Silver Convention

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Kariyer 

Grup yapımcı ve söz yazarları Sylvester Levay ve Michael Kunze tarafından Münih'te kuruldu . Grubun adı, Levay'ın takma adı olan "Silver" olan Levay'den alınmıştır. Kunze, 1960'ların sonlarında Almanca protesto şarkıları yazan bir pop söz yazarıydı; bu melodiler modası geçince pop plakları ve reklamlar üretmeye başladı. Levay, Yugoslavya'da büyürken Amerikan müziğine karşı bir zevk geliştirdi ve sonunda bir müzik aranjörü ve söz yazarı oldu. 

Ingrid, Wilma ve Monica adlı kadın oturum vokalistlerini kullanarak 1975'te İngiltere'de 30 numaraya kadar yükselen " Save Me " şarkısıyla başarılı bir single kaydetti . Daha sonra ilk kayıtları ve gelecek albümleri için Gitta Walther , Lucy Neale , Betsy Allen, Roberta Kelly ve Jackie Carter gibi diğer vokalistleri kullandılar . Sadece bir stüdyo grubu oldukları için; Levay ve Kunze, halka sunum yapmak için profesyonel göstericiler bulmaları gerektiğini anladılar. Penny McLean, Ramona Wulf ve Linda G. Thompson, Silver Convention'ın halka açık yüzü oldu.

İki büyük ABD ve Kanadalı hit single'ı attılar. Tam şarkı sözlerinin yalnızca altı farklı kelimeden (Fly, Robin, Up, To, The, Sky) oluştuğu " Fly, Robin, Fly ", Kasım sonu ve Aralık 1975'te üç hafta boyunca 1 numarada kaldı ve En İyi R&B Enstrümantal Performans için Grammy Ödülü'nü gruplandırdı . Bir milyonun üzerinde kopya sattı ve Aralık 1975'te RIAA tarafından altın bir diskle ödüllendirildi . Başlangıçta şarkı "Run, Rabbit, Run" adını taşıyordu ve kayıt yapılmadan hemen önce yazarlar tarafından değiştirildi. Bir sonraki başarıları " Kalk ve Boogie", ayrıca yalnızca altı farklı kelimeden oluşan (Get, Up, And, Boogie, That, Right), 15 Haziran 1976'da Kanada'da 1 numaraya yükseldi, Haziran 1976'da ABD'de 2 numaraya 3 hafta kaldı. ve ayrıca Mayıs 1976'da Birleşik Krallık'ta 7. sırada zirveye ulaştı. Bir sonraki albümleri "No No Joe", Eylül 1976'da yalnızca 60. sırada yer aldı. Üçlü tarafından piyasaya sürülen diğer single'lar , onları kısa bir süre başarılı kılan sesi kopyalamaya çalıştı. , ancak bunlar sadece küçük başarılardı. Bu sırada Linda G. Thompson gruptan ayrıldı ve yerini, grubun en yeni şarkıcısı olmak için açık bir seçim çağrısında diğer ümitliler yerine seçilen New Yorker Rhonda Heath aldı. 

Michael Kunze ilk iki albümün sözlerini Stephan Prager takma adıyla yazdı . Bu süre zarfında üç şarkıcı kendi solo çalışmalarını yayınladı. McLean ve Thompson sırasıyla " Lady Bump " ve "1, 2, 3, 4 ... Fire!" Ve "Ooh What a Night" ile hit single'lar elde etti . Wulf'un solo çabası sadece ılımlı bir başarıydı.

Gümüş Kongre, Almanya'yı 1977 Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Telegram" ile temsil ederek sekizinci olarak bitirdi. Girişte yalnızca İngilizce şarkı sözleri vardı (geçmiş hitlerinden önemli ölçüde daha fazla kelimeyle), ancak bu yıl yeniden getirilen dil kuralına rağmen girmesine izin verildi , çünkü şarkı yeniden tanıtılmadan önce Almanya'yı temsil etmek üzere seçildi. 1994 yılında, Rhonda Heath Eurovision'a geri döndü ve Mekado'nun Almanca olarak icra ettiği " Wir Geben 'Ne Party " adlı Almanca girişine arka vokal ve klavye sağladı . Bu giriş Silver Convention'ın çabalarından daha iyi sonuç verdi ve Dublin'deki 25 başvuru arasından üçüncü oldu .

Yeni bir yapımcı (John Davis) ve gözden geçirilmiş bir şarkıcı kadrosuyla (Suzie McClosky, diğer adıyla Zenda Jacks, Rhonda Heath ve Ramona Wulf), Silver Convention, Love in a Sleeper albümüyle 1978'de yeniden başarılı oldu . 12" Tek Mission To Venüs ' 'ile desteklenen' Gece With Me geçirin LP salıverilmesine'.

Levay ayrıca Giorgio Moroder ile çalıştı ve Kunze, Jim Steinman ile çalışmaya başladı . Üç şarkıcının solo kariyerleri hızla sona erdi ve bu dönemde disko sahnesine olan ilgi azaldığı için müzik endüstrisini terk ettiler . Levay ve Kunze daha sonra müzikal Elisabeth , Mozart'ın başarılı Viyana yapımlarında işbirliği yaptı ! ve Rebecca .

Braniff Airways için İlk ABD Konseri

Gümüş Sözleşme'nin ilk ABD Konseri gerçekleştirildi Dallas, Texas Kuzey Hangar, Braniff Uluslararası Havayolları Operasyon ve Bakım Base Dallas , 23 Şubat Çarşamba akşamı Havaalanı, 1977. grup Romanya'ya Acapulco, Meksika , neredeler ayrıca 19 Şubat 1977'de Braniff için Üç Akşam Hatırlanacak adlı özel bir partide performans sergiledi. Havayolu, yeni Ultra Zarafet Kampanyasını duyurmak ve Haute Couturier Halston'ın yeni hava ve yer ekibi üniformalarını tanıtmak için promosyon partisini düzenledi.. Silver Convention, taşıyıcının yeni uçak içi servisinin anısına Braniff için özel olarak "Ultra Ultra" adlı bir şarkı kaleme aldı; bu şarkıyı Acapulco'da ve Dallas konserlerinde verdiler. Love Field konserinin ertesi günü, grup The Mike Douglas Show için bir röportaj yapmak için Philadelphia, Pennsylvania'ya gitti .

Şarkılarının cover versiyonları

Amerikalı caz flüt sanatçısı Herbie Mann , ortak yapımcılığını ve düzenini Sylvester Levay'ın yaptığı 1976 tarihli albümü Bird in a Silver Cage için "Fly, Robin, Fly" ın cover versiyonunu kaydetti . Avustralya / İngiliz yaylılar dörtlüsü Bond , 2004 albümleri Classified için "Fly, Robin, Fly" ın bir versiyonunu da kaydetti . 2003 yılında, Alman yaşam tarzı şirketi Apartment20, baş vokalde ve şarkının videosunda Ramona Wulf'un yer aldığı "Fly, Robin, Fly" ın bir versiyonunu yaptı.

The Dancing Tolmans ve Johnny Brogan, "The Dancing Tolmans And Johnny Brogans Anniversary Album" albümlerinde "San Francisco Hustle" ı yorumladılar. Şarkı da Blackbuster tarafından 1976'da "Blackbuster 3" albümünde yer aldı.

Silver Convention'ın hit filmi "Kalk ve Boogie", 2009'da "Snuggie" ( kollu battaniye ) reklamı için yeniden düzenlendi . Şarkı, Amerikan endüstriyel metal grubu Static-X tarafından da kaplandı ve 2007'de Cannibal albümü için bir bonus parça olarak yayınlandı .

Avustralyalı alternatif rock grubu Regurgitator tarafından ikinci albümleri Unit'in "The Song Forally Known As" adlı şarkısı için "No, No, Joe" single'ının B-side'ı "Thank You, Mr. DJ" denildi 

Amerikalı alternatif rock grubu Bloodhound Gang , One Fierce Beer Coaster albümlerinde yayınlanan 1996 tarihli "Lift Your Head Up High (And Blow Your Brains Out)" adlı şarkılarının ana riffi için "Get Up and Boogie" yi örnek aldı . Örnek, Lupus Thunder ile şarkının performansları sırasında olduğu gibi çalındı , ancak Daniel P. Carter onu canlı bir gitar parçasıyla değiştirdi.

Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon