Yıldız Tilbe

Müzik

İNDİRMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ .. !CLICK THE ALBUM TITLES TO DOWNLOAD .. ! YOUTUBE'dan DİNLEMELERİNİZ SIK SIK REKLAMLARLA KESİLECEKTİR.  KESİNTİSİZ DİNLEMEK İÇİN ALBÜM BAŞLIKLARINI TIKLAYARAK ONLINE DİSKTEN DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM   

Albümler 

Yıldız'dan Türküler, Yıldız Tilbe'nin sekizinci albümüdür ve tamamen türkülerden oluşmaktadır. Albümde toplam 20 türkü yer almaktadır. Bu türkü albümü, yaklaşık iki ayda tamamlanmıştır. 650.000 satmıştır. Albümün dağıtımını OZAN VİDEO Film İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. üstlenmiştir. Yapım ise Avrupa Müzik olmuştur. Albüm fotoğraflarında sanatçı Yıldız Tilbe, yöre kıyafetleriyle çekilmiştir. Albüm 2004 yılında piyasaya sürülmüştür. Albümdeki 20 numaralı türkü olan Yarda Nem Kaldının müziği Yıldız Tilbe'ye aittir. Bu albümle sanatçı, 2004 Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Türk Halk Müziği Kadın Sanatçısı ödülüne layık görülmüştür. Sanatçı, ödülü alırken, kendisinnin bir Türk Halk Müziği sanatçısı olmadığını fakat kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür ettiğini belirtmiştir. Albümde Sunam, Karpuz Getir Yiyeyim, Yar Ali Senden Medet ve son olarak Ay Işığında türkülerine klip çekilmiştir. 

Yürü Anca Gidersin, Yıldız Tilbe'nin yedinci albümüdür. Bu albüm Avrupa Müzik tarafından satışa sunulmuştur. Albümde toplam 12 şarkı bulunmaktadır. Albüm 26 Nisan 2003 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 2.500.000 satarak en çok satan albüm olup, ödül almıştır. Sanatçının bu albümündeki tüm şarkıların söz ve bestesi kendisine aittir. Düzenlemeleri Ozan Doğulu ve Selim Çaldıran yapmıştır. Albümün satış rakamı çok yüksektir. Albüm, o günlerde tam anlamıyla patlamıştır. Klipler ise uzun bir süre müzik listelerinin en başında yer almıştır. Albümdeki Çabuk Olalım Aşkım parçası, klip çekildiği dönemde ve sonrasında Türk halkının ağzında marş olmuştur ve şarkı çok konuşulmuştur. Ayrıca albümün çıktığı günlerde Yıldız Tilbe'yi "beste fabrikası" olarak tabir edenler olmuştur. Albümdeki Yürü Anca Gidersin, Çabuk Olalım Aşkım, Emi ve Çat Kapı şarkılarına klip çekilmiştir. Ayrıca Paraçi adlı hareketli şarkıyı, daha sonra İbrahim Tatlıses yorumlamıştır. 

Gülüm, Yıldız Tilbe'nin beşinci albümüdür. Albüm 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu albümü satışa sunan müzik şirketi İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu İdo Bay'dır. Albümde toplam 10 şarkı yer almaktadır. 350.000 satmıştır. Albümdeki tüm şarkıların söz ve bestesi, sanatçı Yıldız Tilbe'ye aittir. Sırasıyla Bin Dereden Su Getirsem Arınamazsın", Yar Yar" ve "Gülüm şarkılarına klip çekilmiştir. Yıldız Tilbe'nin bu albümü, İdo Bay ile son çalışması olmuştur. 

Salla Gitsin Dertlerini, Yıldız Tilbe'nin dördüncü albümüdür. Albümün dağıtıcısı ve üreticisi, İbrahim Tatlıses'in müzik şirketi olan İdo Bay'dır. Yıldız Tilbe, ilk defa bu albümle İdo Bay ile çalışmaya başlamıştır. 100.000 satmıştır. Bu albümde dört şarkının söz ve bestesi Yıldız Tilbe'ye aittir. Ayrıca Sorma adlı parçanın söz yazarı da Yıldız Tilbe'dir. Albümde, bir İsmail Türüt ve Naci Marzioğlu eseri olan hareketli türkü Gel Ha Böyle ve Burası Muştur adlı türkü de yer alıyor. Albümde toplam 12 parça bulunmaktadır. Albüm 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. 

Aşk İnsanı Değiştirir, Yıldız Tilbe'nin on üçüncü albümüdür. Albüm 20 Mayıs 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Albümde toplam 23 şarkı yer almaktadır. Bütün bu şarkılar 2 CD'de bir araya getirilmiştir. Şarkı türleri ağırlıklı olarak arabesk tarzındadır. Albümdeki Anma Arkadaş ve "Ben Bir Karar Verdim" şarkılarına video klip çekilmiştir. 

Şivesi Sensin Aşkın, Yıldız Tilbe'nin 2014 yılının Nisan ayında Özdemir Plak etiketiyle yayınladığı, 12 şarkıdan oluşan 17. stüdyo albümüdür. Albümün ilk klibi, söz ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan ve daha önce Fatih Erkoç tarafından 1995 yılında seslendirilmiş, "Kardelen" adlı şarkıya klip çekmiştir. İkinci videoklip, albüme adını veren "Şivesi Sensin Aşkın" çekildi ve 11 Temmuz 2014 tarihinde yayınlandı. Ayrıca Yıldız Tilbe, daha önce Tarkan, Deniz Seki, Fatih Erkoç, Ebru Gündeş gibi önemli yorumculara verdiği şarkılarını kendi yorumuyla bir albümde topladı. Albüm 23.000 satış rakamına ulaşmıştır. 

Güzel, Yıldız Tilbe'nin on ikinci albümüdür. Albüm 31 Ocak 2008 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Albümde toplam 16 şarkı yer almaktadır. Yıldız Tilbe, "Güzel"den önceki albümleriyle pop müzik tarzında kendisini kanıtlamıştır. Bu yüzden albümün genel tarzı arabesk - fantezidir. Albümdeki Ben Senin Var Ya, Aşk Bir Kahkaha ve Dünden Bugüne şarkılarına video klip çekilmiştir. Sanatçı, albümde bulunan Şarkıların Şarkısı adlı parçanın sözlerini, şu ana kadar yaptığı şarkıların isimlerinden derlemiştir. Ben Olaydım parçası ise, türkü formatında olup, Ali'ye ithafen Tilbe tarafından yazılmıştır. Albümde daha önce Levent Yüksel'in söylediği Kara Güneş isimli şarkıya da yer verilmiştir.

Papatya Baharı, Yıldız Tilbe'nin onuncu albümüdür. Bu albüm Erol Köse Production tarafından piyasaya sürülmüştür. Albüm 15 Mayıs 2005 tarihinde satışa sunulmuştur. Albümdeki tüm şarkıların söz ve bestesi sanatçı Yıldız Tilbe tarafından yazılıp yapılmıştır. Albümde remix ve diğer versiyonlarla birlikte toplam 18 şarkı bulunmaktadır. Albümdeki Papatya Baharı, Yar Yanına Geleceğim, Seni O Sanmıştım ve Sor şarkılarına klip çekilmiştir. "Yar Yanına Geleceğim" şarkısının klibi, Dance Version ve Slow Version birleştirilerek çekilmiştir. 

Aşkperest, Yıldız Tilbe'nin üçüncü albümüdür. 2 Ağustos 1996 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Albüm Tempa Foneks tarafından satışa sunulmuştur. Sanatçının bu albümünde toplam 13 şarkı yer almaktadır. Albümdeki 9 şarkının söz yazarı ve bestecisi Yıldız Tilbe'dir. Gönül Çalamazsın şarkısının söz ve bestesi anonimdir. Durma Git şarkısının söz ve bestesi Kaveh Bahçeban tarafından yazılıp yapılmıştır. Ayrıca bu albümde Delikanlım şarkısının remix versiyonu da vardır. Dayan Yüreğim, Aşkperest, Aşk Yok Olmaktır ve El Adamı albümde dikkat çeken şarkılar arasındadır. Albümde sırasıyla Aşkperest, Dayan Yüreğim, Dili Ballım ve son olarak Aşk Yok Olmaktır'a klip çekilmiştir. 

Single'lar 

Single'ların Devamı

Yıldız Tilbe Kimdir

Yaşamı

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde doğan olan Yıldız Tilbe, Kürt ve Zaza kökenli[1] ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi içinde "Yadigar" takma adıyla hitap edilmiştir. Tuncelili ve Zaza kökenli olan annesinin adı Altun, Ağrılı ve Kürt kökenli babasının adı ise Ali'dir. Babası Ali Tilbe mevsimlik işçiydi. Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Orta Okulu'nda eğitimini bırakmak zorunda kalarak, küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamıştır. 18 yaşından önce evlenmiştir. Evliliğinden "Sezen Burçin" adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan'dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.

Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir kulüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul'a gelmiş, Sezen Aksu'nun evine taşınmış, konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul'un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer'in "Laf Lafı Açıyor" isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında Delikanlım isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.

1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür. Aynı yıl çıkardığı "Aşkperest" albümü beklenen ilgiyi görmemiştir. 90'lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir'de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı "Gülüm" isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamıştır. Ve 2002 yılında çıkardığı "Haberi Olsun" isimli albümü ilgi toplamıştır. Akabinde 2003 yılında yayınladığı "Yürü Anca Gidersin" isimli albümdeki her şarkı hit olmuştur. Sanat hayatı boyunca birçok ödül alan Tilbe, günümüzde hala en başarılı bestecilerden ve yorumculardan birisi olarak görülmektedir.

2004 yılında Tilbe rahim kanseri hastalığına yakalanmış bir süre Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tedavi görmüş ve ameliyat olmuştur. Tilbe, hastalığını o dönemde yaşadığı ayrılık acısına bağlamış ve şöyle demiştir;

" Bunu ailem dışında kimseye söylemedim. Çok şükür ki daha önceden çocuğum olmuş. Yoksa bu durum beni yıpratabilirdi. Hastalığı dönemimde büyük bir aşk yaşadım, çok aşıktım. Sadece onu düşünüyordum. Sürekli aklımdaydı. İnsanın bir derdi olunca o vücudunda bir sorun olarak çıkabiliyor. Hastalandıktan sonra kendisini tamamen unuttum. Şimdi her şeyin o kadar kafaya takılmaya değer olmadığını, gereksiz şeylerle üzülmemem gerektiğini öğrendim.

Bir zamanlar, arabeskin efsane ismi Azer Bülbül tarafından evlenme teklifi almış ama Yıldız Tilbe bu teklifi kabul etmemiştir.

Şarkıları

Yazdığı şarkılarda hüzün, aşk ve ayrılık konularını edinmiş olan Yıldız Tilbe şarkıları ve bestelerinde romantik konuları işlemiştir. Aşk temasını şarkılarında imgesel olarak, güçlü bir dil ile anlatmıştır. Tilbe'nin albümlerinde seslendirdiği kendisine ait besteleri dışında birçok sanatçıya verdiği onlarca bestesi vardır. Sanatçının 1994 yılından 2005 yılına kadar yayınladığı toplamda dokuz albümünde yer alan şarkılarda bu temaları görmek mümkündür. Sanatçı kariyeri süresince 2004 yılında bir ilk olarak "Yıldız'dan Türküler" adlı albümünde seçme türkülere, 2009 yılında ise "Aşk İnsanı Değiştirir" albümünde arabesk ve halk müziklerine yer vermiştir. Şarkılarında günümüzde daha sade bir dil kullanmaktadır. Tarz olarak pop ile başlamış ve repertuvarını genişleterek arabesk, halk müziği ve sanat müziği formlarını da kullanmıştır.

" "Şarkılarım sadece beni anlatmıyor, herkesi anlatıyor. Onun için dinliyor insanlar. Bir o şarkıları söyleyen Yıldız var, bir de o şarkıları dinleyen biri var. Bazı şarkılarımı ben bile acıdan dinleyemiyorum.

Ayrıca o şarkılar dışında söyleyecek bir şeyleri olan biriyim ben. Sadece söylediğim 40 şarkıdan ibaret değilim yani...

"Kariyeri

1992-1996: Profesyonel müziğe başlangıç

Gece kulüplerinde çalıştığı sırada İzmir'de, Sezen Aksu'nun kendisini dinlemeye gelmesi ile İstanbul'a gitmiş ve Sezen Aksu'ya 1992 yılında 9 ay boyunca vokalistlik yapmıştır. Daha sonra Cem Özer'in "Laf Laf Açıyor" programında solistlik yaparak şöhret kazanan Tilbe, 1994 yılı Haziran ayında Aydın Oskay'la anlaşarak Delikanlım isimli şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümünü piyasaya sürerek ününü sağlamlaştırmıştır. Albümünün çıktığı yıllarda Türk popunun zirvede olması, Tilbe'yi pop söylemeye itmiş ve pop müziğine önemli eserler vermiştir. Albüm içerisinde yer alan şarkıların birisi dışında hepsi Tilbe'ye ait olup, sanatçı albümünde seslendirdiği "Zülüf" adlı sözleri ve müziği Neşet Ertaş'a ait şarkıya da yer vermiştir. Albüm üç milyon satış tirajını yakalayarak en fazla satılan albümler arasında yer almıştır. Yıldız Tilbe, ilk klibini Cenk Torun'la birlikte oynadığı "Delikanlım" adlı parçaya çekmiş, bir yıl aranın ardından sanatçının 1995 yılında yayınladığı ikinci stüdyo albümü olan Dillere Destan, on şarkıdan oluşmakta olup albümdeki şarkılar Tilbe'ye aittir. Sanatçı bu albümünde "Havalım" adlı söz ve müziği Tarkan'a ait ve "Mühür Gözlüm" adlı söz-müziği Neşet Ertaş'a ait şarkılara da yer vermiştir.

2 Ağustos 1996'da yayınlanan Aşkperest albümü sanatçının üçüncü stüdyo albümüdür. Albümde on üç şarkı yer alıyor olup, albümdeki şarkıların 9'u sanatçıya aittir. Albümde yedinci sırada yer alan "Gönül Çalamazsın" adlı türkü ise anonimdir. Delikanlım adlı şarkısının Remix'i bu albümdedir. Yorum ve söz olarak Tilbe'nin zirveye ulaştığı, pop müziğinin altın çağlarına değer katan bir albümdür.

1998-2002 arası

1998 yılında yayınlanan ve sanatçının dördüncü stüdyo albümü olan bir diğer albüm Salla Gitsin Dertlerinidir. Albüm on iki parçadan oluşmakta olup albümde yer alan dört şarkının söz ve bestesi sanatçıya aittir. Albümde söz-müziği Pir Sultan Abdal'a ait "Geçti Dost Kervanı" adlı türkü de Tilbe tarafından yeniden yorumlanmıştır. 2001 yılında yayınlanan Gülüm adlı albümde yer alan şarkıların söz ve müziklerin tamamı Tilbe'ye ait olup, sanatçı albümde "Aşkın Cezam mı?" adlı şarkının klibinde yakın sanatçı arkadaşları ile beraber yer almıştır. Albüm, sanatçının İdobay Müzik adlı şirketle son çalışmasıdır.

24 Nisan 2002 tarihinde yayınlanan ve Yıldız Tilbe'nin beşinci stüdyo albümü olan Haberi Olsun on bir şarkıdan oluşuyor olup, albümde yer alan on şarkının bestesi sanatçıya aittir. Albümde ilk ve ikinci sırada yer alan "Haberi Olsun" adlı şarkının iki ayrı versiyonuna albüm içerisinde yer verilmiş, "Haberi Olsun", "Aşk Laftan Anlamaz ki" ve "Ummadığım Anda" adlı şarkılara klipler çekilmiştir. Albümün de ismi olan "Haberi Olsun" adlı şarkıya, daha sonra bir remix yapılmıştır.

2003-2005 arası

Yürü Anca Gidersin 12 Mayıs 2003 tarihinde yayınlanan Yıldız Tilbe'nin yedinci stüdyo albümüdür. Albümde on iki şarkı yer alıyor olup, albümdeki şarkıların tamamı sanatçıya aittir. Albümün düzenlemelerini Ozan Doğulu ve Selim Çaldıran yapmıştır. Albümde yer alan "Yürü Anca Gidersin", "Çabuk Olalım Aşkım", "E mi" ve "Çat Kapı" adlı şarkılara klipler çekilmiş, 2004 yılında yayınlanan Yıldız'dan Türküler adlı albüm, Yıldız Tilbe'nin Türk kültürlerine ait şarkıların kültürel ezgilerle söylediği Türk Halk Müziği şarkılarının yer aldığı şarkıların yer aldığı sekiz stüdyo albümüdür. Albümde yirmi türkü sanatçı tarafından yeniden yorumlanmıştır. Tilbe bu albümüyle 2004 Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Türk Halk Müziği Kadın Sanatçısı" ödülüne layık görülmüştür.

2004 yılında yayınlanan bir diğer albüm ise Sevdiğime Hiç Pişman Olmadımdır. Yıldız Tilbe'nin ilk tekli çalışmalarına yer verdiği bu albümde söz ve müzikleri sanatçıya ait iki şarkı yer almaktadır. Değerini Bilmek Gerekir Aşkın isimli parçanın sözleri, Şili'li yazar-şair Pablo Neruda'ya ait olup, bestesi Yıldız Tilbe'ye aittir. Albümde "Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım" şarkısının iki remiks versiyonu, "Değerini Bilmek Gerekir Aşkın" şarkısının ise 1 remiks çalışması yer almakta olup aynı şarkılara klipler çekilmiştir.

15 Mayıs 2005 tarihinde yayınlanan Papatya Baharı adlı albüm Tilbe'nin 10. albümü olup, albümde "Kendimi Vermiyorum", "Yar Yanına Geleceğim", "Papatya Baharı" adlı şarkıların pop-rock, slow ve remiks versiyonları dahil olmak üzere 18 şarkı yer almaktadır. Albümdeki şarkıların söz ve müziklerinin tamamı Tilbe'ye aittir.

2006-günümüz

2006 yılında yayınlanan ve sanatçının maxi-single çalışması olan Tanıdım Seni, altı şarkı ve iki versiyonla toplamda sekiz şarkı barındırıp, sanatçının on bir albümüdür. Albümdeki tüm şarkıların söz ve müziği Yıldız Tilbe'ye aittir. Yine sanatçının bir diğer albümü 31 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan, on altı şarkıdan oluşan ve Tilbe'nin on iki stüdyo albümü olan Güzel'dir. Albümde on beşinci sırada yer alan "Şarkıların Şarkısı" adlı şarkının sözleri, sanatçının 2008 yılına dek kendi albümlerinde ve diğer şarkıcılardaki şarkıların isimlerinden veya şarkı sözlerinden derlenmiştir.

20 Mayıs 2009 tarihinde yayınlanan Aşk İnsanı Değiştirir adlı albümde ise Tilbe, arabesk ağırlıklı şarkılar seslendirmiştir. Albüm iki ayrı CDden oluşup, albümde "Ağla Yüreğim", "Aşk İnsanı Değiştirir", "Gözleri Kara Sevgilim", "Ben Bir Karar Verdim", "Seni Sevmek İstemiştim" isimli şarkıların söz ve müzikleri sanatçıya aittir. Çıkış şarkısı Erkin Koray klasiği "Anma Arkadaş" şarkısıdır. Albüm yirmi üç şarkıdan oluşmakta olup listelerde satış rekorları kırmış, 12 Mayıs 2010 tarihinde Seyhan Müzik etiketiyle yayınlanan on dört albümü Hastayım Sana'dır. Albümde on şarkı yer almaktadır. Şarkıların tamamı Yıldız Tilbe'ye ait olup iki tanesi daha önceden sanatçı arkadaşlarına verdiği Ayrılamam Ve Hiç Kimse Değilim şarkılarını kendi yorumu ile albümüne almıştır. Pop ağırlıklı bir albümdür. Albümde "Hastayım Sana", "Bu Evde Senle" ve "Sevgilim Benim" şarkılarına klip çekilmiştir.

4 Ağustos 2011 tarihinde Oynama isimli albümünü çıkarmıştır. Albümün çıkış parçasının müziği dünyaca ünlü bas-gitar sanatçısı Marcus Miller'e ait Blast melodisir. Tilbe, bu müziğin üzerine sözler yazmıştır. Oynama'nın Blast versiyonu dışında bir de Türkçe versiyonu mevcuttur ve video bu versiyona Kemal Doğulu tarafından çekilmiştir. Daha önce sanatçı arkadaşı Toprak tarafından da seslendirilen "Aklım Hep Sende" isimli türkü, albümün Türk Halk Müziği tarzındaki tek şarkısıdır. Albümde toplam dokuz şarkı yer alıyor; iki şarkıya müzik klibi çekilmiştir. Tilbe'nin Hakan Altun'la düet yaptığı şarkısı Ruh İkizi ve maNga grubu ile Hani Biz şarkıları ile müzik gündeminde adından bahsettirmiştir.

2012 yılının başlarında TRT Müzik kanalında 5 hafta süren "Şarkıların Yıldızı" adlı müzik programı yapmıştır. Program daha sonra TRT'nin maddi imkanlarının yetersizliği gerekçesi ile[kaynak belirtilmeli] yayından kaldırılmıştır. 28 Ekim 2012 tarihi itibarıyla her pazar akşamı Flash TV'de yayınlanan "Yıldız Tilbe ile" isimli televizyon programıyla ekranlara geri dönmüştür.

2018 yılında Sezen Aksu'dan iki tane yeni beste almış ve albümünde okumuştur. 2018 Yılında proje albümü yapılmış ve 39 sanatçı Yıldız Tilbe'nin yıldızlı şarkılarını söylemiş olup; o yılın en çok satan albümleri arasında yer almış ve en beğenilen proje dallarında bütün ödülleri almıştır.

Diskografi

 • 1994: Delikanlım
 • 1995: Dillere Destan
 • 1996: Aşkperest
 • 1998: Salla Gitsin Dertlerini
 • 2001: Gülüm
 • 2002: Haberi Olsun
 • 2003: Yürü Anca Gidersin
 • 2004: Yıldız'dan Türküler
 • 2004: Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım
 • 2005: Papatya Baharı
 • 2006: Tanıdım Seni
 • 2008: Güzel
 • 2009: Aşk İnsanı Değiştirir
 • 2010: Hastayım Sana
 • 2011: Oynama
 • 2013: Yeniden Eskiler Arabesk
 • 2014: Şivesi Sensin Aşkın
 • 2015: Yıldız Tilbe
 • 2016: Oynat
 • 2017: Sevgililer Günü
 • 2018: Bir Seni Tanırım
 • 2018: Kış Gülleri

Filmografi

Sinema

 • 2018 Benim Adım Osssman Kendisi

Televizyon

 • 2017-2018 O Ses Türkiye Kendisi 7. sezon
 • 2018 Jet Sosyete Kendisi 17. bölüm

Kazandığı ve aday gösterildiği ödüller

 • 1994 Hürriyet Ödülleri Yılın Keşfi Kazandı
 • 1995 1.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı Adaylık
 • En İyi Şarkı Sözü (Delikanlım) Adaylık
 • En İyi Beste (Delikanlım) Adaylık
 • 2002 MÜ-YAP Ödülleri En Çok Satan Albüm Kazandı
 • 2003 9.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı Adaylık
 • Yılın Şarkısı (Haberi Olsun) Adaylık
 • En İyi Şarkı Sözü (Aşk Laftan Anlamaz ki) Adaylık
 • En İyi Beste (Haberi Olsun) Adaylık
 • MÜ-YAP Ödülleri Yılın En Çok Satan Albümü Kazandı
 • 2004 MGD 11.Altın Objektif Ödülleri Yılın En İyi Pop Sanatçısı Kazandı
 • Yılın Albümü (Yürü Anca Gidersin) Kazandı
 • Yılın En İyi Şarkısı (Çabuk Olalım Aşkım) Kazandı
 • 10.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı Kazandı
 • En Çok Satan Albüm (Yürü Anca Gidersin) Kazandı
 • Yılın Şarkısı (Çabuk Olalım Aşkım) Adaylık
 • En İyi Şarkı Sözü (Çabuk Olalım Aşkım) Adaylık
 • En İyi Beste (Çabuk Olalım Aşkım) Adaylık
 • 31.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist Kazandı
 • 2005 MÜ-YAP Ödülleri Altın Ödül Kazandı
 • 11.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Türk Halk Müziği Kadın Sanatçı Kazandı
 • 2006 33.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Türk Halk Müziği Kadın solist Kazandı
 • İstanbul Fm Altın Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı Kazandı
 • 2007 13.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Arabesk-Fantezi Müzik Kadın Sanatçı Adaylık
 • MÜ-YAP Ödülleri Altın Ödül [18] Kazandı
 • 2011 TRT Müzik ödülleri En İyi Sanatçı Adaylık
 • 17.Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın Sanatçısı Kazandı
 • İstanbul Taksiciler Odası Ödülleri Yılın Kadın Sanatçısı Kazandı
 • 2014 13.Magazinci.com İnternet Medyası (En İyiler) Yılın En İyi Fantezi Müzik Kadın Yorumcusu Kazandı

SOSYAL PAYLAŞIMLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon Icon
SOSYAL AĞLAR
Icon Icon Icon Icon Icon Icon