Sade

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Nijerya'nın Ibadan şehrinde doğan ve 4 yaşından beri kısmen İngiltere'nin Essex kentinde büyüyen Sade , Londra'daki Saint Martin's School of Art'ta okudu ve Pride grubuna erken katılmadan önce bir moda tasarımcısı ve yarı zamanlı model olarak mütevazı bir kabul gördü. 1980'ler. Bir sanatçı olarak dikkat çektikten sonra Sade grubunu kurdu ve 1983'te Epic Records ile bir kayıt sözleşmesi imzaladı . Bir yıl sonra grup , dönemin en çok satan albümlerinden biri olan Diamond Life albümünü çıkardı. İngiliz bir kadın vokalist tarafından en çok satan ilk albüm. Temmuz 1985'te Sade, Wembley Stadyumu'ndaki Live Aid yardım konserinde sanatçılar arasındaydı ve ertesi yıl Absolute Beginners filminde rol aldı . Grubun üçüncü ve dördüncü albümleri Stronger Than Pride (1988) ve Love Deluxe'ün (1992) ardından, Sade'nin çocuğunun doğumundan sonra ara verdiler ve şarkıcı, akıl sağlığı ve bağımlılıkla ilgili kanıtlanmamış iddialar nedeniyle medyada geniş yer buldu .

Kişisel hayat Sade işgal de Tottenham erkek arkadaşı ile 1980'lerde Robert Elms . 1989'da İspanyol film yönetmeni Carlos Pliego ile evlendi, evlilikleri 1995'te sona erdi. Sade , 1990'ların sonunda 21 yaşında Mickailia Ila Adu adlı bir çocuk doğurduğunda Jamaikalı müzik yapımcısı Bob Morgan ile yaşamak için kısa bir süre Karayipler'e taşındı. Temmuz 1996. Sade ve Morgan daha sonra ayrıldı ve 2007'den beri eski bir Kraliyet Denizcisi olan Ian Watts ile ilişki içindedir; Bu ilişkiden bir üvey oğlu var. 2016'da Ulusal Çıkma Günü'nde Mickailia, transseksüel bir adam olarak çıktı ve Izaak Theo Adu adını aldı. Eylül 2019'da Izaak, annesine geçiş sürecindeki desteği için teşekkür ederek çevrimiçi bir mesaj yayınladı. 2005 yılında Sade, Gloucestershire kırsalına taşındı ve orada yıkık dökük bir kır evi satın aldı. 

SADE

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon