Ricky Martin

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler

Single'lar

Single'ların Tamamı

Ricky Martin Kimdir

24 Aralık 1971'de Porto Riko'da San Juan'da doğan Ricky Martin, altı yaşında reklamlarda görünmeye başladı. 18 yaşına gelene kadar genç grup Menudo'ya üye oldu. Liseyi bitirdikten sonra sahne ve televizyonda göründü, aynı zamanda solo müzik kariyerine devam etti. İlk İngiliz albümü ve single albümü çok başarılıydı. Bugün hem İspanyolca hem de İngilizce müzik yapmaya devam ediyor.Ricky Martin Şarkıları ve Albümleri:Martin aktif olarak oyunculuk kariyerine devam ederken, aynı zamanda albüm çıkardı ve konser gösterileri yaptı. Yerli Porto Riko'da ve Latin / Hispanik topluluğunda bir bütün olarak tanınmıştı.

İlk solo albümü Ricky Martin , 1988 yılında Sony Latin bölümü tarafından oluşturuldu. Daha sonra 1989'da Me Amaras adlı ikinci bir albüm çıkardı . Üçüncü albümü A Medio Vivir 1997'de çıktı. Aynı yıl onun Disney'in animasyon özelliğinin Hercules adlı İspanyol dili sürümüne seslendi . 1998'de yayınladığı bir sonraki proje olan Vuelve , Martin'in 1998'de düzenlenen Fransa Dünya Kupası futbol turnuvasında gerçekleştirdiği bir vitrin yayını kapsamında "La Copa de la Vida" adlı single ("Yaşam Biçimi") yer aldı.

Şubat 1999'daki Grammy Ödülleri'nde, Martin, Los Angeles Shrine Oditoryumu'nda "La Copa de la Vida" nın cesurca performansını Vuelve için En İyi Latin Pop Performansı ödülünü almadan hemen önce verdi .Olağanüstü başarılı ilk İngiliz

single'ı "Livin 'La Vida Loca" nın çıkışı ile birlikte yıldız yapımı Grammy gecesini izledi. Albümü Ricky Martin Billboard tablosunda 1 numaraya çıktı. Martin ayrıca Time dergisinin kapağında yer aldı ve artan Latin kültürel etkisinin Amerikan pop müzik ana akımına getirilmesine yardım etti.

İlk İngiliz albümünün ve single'ın olağanüstü popüler başarısına katkıda bulunmak için Mart 2000, Şubat 2000'de düzenlenen Grammy Ödülleri'nde dört kategoride aday gösterildi. Her dört kategoride de kaybolmasına rağmen - emektar erkek pop sanatçısı Sting'e (En İyi Pop Albümü, En İyi Erkek Pop Vokal Performansı) ve Santana, gitarist gitarist Carlos Santana'nın (Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı) liderliğindeki grup, Martin, başarıya ulaşan Grammy ilk çıkışından bir yıl sonra yine canlı bir performans gösterdi.

Kasım 2000'de Martin , Ricky Martin için çok beklenen takip albümü Sound Loaded'i piyasaya sürdü . "She Bangs" adlı hit single'ı, Martin'in En İyi Erkek Pop Vokal Performansı dalında bir başka Grammy adayı oldu.Sound Loaded'ten sonra Martin, hem İspanyolca hem de İngilizce müzik yapmaya devam etti. En büyük İspanyol dili isabetleri La Historia'da (2001) derlendi . Bunu, iki yıl sonra, Almas del Silencio tarafından izlendi ve İspanyolca söylenen yeni malzemeler içerildi.

Oyunculuk

Martin bir sahne müzikalinde rol almak için Meksika'ya gitti; konser 1992 İspanyolca telenovalarda, Alcanzar una Estrella'da ya da Bir Yıldızlıya Ulaşmak için bir şarkıcı olarak rol aldı. Şov çok popüler olduğunu kanıtladı ve seri filmin rolünü tekrarladı. 1993 yılında Martin, Los Angeles'a taşındı. Burada, NBC'nin sitcom'u Getting By tarafından Amerikan TV yayınına girdi. 1995'te ABC'nin gündüz sabun operası General Hospital'da görev aldı ve 1996'da Les Miserables'ın Broadway prodüksiyonunda rol aldı .

Son Projeler

Ricky Martin , 2010'da otobiyografi Me'yi yayınladı ve hızlı bir şekilde en çok satanlar haline geldi. Bu arada, Joss Stone ile birlikte düet single'ı olan "Benim için En İyi Şey Sen" i de ekledi. Bu da küçük bir hit oldu. Martin yakında pop grafiklerinden en üste çıkarak Latin grafiklerindeki en yeni 1 numaralı albüm olan İspanyolca, Música + Alma + Sexo (2011) 'de yeni bir şarkı albümü yayımladı .

Martin, 2012'de lise müzik dizisi Glee'ye konuk olarak katıldı . Ayrıca Tim Rice ve Andrew Lloyd Webber'in vurduğu müzikal Evita'nın canlandırılması için Nisan ayında Broadway'e geri döndü. Arjantin'in en efsanevi figürlerinden ve lider Juan Peron'a eş olan Eva Peron'un hikayesini anlatan Ché rolü oynadı .'Gianni Versace'nin Suikastı' ,Martin, FX'in Ocak 2018'de ilk gösterime giren The Gianni Versace Suikastı : Amerikan Suç Hikayesi'nde yer aldı. Martin, Versace'nin öldürüldüğü gün orada olan ve uzun süredir ortağı olduğu Antonio D'Amico'yu canlandırıyor.

Gençliği & Menudo

Enrique Jose Martin Morales IV doğumlu Ricky Martin, altı yaşına kadar yerel televizyonlarda reklamlarda yer almaya başladı. 1984'te nihayet bir yer edinmeden önce genç şarkı grubu Menudo için üç kez deneme yaptı. Menudo ile yaptığı beş yılda Martin birçok dilde şarkı söyleyerek dünyanın dört bir yanına gitti. 1989'da grubun 18 yaş sınırına ulaştı ve solo oyunculuk ve şarkı kariyeri sürdürmek için New York'a taşınmadan önce liseyi bitirmek için yeterince uzun süre Porto Riko'ya döndü.

Kişisel hayat

Martin, 2008'de doğan iki ikiz erkek, Matteo ve Valentino'nun babasıdır. Özel hayatından çekinmeden Ricky Martin web sitesinde 2010 yılında "Şanslı eşcinsel bir erkek olduğumu söylemekten gurur duyuyorum, kendim olduğum için çok gururluyum" dedi. Martin cinselliğiyle halka açılma kararının kısmen oğulları tarafından ilham aldığını açıkladı.

Kasım 2016'da Ellen DeGeneres' in talk şovunda bir görüntü sırasında Martin, Suriye'de doğan ve İsveç'te yetişen bir sanatçı olan Jwan Yosef'e olan bağlılığını ilan etti. Ocak 2018'de Martin, ikisinin sessizce evlendiğini ilan etti.

Birçok nedenden dolayı aktivist olarak Ricky Martin Vakfı'nı 2000 yılında çocuk savunuculuğu organizasyonu olarak kurdu. Grup çocuk istismarıyla mücadele eden Çocuk İnsanları projesini yürütüyor. Martin, 2006 yılında ABD Hükümeti Uluslararası İlişkiler Komitesi'nin önünde tüm dünyadaki çocukların haklarını geliştirmek için Birleşmiş Milletler'in çabalarını desteklemek için konuştu.

Martin, kuruluşundan sonra diğer hayır kurumlarının çabalarını desteklemektedir. Uluslararası Hayırlı Kötülük ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi' nden 2005 Uluslararası İnsani Yardım Ödülü de dahil olmak üzere hayırsever çalışmaları için çok sayıda ödül aldı.

Diskografi

Stüdyo Albümleri

 • 1991: Ricky Martin
 • 1993: Me Amarás
 • 1995: A Medio Vivir
 • 1998: Vuelve
 • 1999: Ricky Martin
 • 2000: Sound Loaded
 • 2003: Almas del Silencio
 • 2005: Life ,
 • 2007:Non Siamo Soli (Eros Ramazzotti ile beraber)

Konser Albümleri

 • 2006: MTV Unplugged
 • 2007: Black & White Tour
 • Derleme Albümleri
 • 2001: La Historia
 • 2001: The Best of Ricky Martin
 • 2008: Ricky Martin 17

DVD albümleri

 • 1999: One Night Only
 • 1999: Ricky Martin: The Video Collection
 • 2001: Ricky Martin: The European Tour
 • 2001: La Historia"
 • 2006: MTV Unplugged
 • 2007: Black & White Tour
 • 2008: Ricky Martin 17

Filmografi

Televizyon programları

 • Phua Chu Kang Pte Ltd (2003)
 • General Hospital (1996) (televizyon dizisi) - Miguel Morez ile.
 • Les Miserables (1994) (televizyon dizisi)
 • Alcanzar una estrella (1991) (televizyon dizisi) 
SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon