Pointer Sisters

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Pointer Sisters , 1970'ler ve 1980'lerde ana akım başarıya ulaşmış, Oakland , California'dan bir Amerikan R&B şarkı grubudur . Kırk yılı aşkın bir süredir, repertuarları pop , disko , caz , elektronik müzik , bebop , blues , soul , funk , dans , country ve rock gibi çok çeşitli türleri içeriyor . Pointer Sisters, üç Grammy Ödülü kazandı ve Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız aldı .Grup, 1973 ile 1985 arasında 13 ABD'nin en iyi 20 vuruşunu yaptı .

Grubun kökeni, kız kardeşler June ve Bonnie Pointer'ın 1969'da 'Pointers, a Pair' olarak kulüplerde sahne almaya başlamasıyla ortaya çıktı. Kız kardeşi Anita onlara katıldığında kadro bir üçlüye dönüştü . Atlantic Records ile rekor bir anlaşma yaptılar ve birkaç başarısız single çıkardılar. Aralık 1972'de Ruth'un katılmasıyla üçlü bir dörtlü haline geldi . Daha sonra Blue Thumb Records ile sözleşme imzaladılar , ilk albümlerini kaydettiler ve daha fazla başarı görmeye başladılar ve 1975'te " Fairytale " (1974) dalında En İyi Country Vokal Performansı dalında Grammy Ödülü kazanmaya başladılar. ). Bonnie, mütevazı bir başarıyla solo bir kariyere başlamak için 1978'de gruptan ayrıldı.

Grup en büyük ticari başarısını 1980'lerde June, Ruth ve Anita'nın kadrosundan oluşan üçlü olarak elde etti ve her ikisi de ilk 10 hit olan " Automatic " ve " Jump (For My Love) " için iki Grammy daha kazandı. Grubun ABD'deki diğer en iyi 10 şarkıları " Fire " (1979), " He's So Shy " (1980), " Slow Hand " (1981), " I'm So Excited " (1984) ' ün remiks versiyonu. ve " Nötron Dansı " (1985).

En küçük kız kardeş olan June Pointer, kariyeri boyunca uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etti ve Nisan 2004'te, Nisan 2006'da kanserden ölmeden önce, 52 yaşında gruptan ayrıldı. Onun yerine Ruth'un kızı Issa Pointer geçti. . Bu üçlü 2005 yılında Belçika'da Belçikalı şarkıcı Natalia ile birlikte " Sisters Are Doin 'It' ' başlıklı iki numaralı hit oldu . 2009 ve 2015 yılları arasında grup Anita, Ruth, Issa ve Ruth'un torunu Sadako Pointer'dan oluşuyordu.. Dört kadının tamamı grupta kalırken, çoğu zaman gerektiğinde kadroyu döndüren üçlü olarak performans sergilediler. 2015'te Anita, sağlık durumu nedeniyle emekli olmaya zorlandı ve Ruth, orijinal kardeş kadrosunun tek üyesi oldu.

Aralık 2016'da, Billboard dergisi onları tüm zamanların en başarılı 80. dans sanatçısı olarak sıraladı. Aralık 2017'de, Billboard dergisi onları tüm zamanların en başarılı 93. Hot 100 Sanatçısı ve tüm zamanların 32. en başarılı Hot 100 Kadın Sanatçısı olarak sıraladı.

Erken günler

West Oakland'da çocuklarken , Pointer kız ve erkek kardeşleri ebeveynleri Rahip Elton Pointer ve Sarah Pointer tarafından müjde müziğini dinlemeye ve söylemeye teşvik edildi . Ancak, onlara rock and roll ve blues'un "şeytanın müziği" olduğu söylendi ve bu tarzları ancak dikkatli ebeveynlerinden uzaktayken söyleyebildikleri zaman oldu. West Oakland'daki Mesih cemaatindeki yerel bir Tanrı Kilisesi'nde düzenli olarak şarkı söylediler , ancak kız kardeşler büyüdükçe diğer müzik türlerine olan sevgileri de artmaya başladı. En küçük kız kardeş June, eve Elvis Presley 1957 plağı All Shook Up'ın bir kopyasını getirdiğinde, annesinin plağın "B" tarafındaki "Crying in the Chapel" şarkısıyla sakinleştiğini öğrenene kadar annesinin onu çalmasına izin vermesine şaşırdı.

Kız kardeşler Oakland Teknik Lisesi'nden 1963'te Ruth, 1965'te Anita ve 1968'de mezun oldular. Okuldan ayrıldıktan sonra en büyük kız kardeşi Ruth, Faun (1965 doğumlu) ve Malik (1966 doğumlu) iki çocuğu ile evliydi. En büyük ikinci kız kardeşi Anita da bir çocuk Jada ile evliydi. En büyük üçüncü kız kardeş Bonnie ve en küçüğü June, bir gösteri dünyası kariyeri aradı ve bir ikili, 'İşaretçiler, Bir Çift' kurdular. Daha sonra Anita gruba katılmak için işinden ayrıldı. Gezmeye ve performans sergilemeye başladılar ve Grace Slick , Sylvester James , Boz Scaggs ve Elvin Bishop gibi sanatçılara arka vokal sağladılar.. Bishop'ı 1971'de bir gece kulübü görünümünde desteklerken, kız kardeşler Atlantic Records ile bir kayıt sözleşmesi imzaladılar . Sonuçta Atlantik görevlerinden gelen single'lar hit olamadı, ancak yine de kız kardeşler yeni başlayan kayıt kariyerlerinin tadını çıkarıyorlardı. Bununla birlikte, bir kayıt bir Northern Soul klasiği haline geldi : "Send Him Back" (Atlantic 45 2893). 1973-1974 civarında Wigan Casino'da yoğunlaşan Northern Soul, Tamla Motown ile aynı anda piyasaya sürülen ve Birleşik Krallık'a ithal edilen Amerikan 45 rpm kayıtlarından oluşan bir yeraltı müzik sahnesiydi.. "Send Him Back", dünya çapında Northern Soul izleyicisinin favorisi olmaya devam ediyor. Ruth sonunda Aralık 1972'de gruba katılarak onlara katılma isteğine teslim oldu. Dörtlü, Blue Thumb Records ile anlaşma imzaladı ve ilk tam teşekküllü albümlerini kaydetmeye başladı.

İmzalandıktan sonra, pop müziğin mevcut trendini takip etmek istemediklerini ancak caz müziği, caz şarkıları ve bebop müziği birleştiren orijinal bir ses yaratmak istediklerini kabul ettiler. Gösterileri için görsel bir tarz arayışında, çocukluklarının yoksulluğunu hatırladılar; Deneyimlerini ve doğaçlama yeteneklerini kullanarak, kendilerine özgün bir görünüm kazandırmak için dönem kostümlerinden oluşan, ikinci el dükkanlardan 1940'ların vintage kıyafetlerini bir araya getirdiler.

1976'da çocuklara nasıl sayılacağını öğreten bir dizi eğitici çizgi film olan Susam Sokağı için " Pinball Sayı Sayısı " nı kaydetmeleri istendi . İlk çıkışını 1977'de yaptı ve uzun yıllar şovda yer aldı.

Bunlar içinde Halk ozanı gece kulübünde kendi televizyon ilk performansını yapılan Los Angeles üzerinde Helen Reddy göster . 1974'te Reddy'ye Free and Easy albümünde çıkan "Showbiz" parçasına katıldılar .

Kayıt sanatçıları olarak ilk başarı

Grubun kendi adını taşıyan ilk albümü , Bay Area, Hoodoo Rhythm Devils'in desteğiyle 1973'te piyasaya sürüldü ve güçlü eleştiriler aldı, grup çok yönlülüğü ve özgünlüğü nedeniyle övgü aldı: ilk single'ı " Yes We Can " - bir Allen Toussaint küçük olmuştu şarkıyı -penned B Ar- 1970'de Lee Dorsey için vurmak - Pointer Sisters ilk grafik üzerinde  11 ulaşan hit tanınan Billboard Hot 100 , hem "Yes We Can Can" ve takip tek iken : Willie Dixon'ın cover'ı " Wang Dang Doodle " büyük bir R&B şarkısıydıİlgili R&B grafik zirveleri # 12 ve # 24 olan hit parçalar. Pointer Sisters ikinci el mağaza stili de onları hayranların favorisi yaptı; grubun canlı gösterilerinin pek çok izleyici üyesi, grubun üyelerine benzer şekilde giyiniyor.

Pointer Sisters'ın 1974 tarihli ikinci albümü That a Plenty , selefinin caz ve be-bop tarzıyla devam etti, ancak büyük ilgi uyandıran bir istisna sağladı: Anita ve Bonnie Pointer tarafından yazılan " Fairytale " pop listelerinde 13. ve ülke listelerinde 37. sıraya ulaşan bir country şarkısı . Bu başarıya dayanarak grup Nashville, Tennessee'ye davet edildi ve burada Grand Ole Opry'de performans sergileyen ilk Afro-Amerikan grubu olma ayrıcalığını elde ettiler . 1975'te, Pointer Sisters , Anita ve Bonnie Pointer ile birlikte bir Duo veya Grup tarafından En İyi Country Performansı dalında Grammy Ödülü kazandı ." Fairytale " şarkısının yazarları olarak En İyi Country Şarkısı Grammy Ödülü . Şarkı daha sonra Elvis Presley tarafından seslendirilecek .

Canlı çift albüme Müteakip Opera Binası'nda Canlı 21 Nisan 1974 Pointer Sisters konser bir kayıt - War Memorial Opera House in San Francisco - Grubun üçüncü stüdyo albümü Steppin' 1975 yılında yayınlandı Steppin' onların ürettiği Grammy - On yıl sonra kadın rap ikonları Salt-N-Pepa tarafından örneklenen " How Long (Betcha 'Got a Chick on the Side) " adlı bir numaralı R&B single'a aday gösterildi . The Pointer Sisters, başka bir Allen Toussaint cover'ı olan "Going Down Slowly" ile albümden bir R&B hit daha kaydetti ve 1976'da klasikte yer aldı.blaxploitation filmi Car Wash , "You Gotta Believe" filmindeki şarkısıyla 1977'nin başlarında R&B ilk 20'ye giriyor.

Pointer Sisters, İtalyan R&B şarkıcısı Lara Saint Paul'un 1977'deki Saffo Music albümünde yer aldı ve yapımcılığını Leon Ware , basını Chuck Rainey , gitar Ray Parker Jr. ve miksajını Bill Conti yaptı .İtalya'da LASAPA kayıtları altında yayınlandı.

Kasım 1977 , Pointer Sisters'ın orijinal dört kadın formatında yer aldığı son albüm çıkışı olacak caz-funk odaklı Having a Party'nin çıkışına tanık oldu . Dört üyenin tamamı sadece başlık kesiminde şarkı söyledi; albümün diğer kısımları Anita, Bonnie ve Ruth'u içeriyordu, ancak June Pointer değil. 1976'da kaydedilen albümün piyasaya sürülmesi, Having a Party ile emsal Pointer Sisters'ın albümü Steppin - Temmuz 1976'da yayımlanan Best of the Pointer Sisters albümü arasında on sekiz aylık bir boşluğa neden olacak kadar gecikti . Büyük bir hit single'ın itici gücü Have a Partyalbümün kendisi sınırlı ticari ilgiye neden oldu. Bonnie Pointer'ın başrolde olduğu "Don't Drive You Crazy" adlı bir parça, ender groove fenomeninin bir parçası olarak Birleşik Krallık'ta kült bir hit haline gelecekti .

Dörtlü üçlü oluyorDüzenle

1977'de hem June hem de Bonnie gruptan ayrıldı. June bir ara vermek istedi ve Bonnie solo bir kariyere başlamak için ayrıldı. Bonnie, Motown Records yapımcısı Jeffrey Bowen ile 1978'de evlendi. Daha sonra Motown ile bir sözleşme imzaladı ve bu kısa, orta derecede başarılı bir solo kariyere yol açtı. Kendi adını taşıyan ilk albümü disko şarkısı "Heaven Must Have Sent You" üretti. Albümün yapımcılığını Berry Gordy ve eşi Jeffrey Bowen yaptı. Şarkı, Eylül 1979'da ilk 20 pop şarkısı oldu.

22 Ocak 1978'de Ruth ikinci kızını doğurdu ve şimdi bir ikili olan Ruth ve Anita programlarını kısalttı ve ailelerini büyütmeye odaklandı. Grubun geleceği ve hangi yöne gitmesi gerektiği hakkında konuşmaya başladılar. 1940'ların nostaljisinden vazgeçip çağdaş bir yöne gitmeyi kabul ettiler. O yılın Temmuz ayında, Haziran William Oliver Whitmore II ile evlendi.

İki kız kardeş daha sonra yapımcı Richard Perry 's Planet Records ile Elektra Records tarafından dağıtılan bir anlaşma imzaladı . Grubun Sly Stone'un " Everybody Is a Star " albümünün kapağında konuk vokallerle katkıda bulunduktan sonra June, gruba geri dönmeye ikna edildi. Perry ile üçlü, 1978'de Energy adıyla piyasaya sürülen West Coast soft rock albümü üzerinde çalışmaya başladı . İlk single, Bruce Springsteen'in " Fire " kapak versiyonu , 1979 başlarında ABD single listelerinde 2. sıraya yükseldi ve üçüncü Allen Toussaint cover "Happiness" de listelerde yer aldı.

1979'da üçlü, daha sert bir rock soundu olan Priority adlı bir albüm çıkardı .

Başarılarının yüksekliği

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, The Pointer Sisters en büyük ticari başarılarına ulaştı. 1980'de single'ları " He's So Shy " listelerde üç numaraya ulaştı ve ertesi yıl " Slow Hand " adlı bir balad iki numaraya ulaştı. Devam filmi " Yapmalı mıyım ", klasik bir kız grubu sesine yer verdi. Richard Perry daha sonra Planet'i 1982'de RCA Records'a sattı . Bu yeni sendikanın ilk sürümü, yurtsever temalı, kız grubu sesine modernize edilmiş bir yaklaşım olan ve " I'm So Excited " ın erken bir versiyonunu içeren "American Music" idi.". Tüm bu single'lar ABD'de listelendi ve aynı zamanda Avustralya'da da başarılı oldular ve" Amerikan Müziği "hariç hepsi Top 20'ye ulaştı. Sisters ayrıca sitcom Gimme a Break! 'De" The Return of the Return ! "Bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Doo-Wop Girls ".

1983'te Pointer Sisters Break Out'u yayınladı . MTV'nin gelişiyle birlikte, Sisters'ın şarkılarının videoları yoğun bir şekilde oynatılmaya başlandı. 1984'te arka arkaya dört Billboard Hot 100 ilk 10 single elde ettiler . " Otomatik " 5 numaraya ulaştı; " Zıpla (Aşkım İçin) " # 3'e ulaştı; " I'm So Excited " remiksi albüme neredeyse bir yıl raf ömrüne eklendi ve 9 numaraya ulaştı; ve yine Beverly Hills Cop film müziğinde yer alan " Nötron Dansı " 6. sıraya ulaştı.

Albümün baş single'ı "I Need You" oldu ve Black Singles listelerinde 13. sıraya yükselen önemli bir R&B hit oldu . Albümün son single'ı "Baby Come ve Get It" de Kara Singles listelerinde iyi yaptı ama onlar için Grammy Ödülü aldı üst 40. yapmadığını Vocal ile İkili veya Grup En İyi Pop Performansı "için kafamda (Git Love) "ve " Automatic " için İki veya Daha Fazla Ses için En İyi Vokal Düzenlemesi . Bu şarkılar aynı zamanda " Yavaş ElO ülkede 2 numaraya kadar "Otomatik" zirveye ulaşan Birleşik Krallık En İyi 10'a girdi. Bunun ardından grup, Tina Turner, Michael Jackson gibi efsanevi sanatçıların yanı sıra ünlü "We Are The World" şarkı / müzik videosunda performans sergiledi. Paul Simon, Bob Dylan, Diana Ross ve Stevie Wonder.

Bu Planet single'ları, ABD'deki En İyi 10 hit dizisinin sonunu, 1985'te yayınlanan RCA " Dare Me " (Sisters'ın son Avustralya'daki En İyi 10'u) ve 1986'da "Goldmine" albümleri ile 11. ve Sırasıyla 33. 1985'te Ruth ikinci kez büyükanne oldu.

1987'de Pointer Sisters, konserlerinden birinde "Jump" yaptıkları görüntüleri ile açılan ve daha sonra üçlünün sosyalleşip LA gecesi boyunca performans sergiledikleri sırada açılan "Out All Night" adlı NBC prime time özelinde rol aldı. faliyet alani, sahne. Bruce Willis, McGuire Sisters ve Whoopi Goldberg'in konuk oyuncularının yer aldığı özel etkinlik, Primetime Emmy Ödülü'ne de aday gösterildi. Kız kardeşler ayrıca, program sırasında yayınlanan ve onlara soda hakkında duygusal bir jingle söyleyen lüks bir Diet Coke reklamında da yer aldılar.

Kız kardeşler sonunda Motown ve ardından SBK için kayıt yapmak üzere RCA Records'dan ayrıldılar ve yol boyunca birkaç grup albümü ve bireysel solo albümler yayınladılar, ancak bu projeler önceki çalışmalarının başarı düzeyine ulaşamadı.

Sonraki yıllar

Ruth, "Break Out" başarıya ulaştığında büyükanne oldu; Anita, tek çocuğu Jada, Roxie'yi doğurduğunda 1990 yılında büyükanne oldu. 8 Eylül 1990'da Ruth, Michael Sayles (1957 doğumlu) adında bir adamla evlendi. Kız kardeşler , Bob Hope ile birlikte 1991'de Basra Körfezi'nde ABD askerlerini ağırladı . 1991'de June Pointer, William Oliver Whitmore II ile on üç yıllık evliliğini bitirdi. Ağustos 1993'te 47 yaşında olan Ruth Pointer, Ali ve Conor Sayles ikizlerini dünyaya getirdi. 1994 yılında , ülke sanatçılarının R&B sanatçılarıyla düetlerinin yer aldığı Various Artist albümü Rhythm, Country ve Blues'un piyasaya sürülmesine tanık oldu ; bu albüm Pointer Sisters ve Clint Black ile " Chain of Fools " adlı klasik şarkıda birlikte bir düet içeriyor .". Yine 1994'te, Pointer Sisters Hollywood Walk of Fame'de bir yıldızla onurlandırıldı ve Fats Waller temelli Ain't Misbehavin müzikalinin prodüksiyonuyla turneye çıktı . 1995 yılında Pointer Sisters" Feel for the Physical "ı kaydetti. Souled albümü için Thomas Anders ( Modern Talking şöhreti) ile düet yaptılar. 1996 Atlanta Yaz Olimpiyatları'nın kapanış törenlerinde de öne çıkan etkinliklerden biriydi .

1995-96'da, Pointer Sisters, Ain't Misbehavin'de ulusal turneye çıkarak orijinal jazzy enkarnasyonlarına geri döndüler ; Haziran Pointer cevapsız Haziran İşaretleyicili bu tur sorunları öne çıktı sırasında birçok performances- yedeği Wendy Edmead bunlara onun yerine vesilelerle-2002 yılında Ruth Pointer kızı Issa Pointer Haziran Pointer yerine Pointer Sisters ile yapmaya başladı. 9 Haziran 2002'de June Pointer ve Bonnie Pointer, San Jose Gay Pride'da tasarıda ikili olarak performans sergiledi.Etkinlik için resmi Pointer Sisters üçlüsünü işe almayan bir organizatör tarafından işe alınan çiftin kutlanması: June / Bonnie Pointer ikilisinin San Jose Pride'daki görünüşü, June Pointer'ın resimleriyle bir "Pointer Sisters" konseri olarak tanıtıldı. Anita Pointer ve Ruth Pointer, promosyonunda yararlanarak Anita Pointer ve Ruth Pointer'ın June / Bonnie Pointer ikilisinin San Jose Pride gösterisinin organizatörünü ve diğer üyelerini dava etmesine neden oldu (ne Bonnie Pointer ne de June Pointer takımda isimlendirilmedi). Bonnie Pointer ve June Pointer daha sonra diğer Gay Pride kutlamalarında ikili olarak performans sergiledi ve Get Up 'n' Dance diskoya katıldı 2003 yazında müzik turu, ikili resmen "Bonnie ve June Pointer, önceden Pointer Sisters" olarak faturalandırıldı.

Pointer Sisters, kanser araştırması için bir performansta

2002 sonbaharında, Pointer Sisters , Ruth Pointer'ın kızı Issa Pointer'ın Haziran Pointer'ın yerini alması için Avrupa'da Proms Gecesi turunu oynadı : Ruth Pointer şöyle hatırlayacaktı: " Kurucuları kadro değişikliğinden haberdar etmek için son dakikaya kadar bekledik ... çünkü onlara fikirlerini değiştirme şansı vermek istemedik. " Ruth Pointer'a göre "Anita ve ben bir süredir Issa ve [Anita'nın] kızı Jada'nın [Pointer] dizide üçüncü sırada yer alması hakkında konuştuk ... New England bölgesi etkinliklerinin çoğunda solo şarkı söyleme deneyimi. " Issa Pointer'ın Pointer Sisters üyeliği, 2002 sonbaharında pankreas kanseri teşhisi konulan ve 10 Haziran 2003'te ölen Jada Pointer ile değişecek olan 2009 yılına kadar sabit kalacaktı.

The Pointer Sisters , Billings, Montana'daki Alberta Bair Tiyatrosu'nda kaydedilen The Pointer Sisters - Live in Billings ile ilk albümlerini Haziran 2004'te Haziran Pointer yerine Issa Pointer ile kaydetti . Pointer Sisters tarafından Issa Pointer'ın yer aldığı ilk stüdyo kaydı, YMC Records için "New York'ta Noel" idi www.ymcrecords.com , 2005 yazında YMC Records'ta çok sanatçılı sezonluk Smooth & Soulful Christmas Collection için yayınlanmak üzere kaydedildi. : "New York'ta Noel", Pointer Sisters'a bugüne kadar bir Billboard listesindeki son görünümlerini sağladı ve parça, Billboard Adult Contemporary listesinde 21. sıraya yükseldi. . New York'ta Noel, Nathan East ve Chris Christian tarafından yazılmış ve onlar tarafından yapılmıştır. Grubun bir sonraki kaydı, Natalia ile kaydedilen Eurythmics'in " Sisters Are Doin 'It For Them " ın yeniden yapımı oldu : bu parça, Ekim 2005'ten itibaren Belçika'nın Flaman listesinin En İyi 20 listesinde 2 numarayla 16 hafta geçirdi. 2008 yılında, Anita Pointer ve Ruth Pointer, The Pointer Sisters Favorites ile ilgili son Pointer Sisters albümünü kaydetti.Grubun en büyük hitlerinden on tanesinin yeniden yapımından oluşan: Pointer Sisters'ın çok sanatçılı hit derlemelerine herhangi bir Pointer Sisters isabetinin dahil edilmesinden telif ücreti alamamasına yanıt olarak kaydedilen "... Favoriler" yalnızca grubun canlı yayınında satıldı konserlerinde ve ThePointerSisters.com web sitesinde, ancak 2013'te iTunes'a eklendi. 

Son yıllarda pek çok Pointer Sisters şarkısı, Girls Aloud'un " Jump (For My Love) " adlı şarkısı gibi çağdaş sanatçılar tarafından seslendirildi, 2003 yılında Birleşik Krallık single listesinde iki numaraya yükselen " Dare Me ", dansa dönüştürüldü. Belçikalı DJ Junior Jack'in "Stupidisco" sunu , bağımsız grup Le Tigre'nin 2004 yılında üçüncü albümleri This Island'da " I'm So Excited " şarkısını seslendirdi ve Fransız DJ Muttonheads, 2005 kulüp hiti "I" da "Back in My Arms" ı örnek aldı. orada olacağım". En son 2007'de Tommy Boy kayıt sanatçısı Ultra Naté , " Automatic " şarkısının dans-pop cover'ını yayınladı.ABD Hot Dance Music / Club Play listelerinde 1 numaraya ulaşan "Pinball Number Count", Coldcut'ın Ninja Tune etiketi için yeniden düzenlendi ve sürpriz bir dans hiti haline geldi. Aynı şarkı Venetian Snares tarafından yeniden düzenlendi Planet Mu plak şirketi. 

Pointer Sisters, sanatçılar olarak yüksek bir uluslararası profili korumuştur: 2002'de Benelüks, Fransa ve Almanya'da gerçekleşen, pop ve klasik müziği birleştiren başarılı bir dizi olan Proms Gecesi'ne katıldılar: Pointer Sisters, 2002'deki tüm katılan Night of the Proms gösterileri arasında en yüksek izleyici reytingleri. 2006 yılının Ocak ayında, Natalia ile Pointer Sisters konseri işbirliği, Anvers'te "Natalia Meets The Pointer Sister" konserleriyle on adet kapalı gişe ile sonuçlandı ve 130.000 satıldı. 10 tarihli konser koşusu için biletler.

Anita Pointer 7 Haziran 2006'da Celebrity Duets'de Olimpik jimnastikçi Carly Patterson ile birlikte " I'm So Excited " şarkısında rol aldı : bir sonraki geceki sonuçlarda ikilinin encore'u " Jump (For My Love) " idi.

4 Ağustos 2009'da Ruth, Anita ve Bonnie Los Angeles'ta Canter's'deki The Kibitz Room'da durdular ve grup ve Ruth'un oğlu Malik Pointer ile sıkıştılar. " Fire ", " Yes We Can " ve "Going Down Slowly" şarkısını söylediler . 4 Kasım 2009'da The Pointer Sisters , Ruth'un torunu Sadako Johnson ile CBS sabah programı The Early Show'da " I'm So Excited " ve " Neutron Dance " oyunlarını oynadı . Issa Pointer şu anda solo bir kariyer peşinde.

Pointer Sisters'ın 28 Ekim 2010 Detroit konserini tanıtırken - daha sonra Anita ve Ruth Pointer ve Sadako Johnson'dan oluşan - Ruth Pointer, "Siz [ve Anita] Sadako ile bir albüm kaydetmeyi planlıyor musunuz?" Diye sordu: "Hmm . ... gerçekten değil .. Zaman zaman konuşuyoruz, ama iş çok değişti ... Sadece bir plak anlaşması yapıp stüdyoya gidip bir prodüktörle kayıt yaptığın ve sonra promosyon yapmaya başladığın eski günler gibi değil. " Aynı röportajda Ruth Pointer, Pointer Sister'ın son yıllarda düşen profili hakkında şunları söyledi: "Avrupa, Asya ve Avustralya'da çok fazla performans gösterdik ve sadece [ABD] 'de kamuoyuna pek görünür değildik. Hâlâ çok sayıda kurumsal parti ve özel parti yapıyoruz çünkü bununla yüzleşelim, bunlar kendi yaş grubumuzda olan ve şarkılarımızı bilen insanlar. "

Kasım 2011'de, Pointer Sisters Avustralya'yı gezdi ve Yeni Zelanda'da Ruth Pointer, Sadako Johnson ve Issa Pointer'dan oluşan bir kadroyla Yeni Zelanda'da bir konser verdi; son isim, isimsiz bir sağlık endişesi nedeniyle seyahat etmek istemeyen Anita Pointer için son dakika ve muhtemelen geçici bir ikame oldu. Ruth Pointer, Sadako Johnson ve Issa Pointer, 11 Şubat 2012'de Los Angeles, Metairie'de düzenlenen Pointer Sisters konserinin de personeliydi. 6 Temmuz 2012'de New Orleans'ta düzenlenen Essence Fest şovunda Anita Pointer gruba yeniden katıldı, bu konserin kadrosu Ruth ve Anita Pointer ve Sadako Johnson'dı. Ağustos 2012'de yaptığı bir röportajda Ruth Pointer, "Anita'nın son zamanlarda bazı sağlık sorunları oldu, bu yüzden ihtiyacı olduğunda ona bir ara vermeye çalışıyoruz. Bu olduğunda kızımı [Issa Pointer] onun yerine doldurması için getiriyoruz." En son Pointer Sisters konserinde, 14 Haziran 2013'te Columbus Senfonisi ile sahne aldı (ve Chaka Khan'ı bir hafta önce doldurdu ), kadro Anita, Ruth ve Issa Pointer'dı. 

Pointer Sisters, Ruth Pointer, Issa Pointer ve Sadako Johnson'ın kadrosuyla Mayıs ve Haziran 2016'da altı Avustralya randevusu oynayacak

son medya raporları, Anita Pointer'ın sağlık durumunun gruptan emekli olmasını gerektirdiğini gösteriyor. 25 Şubat 2016'da News.com.au ile yapılan bir röportajda Ruth Pointer, Pointer Sisters'ın yakın zamandaki canlı performans geçmişi hakkında şunları söyledi: "Neredeyse [grubun canlı katılımları] pop-up etkileşimleri arama eğilimindeyim, Eskiden yaptığımız gibi turları yapmıyoruz.Bunu gençlere bırakacağız, her seferinde aylarca otobüslerle yollarda ....Hala iyi vakit geçiriyoruz, çok sayıda kurumsal randevu düzenliyoruz, çok sayıda kumarhane, özel etkinlik, bağış toplama, bu bizim izleyicilerimiz. [Pointer Sisters'ın şarkılarının] hâlâ alakalı olmasına çok sevindik ve insanlar hala onların söylenmesini duymak istiyor ve biz de şarkı söylemeyi seviyoruz. "

Pointer Sisters, 2005 yılında Vokal Grup Onur Listesi'ne alındı .

Vice City Dance

In Grand Theft Auto: Vice City , oyunda Malibu kulüp özellikli Village People onlar "dans ettiği haraç Otomatik ". Bu dans, dansçıların ellerini iki vuruş için dizlerinin üzerinden geçirip ardından çatıyı iki kez daha yükseltmelerini içeriyordu.

Trajedi ve tartışma

Kasım 2000'de kız kardeşler anneleri Sarah'yı kaybetti.

2003 yılında, kız kardeşi Anita tek çocuğu Jada'yı kanserden kaybetti. Jada, 1973 şarkısı "Jada" nın konusuydu.

11 Nisan 2006'da, uyuşturucu bağımlılığından muzdarip olan Haziran, 52 yaşında akciğer kanserinden öldü. Bir aile ifadesine göre, etrafı Ruth ve Anita'nın yanı sıra Aaron ve Fritz kardeşler tarafından sarılmıştı. 4 Mayıs 2006'da Bonnie, Entertainment Tonight'a çıktı ve diğer kız kardeşlerin Haziran'ın cenaze dileklerini yerine getirmediğini, bunun yerine daha ucuz olduğu için yakılmasını sağladığını söyledi. Bonnie ayrıca, cenazede kız kardeşlerin aile arabasına binmesine izin vermediklerini söyledi. Anita ve Ruth, Bonnie'nin gruba yeniden katılmayı talep ettiğini ve reddedildiği için üzgün olduğunu ve June'un cenazesi için hiçbir talimat bırakmadığını söyledi. Kız kardeşler , 2007'de Idol Radio Show'da Anita'ya katılana kadar Bonnie'den uzaklaşmış gibiydi .

Bonnie, 18 Kasım 2011'de Güney Los Angeles'ta, bindiği arabanın mekanik bir arıza nedeniyle kenara çekilmesinin ardından, crack kokain taşıdığı iddiasıyla tutuklandı. 1 Temmuz 2014'te Motown Records yapımcısı Jeffrey Bowen'dan boşanma davası açtı. 8 Haziran 2020'de Los Angeles'taki evinde 69 yaşında öldü.

Çocuk Televizyon Atölyesi

Pointer Sisters , Susam Sokağı adlı eğitici televizyon dizisi Çocuk Televizyonu Atölyesi'ne katkıda bulundu . " Pinball Number Count ", Susam Sokağı'nda çocuklara on ikiye kadar saymayı öğretmek için tasarlanmış bir animasyon kısa filmdi . İlk olarak 1976'da Imagination, Inc. tarafından San Francisco , California'da Children's Television Workshop için üretildi .

Ana kayıtların kaybı

25 Haziran 2019'da The New York Times Magazine , The Pointer Sisters'ı 2008 Universal yangınında master kayıtlarını kaybeden yüzlerce sanatçı arasında listeledi .

Üyeler

Şu anki üyeler

  • Ruth Pointer (1972-günümüz)
  • Issa Pointer (2002-2009, 2011 - günümüz)
  • Sadako Pointer (2009-günümüz)

Eski üyeler

  • Anita Pointer (1969-2015)
  • Bonnie Pointer (1969-1977, 2009'da tek seferlik; 2020'de öldü)
  • Haziran İşaretçisi (1969-1977, 1978-2002; 2006'da öldü)
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon