Paula Abdul

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Paula Abdul Kimdir

Paula Julie Abdul veya bilinen adıyla Paula Abdul, (d. 19 Haziran 1962) ünlü bir koreografi uzmanı ve şarkıcıdır. Babası Suriye asıllı bir Yahudi, annesi ise bir Amerikalı'dır.

Genel Bilgiler

Doğum adı: Paula Julie Abdul
Doğum:19 Haziran 1962 (1962-06-19) (46 yaşında) San Fernando Valley, Los Angeles Kaliforniya, ABD
Köken: New York, ABDTarz(lar)Pop, dans
Meslek(ler) :Şarkıcı, Koreografi Uzmanı, Aktris, Dansçı
Etkin yıllar:1986-günümüze

Web sitesi

Biyografi
ÇocuklukPaula Abdul, San Fernando, Kaliforniya'da bir büyükbaş hayvan satıcısı Harry Abdul ve bir konser piyanisti Lorraine Rykiss çiftine 1962 yılında dünyaya geldi. Babası Brezilya'da yaşayan Suriye asıllı bir Yahudi'dir.
O ve kızkardeşi, Wendy, San Fernando Valley'de doğup büyüdüler. Paula sonradan gösteri kariyerine ilgi duymaya başladı. Bir doğal yetenek olarak Paula 8 yaşından itibaren dans dersleri almaya başladı. Paula sonradan Van Huys Lisesi'ne başladı ve başarılarından dolayı bu okuldan birçok ödül kazandı.

Müzik Kariyeri
Forever Your Girl: 1987 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. Sesi çok güzel olmamasına karşın birçok başarılı şarkı, bu albümden çıkmıştır. "Straight Up", "Forever Your Girl", "Cold Hearted", "(It's Just) The Way That You Love Me", ve "Opposites Attract" bu albümden çıkan şarkılardır. "(It's Just) The Way That You Love Me" hariç tüm şarkılar Pop ya da R&B'dir. Bu şarkı ise bir New Jack Swing'dir.
Spellbound: 1991 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. "Rush Rush" bu albümün en başarılı şarkısı, ayrıca 90'ların bir hitidir. Bu şarkının klibinde Keanu Reeves rol almıştır. "Promise of a New Day", "Blowing Kisses in the Wind", "Vibeology" ve "Will You Marry Me?" adlı şarkılar bu albümden çıkan diğer şarkılardır.
Head Over Heels: 1995 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. "My Love Is For Real" adlı şarkı en başarılı şarkıdır. Bu şarkıda Ortadoğu efektleri kullanılmıştır. "Crazy Cool" ve "Ain't Never Gonna Give You Up" adlı şarkılar ise diğer şarkılardır. Bu albüm 3 milyon satarak Paula Abdul'un en az satan albümü olmuştur.
Beklenen Yeni Albüm: 2008'de çıkması beklenen yeni bir Paula Abdul albümüdür. Sanatçı uzun bir aradan sonra bu albümle müzik piyasasına geri dönmeyi planlamaktadır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon