılardan biri olan "Yar bana varmadı" kliplendirildi. Özlem Tekin'in ilk albümünden son klip çalışması ise sokak çocuklarının konu edildiği "Herkes şanslı doğmuyor" isimli şarkı için yapıldı.
İlk albüm Özlem Tekin'e Türk rock müziğinde kariyer sağlarken Özlem Tekin ikinci albümün hazırlıklarına başladı. İki yıl süren çalışmalar sonucunda ikinci albüm "Öz" 1998'in baharında müzik piyasalarına sürüldü. "Bahar" isimli şarkıyla albüm çıkışını gerçekleştirdi. Bu albümden yaklaşık bir buçuk yıl sonra da üçüncü albümü "Laubali" yi piyasaya çıkardı. Laubali albümün çıkış şarkısı olmakla birlikte ilk klip bu şarkıya çekildi.
Uzun bir aradan sonra "Tek Başıma" albümüyle geri dönen Özlem Tekin, albümün adının "Tek Başıma" olmasının sebebinin albümdeki tüm şarkıları tek başına bir haftada yaptığından kaynaklandığını belirtiyor.
5 mayıs 2005'te "Ozz" olarak adlandırdığı arkadaşlarıyla birlikte 5.albümü 109876543210'ı çıkardı.

Albümleri :

 • 1996 - Kime Ne
 • 1998 - Öz
 • 1999 - Laubali
 • 2002 - Tek Başıma
 • 2005 - 109876543210
 • 2010 - Bana Bi' Şey Olmaz
 • Filmleri ve dizileri :
 • 2002 - Karaoğlan (dizi)
 • 2002 - O Şimdi Asker (film)
 • 2004 - Sil Baştan (dizi)
 • 2004 - Neredesin Firuze (film)
 • 2006 - Hokkabaz (film)
 • 2006 - Maçolar (dizi)
 • 2007 - Fesuphanallah (dizi)
 • 2011 - Mavi Pansiyon (film)
 • 2011 - Bizim Yenge (dizi)
 • 2012 - Acayip Hikayeler (dizi)
 • Oynadığı Tiyatro Oyunları :
 • 2004 - Mucizeler Komedisi (Müzikal)
 • 2007 - Kim O

Kargalar

Kargalar Özlem Tekin'in 24 Mart 2013'te yayınladığı 7. stüdyo albümüdür. Özlem Tekin'in bugüne kadar yapmış olduğu en sert soundlu albümü olan Kargalar heavy metal tarzındaki şarkılardan oluşmaktadır. Albüm 5 yeni şarkıyla birlikte Kime Ne albümündeki Sebepsiz Savaş ve Öz albümündeki Tarlalar şarkılarının albümün tarzına uygun yeni düzenlemeleri ve 3 şarkının remixinden oluşmaktadır. Albümdeki 5 yeni şarkının sözleri Özlem Tekin'e, müzikleri ise Tekin'in 109876543210 albümünde de birlikte çalıştığı Özhan Deneç ile Özlem Tekin'e aittir. 

Bana Bi'şey Olmaz

Bana Bi' Şey Olmaz Özlem Tekin'in Sony BMG şirketiyle beş yıl aradan sonra çıkardığı albüm çalışmasıdır. Albümde 11 şarkı bulunmaktadır. 

Tek Başıma

Tek Başıma Özlem Tekin'in Mayıs 2002'de yayınladığı 4. albümüdür. Özlem Tekin'in bir haftada bestelediği şarkılardan oluşan albümdeki 8 şarkının söz ve müziği Tekin'e aittir. Hip-hop, R&B tarzlarının da izlerinin bulunduğu albüm genel olarak elektronik-pop soundludur. Albümden sırasıyla Dağları Deldim ve Hep Yek şarkılarına klip çekilmiştir.

Öz

Öz, Özlem Tekin'in 28 Şubat 1998'de çıkarmış olduğu 2. stüdyo albümüdür. Bu albümüyle birlikte diğer albümlerinde de sürecek olan tarz değişikliğine giden Özlem Tekin, ilk albümdeki pop-rock tarzının yerini daha önce Türkiye'de örneği bulunmayan elektronik müziğe bırakmıştır. Tamamen elektronik altyapılı şarkılardan oluşan albümün her şarkısının ismi tek bir kelimedir. Albümden sırasıyla Bahar ve Yol isimli şarkılara klip çekilmiştir.

Laubali

Laubali, Özlem Tekin'in 1999 yılının Haziran ayında yayınladığı 3. albümüdür. Sanatçının önceki iki albümüne nazaran pop tarzına daha yakın şarkıların yer aldığı bir albümdür. Ayrıca bu albümün bazı şarkılarında Özlem Tekin batı müziğinin yanında doğu müziğine de yer vererek doğu batı sentezi gerçekleştirmiştir. Albüm tarz olarak da oldukça çeşitlilik barındırır. Albümden sırasıyla Laubali, Yazmamışlar ve Biri Var adlı şarkılara video klip çekilmiştir. 

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon