Sibel Alaş

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Sibel Alaş Kimdir

13 Şubat 1973 tarihinde Kocaeli'nde doğmuş Türk şarkıcı, söz yazarı ve çevirmendir.

- Ailesinin ilk çocuğu olan Alaş, küçük yaşlardan itibaren ailesinin de desteğiyle müzik ve sanat ile iç içe bir çocukluk geçirmiş olup ilk enstrümanı olan mandolini ona babası henüz 7 yaşındayken hediye etmiştir.
İlkokuldan liseye kadar olan öğrenimini Çavuş Koleji'nde görmüştür. Bu süreçte çokça şiirler yazmış, gitar çalmayı öğrenmiş, yarışmalara, konserlere ve okul orkestrasına katılmıştır. On yaşından itibaren normal eğitimine ek olarak Önder Bali Müzik Okulu'nda müzik eğitimi de almaya başlamıştır. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi'nde Amerikan Dili ve Edebiyatı üzerine yapmıştır.

- Müzik kariyerine Yonca Evcimik'in vokalistliğini yaparak başlayan Alaş, 1995 yılında ise albümünün en sevilen şarkısıyla aynı adı taşıyan "Adam" isimli ilk albümünü çıkardı. Bu albümü çıkarmasında Mustafa Sandal'ın büyük yardımı ve emeği olmuştur. Hemen ardından yaklaşık bir yıl sonra(1996) "Fem" isimli ikinci albümünü çıkarmıştır. Bu albümüyle sadece ne kadar iyi bir ses sanatçısı değil aynı zaman da ne kadar da iyi bir söz yazarı olduğunu göstermiş, kendini kanıtlamayı ve dikkat çekmeyi başarmıştır.
Bundan iki yıl sonra ise(1998) üçüncü albümü olan "Çocuk" isimli albümünü çıkarmıştır.

- Kendine özgü bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Alaş'ın sevenleri, albüm isimlerini yanyana sıraladıklarında; "Adam, Fem(Fransızca' da kadın), Çocuk" diye bir üçleme yaptığını fark etmişlerdir. Aynı zamanda dikkat çeken diğer bir husus ise Sibel Alaş'ın albümlerinde ismini "Sibelalaş" şeklinde yazıp Türkçe'deki ulama kuralından yararlanmasıdır.

- 1996 yılında prodüktörü olan Zeki Aköz ile dünya evine girmiş, evlenmiştir.

Aynı yıl içinde(1996) gerçekleşen 2.Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde "En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı" ödülünü ve aynı ödül töreninde "Adam" isimli şarkısına (ilk albümüne adını da veren şarkısı) çektiği klip ile de "Yılın En İyi Klibi" ödülünü almaya hak kazanmıştır.
2005 yılının Aralık ayında beyninde AVM (kılcal damarlarının birinde kitle) olduğu anlaşıldı, tedavisi günümüzde de hala devam etmektedir.

2006 yılının Nisan ayında uzun bir aradan sonra "Carpe Diem"(Anı Yaşa) isimli yeni albümünü çıkarmıştır.
Genel olarak bakacak olursak albümleri :

Albümleri

  • Adam (1995, Sony Müzik)
  • Fem (1996, Sony Müzik)
  • Çocuk (1998, Sony Müzik)
  • Carpe Diem (2 CD ]CD & VCD] 2006, İrem Records)
  • Sibel Alaş, Koleksiyon serisi (2006, Sony BMG)
  • Carpe Diem [Limited Edition] 3 CD (CD 3: Böyle Dünyanın/Single) (2006, İrem Records)
  • Herkes Gibisin [Extra Orkestra içinde] Tekli - 2014

SİBEL ALAŞ

  1. Adam
  2. Carpe Diem

- 2010 yılından ise kitap çevirmenliğine başlayan Alaş'ın ilk çevirdiği kitap "Kırık Kalpler Oteli" adlı kitaptır. Günümüzde "Game of Thrones" adıyla tv dizisi olarak çekilen George R.R Martin'in "Buz ve Ateşin Şarkısı" isimli kitap serisinin de çevirmenliğini yapan Alaş, bir röportajında:
"Game of Thrones serisini mutfak masasında çevirdim." demiştir. Ayrıca bu başarısıyla da adından söz ettirmiştir.
Sibel Alaş'ın Radyo Mega'da kendisinin hazırlayıp sunduğu "De'sibel" isimli bir radyo programı da vardır.

- Alaş'ın iki yaşından beri koruyucu anneliğini yaptığı 1996 doğumlu Tuğçe adında bir kızı, Doğa adında bir oğlu ve günümüzde de devam eden güzel bir aile yaşantısı vardır.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon