Sia

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Single'lar 

Single'ların Tamamı

Sia Kimdir

Sia Kate Isobelle Furler, 18 Aralık 1975'te Adelaide, Avustralya'da doğmuştur. Babası Phil Colson müzisyen, annesi Leone Furler ise sanat öğretmenidir. Aktör ve şarkıcı Kevin Colson'un da yeğenidir. Müzik kariyerine 17 yaşında başlamıştır. İlk adımını caz-funk grubu "Crisp" ile atmıştır. Crisp grubunun "Word and the Deal" ve "Delirium" adlı iki albümünden sonra 1997 yılında gruptan ayrılmıştır. Aynı yıl "OnlySee" adlı ilk solo albümünü yayınlamıştır. Daha sonrasında Sia Londra'ya yerleşmiştir. İngiliz müzik grubu Jamiroquai'ya geri vokal yapmıştır. Bu dönem içerisinde "Zera 7" grubu ile çalışmalar yapmıştır. Grubun 2001 yılında çıkardığı "Simple Things" albümünde iki şarkıda vokal yapmıştır. "When It Falls" ve "The Garden" albümlerinde de vokal yapıp grubun "gayrıresmi" vokalisti olarak adlandırılmıştır.

2000 yılında Sia, Dance Pool şirketiyle anlaşmıştır. Buradan çıkardığı "Taken for Granted" adlı single'ı ile İngiltere listelerinde ilk ona girmeyi başarmıştır. 2001 yılında "Healing Is Difficult" adlı ikinci albümünü piyasaya çıkarmıştır. Albüm tanıtımından memnun kalmamıştır. Ardından müzik şirketini değiştirmiştir ve Universal Music Group'un alt şirketlerinden Go! Beat ile anlaşmıştır.

2004 yılında "Colour the Small One" adlı üçüncü albümünü yayınlamıştır. Ancak bu albümün de tanıtımından memnun kalmamıştır ve 2005 yılında New York'a taşınmıştır. Bu dönemde "Breathe Me" şarkısı, HBO dizi Six Feet Under'ın sezon finalinde kullanılmıştır ve Sia'nın ABD'deki şöhretini arttırmıştır. Bu nedenle Sia'nın menajeri David Enthoven, Sia için bir ABD turnesi düzenlemiştir.

2007 yılında yeni bir stüdyo şarkısınında bulunduğu New York'ta kaydedilmiş bir konser albümü olan "Lady Croissant" ı yayınlamıştır. 2008 yılında "Some People Have Real Problems" adlı dördüncü albümüyle Amerikan Billboard 200 listesinde ilk 30'a girmiştir. "Day Too Soon" albümün ilk single'ını 2007 yılında yayınlamıştır. ABD Hot Dance Club Songs listesinde 24. sırada yer almıştır. "The Girl You Lost to Cocaine" adlı ikinci single parçası aynı listede 8.sıradayken Hollanda ve İspanya'da da başarılı olmuştur. 2009 yılında bu çalışma ARIA Müzik Ödülleri'nde "En İyi Müzik DVD'si" ödülü kazanmıştır. Aynı ödül töreninde Some People Have Real Problems "En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı Albümü" dalında da aday gösterilmiştir.

2009 yılında ünlü Amerikalı şarkıcı Christina Aguilera'nın "Bionic" albümünde üç bestesiyle yer almıştır.

2010 yılının Haziran ayında "We Are Born" adlı beşinci albümünü yayınlamıştır. Bu albümde prodüktör Greg Kurstin ile çalışmıştır. Albüm, Avustralya listelerinde iki numara olmuştur ve bu ülkede altın plak kazanmıştır. 2010 yılı ARIA Müzik Ödülleri'nde albüm "En İyi Bağımsız Yayın" ve "En İyi Pop Albümü" ödüllerini kazanmıştır.

"We Are Born" adlı albümünün getirdiği şöhret Sia'yı rahatsız etmiştir. Tanıtım konserleri vermeyi reddetmiştir ve sahnede maske takmaya başlamıştır. Şarkıcılığa bir süre ara veren Sia, şarkı yazarı olarak çalışmaya başlamıştır. Alicia Keys için yazdığı "Titanium"u daha sonra David Guetta'ya göndermiştir ve David Guetta, Sia'nın orijinal demo vokallerini kullanarak bu şarkıyı 2011 yılında single olarak yayınlamıştır. 2011-2013 yılları arasında Sia, Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida ve Rihanna gibi şarkıcılar ile çalışmıştır.

2013 yılının Ekim ayında "The Hunger Games: Catching Fire" filmi soundtrack'i için The Weeknd ve Diplo ile "Elastic Heart"ı kaydetmiştir. 2014 yılının Temmuz ayında "1000 Forms of Fear" adlı altıncı albümünü yayınlamıştır. 2015 yılının Ekim ayında altın plak kazanmıştır. Albüm, British Phonographic Industry'ten gümüş, Australian Recording Industry Association'dan da altın madalya almıştır. 2016 yılı itibariyla albümün satışı 1 milyonu geçmiştir. Albümün ilk single'ı "Chandelier" 2014 yılının Mart ayında yayınlanmıştır. Albümün satışı 2015 yılının Ocak ayında sadece ABD'de 2 milyonu geçmiştir. Şarkı Youtube üzerinde 1 milyarın üzerinde tıklanmıştır. Aynı zamanda 57. Grammy Ödülleri'nde "Yılın Kaydı", "Yılın Şarkısı", "En İyi Pop Solo Performansı" ve "En İyi Video Klip" dallarında aday gösterildi ancak hiçbirini kazanamamıştır.

2014 yılında Sia, Broadway müzikali Annie'nin film versiyonunun soundtrack'ine katkıda bulunmuştur. Sia, Kurstin ve filmin yönetmeni Will Gluck tarafından yazılan "Opportunity", 72. Altın Küre Ödülleri'nde en iyi orijinal şarkı dalında aday gösterilmiştir.

2016 yılının Ocak ayında "This Is Acting" adlı albümünü yayınlamıştır. 2017 yılında Grammy Ödülleri'nde üç dalda aday gösterilmiştir. Rihanna, Ne-Yo, Rita Ora, Celine Dion, Jessie J, Katy Perry, Britney Spears, Beyoncé ve Kylie Minogue için şarkılar yazmıştır.

2014 yılının Ağustos ayında evlendiği eşi Erik Anders Lang'ten 2 yıl süren evliliğinin ardından 2016 yılının Aralık ayında ayrılma kararı almıştır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon