Rick Astley

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Single'lar

Rick Astley 

1966 senesinde Lancashire'da dünyaya gelen İngiliz pop şarkıcısı Richard Paul Astley, 10 yaşındayken kilise korosuna dahil oldu ve müzikle tanıştı. Lise yıllarında da davul çalmaya başlayan ve birçok grupta faaliyet gösteren Astley, 16 yaşındayken okuldan ayrıldı ve babasının yanında çalışmaya başladı. Bu sırada 'Give Way' ve 'FBI' adlı gruplarda performans göstermeye devam eden sanatçı, bir süre sonra FBI grubunun vokalistinin gruptan ayrılmasıyla vokalistlik görevini üstlendi. Kısa zamanda Mike Stock, Matt Aitken ve Pete Waterman'dan oluşan Stock Aitken Waterman adlı prodüksiyon şirketinin dikkatini çekmeyi başaran müzisyen, 1986 senesinde Lisa Carter ile birlikte "When You Gonna" adlı parçayı kaydederek profesyonel müzik yaşantısına adım attı.

1987 senesinde "Never Gonna Give You Up" adlı parçayı single olarak yayınlayan ve single ile ismini bir anda tüm dünyada duyuran Rick Astley, parçanın single'ı ile Billboard Hot 100 ve İngiltere Single listeleri dahil olmak üzere birçok ülkenin müzik listesinin zirvesine yerleşmeyi başardı. Aynı sene "Whenever You Need Somebody" adlı ilk stüdyo albümünü RCA Records etiketiyle piyasaya süren Astley, albümüyle İngiltere listelerinin zirvesine, Amerika listelerinin ise 10. sırasına yerleşti.

Albümden "Never Gonna Give You Up" parçasının yanısıra "Whenever You Need Somebody", "When I Fall In Love/My Arms Keep Missing You", "Together Forever", "It Would Take A Strong Strong Man" ve "Don't Say Goodbye" adlı şarkılarını da single olarak yayınlayan sanatçı, bu single'lardan "Together Forever" single'ı ile Billboard Hot 100 listelerinde 1, İngiltere Single listelerinde ise 2 numara oldu. "Whenever You Need Somebody" single'ı ile İngiltere Single listelerinde 3 numara olan müzisyen, "When I Fall in Love / My Arms Keep Missing You" ve "Together Forever" single'ları ile de aynı listelerin 2. sırasındaydı.

"Hold Me in Your Arms" adlı 2. stüdyo albümünü 1988 senesinde müzikseverlerin beğenisine sunan Rick Astley, albümüyle İngiltere listelerinde 8, Amerika listelerinde ise 19 numara oldu. Albümden "She Wants to Dance with Me", "Take Me to Your Heart", "Hold Me in Your Arms", "Giving Up on Love" ve "Ain't Too Proud to Beg" adlı çalışmalarını single olarak yayınlayan Astley, bu single'lardan "She Wants to Dance with Me" ile İngiltere ve Billboard Hot 100 listelerinin 6. sırasına yerleşti. "Take Me to Your Heart" ile İngiltere Single listelerinde 8 numara olan sanatçı, "Hold Me in Your Arms" single'ı ile de aynı listelerin 10. sırasındaydı. Bu albüm sonrasında toplam 15 ülkede turneye çıkan sanatçı, aynı dönemde Stock Aitken Waterman prodüksiyon şirketiyle de yollarını ayırma kararı aldı.

1991 senesinde "Free" adlı 3. stüdyo albümünü Gary Stevenson'ın prodüktörlüğünde piyasaya süren Rick Astley, albümde yer alan "Wonderful You" ve "Behind the Smile" adlı parçalarda Elton John ile bir araya geldi. Bu albümle standart pop tarzından uzaklaşarak soul müziğine yönelen Astley, albümüyle Amerika listelerinde 31, İngiltere listelerinde ise 9 numara oldu. Albümden "Cry for Help", "Move Right Out" ve "Never Knew Love" adlı şarkılarını single olarak yayınlayan sanatçı, bu single'lardan en iyi çıkışı "Cry for Help" single'ının Billboard Hot 100 ve İngiltere Single listelerinde 7 numara olmasıyla yakaladı. Single'ın bu başarısıyla kariyerinde çıkardığı ilk sekiz single ile İngiltere Single listelerinin ilk 10 sırasında yer alan erkek sanatçı başarısına ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren müzisyen, günümüzde de bu rekora sahip olan tek isim olarak müzik tarihinde bulunuyor.

1993 senesinde "Body & Soul" adlı 4. stüdyo albümünü hayranlarının beğenisine sunan Rick Astley, ne var ki albümün çıkışı sırasında ailesine daha fazla zaman ayırabilmek için müzik kariyerini sonlandıracağını duyurdu ve bu da albümün müzik listelerinde başarı yakalamasını engelledi. Albümden "The Ones You Love" ve "Hopelessly" adlı çalışmalarını single olarak piyasaya süren Astley, "Hopelessly" single'ı ile Billboard Hot 100 listelerinde 28, İngiltere Single listelerinde ise 33 numara oldu.

2000 senesinde Polydor Records ile anlaşma sağlayan ve aradan sekiz yıl geçtikten sonra 2001 senesinde "Keep It Turned On" adlı 5. stüdyo albümüyle müzik dünyasına geri dönen Rick Astley, albümüyle müzik listelerinde başarı yakalayamasa da tarzı ile müzik eleştirmenlerinden tam not aldı. Albümden "Sleeping" ve "Keep It Turned On" adlı çalışmalarını single olarak çıkartan Astley, ertesi sene ilk derleme albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı.

2004 senesinde aradan 14 sene geçtikten sonra ilk kez dünya turnesine çıkan Rick Astley, aynı dönemde Sony BMG ile anlaştı ve ertesi sene "Portrait" adlı 6. stüdyo albümünü yayınladı. Albümde "Cry Me a River", "I Can't Help Falling in Love (With You)" ve "These Foolish Things" gibi pop dünyasının tanınan parçalarını baştan yorumlayan Astley, albümüyle İngiltere listelerinde 26 numara olmayı başardı.

2008 senesinde "The Ultimate Collection: Rick Astley" adlı bir derleme albüm piyasaya süren Rick Astley, albümüyle İngiltere listelerinin 17. sırasına yerleşti. Astley, günümüzde hala 80'lerin önemli pop yıldızlarıyla konserler gerçekleştirmeye devam ediyor.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon